Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennétek egy ilyen helyzet...

Mit tennétek egy ilyen helyzetben? Végigjátszanátok?

Figyelt kérdés
Ha tudnátok hogy mindenképp bekövetkezik hamarosan amikor el kell mennetek erröl a földröl, ti mit tennétek? 1/ Hagynátok hogy leépüéseteket esetleg halálotokat végignézze az a családtagotok akik nagyon szerettek vagy 2/ ami előtt teljesen kiszolgáltatottá váltok, egy nem öngyilkosságnak látszò mòdon ti magatok fejeznétek be? /Nem a haláltol valò félelem miatt /

2015. máj. 19. 02:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudnám hagyni hogy végignézzék ,akkor már inkább megölöm magam. Fájna nekik de ha elkerülhetetlen akkor ezt nem tudod kikerülni viszont nem gyötörnék őket a rossz emlékek. Kivétel ha lenne gyerekem mert akkor azt akarnám hogy bátor emberként tekintsen vissza az apjára. Csak akkor és csakis akkor persze ha nem látna szenvedni azt gyűlölném
2015. máj. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én a másodikat választanám,nem bírnám nézni ahogy a szeretteim miattam szenvednek és aztsem akarnám,hogy sajnáljanak.Voltmár öngyilkossági kisérletem,megusztam bár én mindent bele adtam...van amikor az ember nem lát más megoldást.
2015. máj. 19. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolhatsz bármit, mondhatsz bármit, de ha odakerülsz, akkor derül ki. Könnyű elméletben öngyilkosnak lenni
2015. máj. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Juj, de kis önzetlenek vagytok ti.. ugye elnézitek nekem, ha nem hiszem el, hogy a halálos betegségetek közepette saját magatokkal lesztek elfoglalva és nem azzal, hogy más mit szól hozzátok? Az ember életösztöne egyébként fantasztikus dolgokra képes, szerintem ilyenkor mindenki az utolsó pillanatig bízik abban, hogy ő lesz a millióból az az egy, akiről már lemondtak az orvosok, mégis csodálatos módon méggyógyult, vagy akinek pár hónapot jósoltak, mégis már 10 éve tünetmentesen él... és ebben reménykedve nem dobja el az életét a legtöbb nagybeteg. A haldoklók azért szoktak öngyilkosok lenni, mert elviselhetetlen, folyamatos fájdalmaik vannak, s nem azert, mert mit szólnak a családtagjaik, ha látják őket legyengülve. Bammeg azért van a család, hogy a bajban is együttlegyenek, nem azért, hogy őket kímélve még azt a pár hónapot is eldobja magától a haldokló.
2015. máj. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos millióbol az egynek lenni kevesebb az esély mint bármi másra. Nem hinném hogy az elviselhetetlen fájdalom az oka egy ilyen döntèsnek,igen vele jár de nem marad semmi csak akiket szeretsz. Minden választ köszönök.
2015. máj. 19. 06:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Én fiatal vagyok és mégis magam tenném meg. Ha nincs esély biztosan a gyògyulásra xsak akkor. A kérdés hány évesre vonatkozik ? Fiùra vagy lányra? Férfira vagy nőre ?
2015. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem értem miért fontos ez. 20 alatt F. A válasz megvan csakaz érdekelt mások mit tennének. Csak hogy más még nem eltorzult gondolkoású normális emberek is hasonló döntést hoznának egy ilyen helyzetben
2015. máj. 19. 09:09
 8/11 anonim ***** válasza:
20 alatt vagy? Butasàg lenne a végsőkig nem harcolnod. Pasi vagy bakker..akkor ne add fel !
2015. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretném az életem utolsó heteit is a családommal, barátaimmal tölteni. Mindkét szülőmet eltemettem, gondoskodtam róluk és tudom, hogy mennyit jelentett nekik az, hogy nem egyedül, kiszolgáltatottan egy kórházi ágyon kellett meghalniuk.

Azt is tudom, hogy egy haldokló nagyon sokat tud adni a környezetének. Anyukámmal például nagyon sokat beszélgettünk az utolsó időben az életünkről, kapcsolatainkról és én személy szerint nagyon örülök, hogy felszabadultan, őszintén meg tudtunk beszélni olyan dolgokat, amiket előtte nem. Szintén sokat mesélt a családunkról, a múltunkról, olyan dolgokról, amikre korábban nem szakítottunk időt, nem tűnt fontosnak a rohanó világban és ezeket a dolgokat most én is majd tovább tudom majd adni.

Rossz volt végignézni a szenvedését? Igen, nem volt kellemes, de annyival többet adott az együtt töltött idő, hogy nekem nagyon megérte. Bízom benne, hogy az én családom és barátaim is így fogják látni a dolgot, ha esetleg úgy alakul.

A halált általában egy negatív dolognak értékeljük, és lehet, hogy furcsán hangzik, de az elmúlásban is vannak pozitív dolgok. Fájdalmas, de pozitív. Persze ehhez kell a haldokló és a család pozitív hozzáállása is.

2015. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kettes opciót választanám. Nem akarnám, hogy mindenki sajnálkozzon rajtam elbúcsúznék a családomtól, és egy-két baráttól, aztán stílusosan öngyilkos lennék: mint a Sons of Anarchy-ban, egy bazinagy chopperrel nekimennék egy kamionnak. Relative gyors és fájdalommentes halál, ha elég nagy a sebesség...
2015. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!