Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a magyar mentalitá...

Miért ilyen a magyar mentalitás? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Érzem magamon is sajnos, hogy sok dologhoz teljesen pesszimistán állok hozzá, de kezdem azt észrevenni, hogy nagyon sok ember Magyarországon egyszerűen annyira undok vagy nem is tudom kifejezni, hogy mi. Itt GYK.hu-n is mikor felteszek egy elég buta kérdést vagy olyan kérdést ami igazából nem számít a világ rendjében, egyből jönnek az ócsárolások és hogy miért nem foglalkozom inkább azzal hogy Nepálban milyen az emberek élete vagy hogy az ISIS embereket öl. Biztos csak én tartom ezt zavarónak, de nem értem az emberek nagy részét.

2015. máj. 20. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nézd meg orbán beszédét és sajtótájékoztatóját a tegnapi EP-ülésről és azutánról. Rögtön érteni fogsz mindent.
2015. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én detto ugyamezt érzen... De már nem is nagyon izgat, hozzászoktam, lassan azon lepődök meg, ha valaki jófej. Régebben elég barátkozós voltam, akár a sarki közértessel is, de észrevettem, hogy olyan szinten nem nyitottak az emberek, hogy az valami elkeserítő, így már nem is "haverkodom". Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2015. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Off: 1: éppen a baloldal hozzászólása volt ilyen kötekedős, mint itt a sok okos gyakoris :) Orbán csak válaszolt, kulturáltan, viccesen.


On: nem vagyunk úgy általánosságban pesszimisták, csak belénk akarják magyarázni. Aki meg az, annak egyszerűbb magát sajnálni, másokat szidni, mint a saját életét elrendezni.

2015. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem pesszimisták a magyarok, itt az egyik legtöbb az öngyilkosságok egy főre jutó száma Európában.


Az alkoholizmusban is élen járunk. Jön ehhez a mozgásszegény életmód, egyoldalú táplálkozás, dohányzás, ebből a betegségek száma, stb. Ezek tünetek, de látható, hogy gond van.


Az emberek sokat foglalkoznak másokkal, hogy néz ki, mit gondol rólam, stb. Mások elvárásaihoz alakítjuk magunkat. A történelmünk is eléggé negatív irányba mutat, pl. minden háborút megszívtunk az elmúlt többszáz évben. Nem látják az emberek, hogy miért lehetnének büszkék a magyarságukra, max utálják a nem magyarokat.


Egy csomó dologhoz tök negatívan állunk, úgy sem sikerül, ezt itt nem lehet megvalósítani, stb. Volt egy riport Andy Vajnával (hagyjuk a kommenteket az emberrel kapcsolatban, csak a hozzáállását emelném ki), ő mondta, hogy amikor idejött, azon volt a legjobban meglepődve, h bármit akart csinálni, rögtön megmondták, hogy azt miért nem lehet. Aztán amikor mégis lehetett, akkor meg mindenki tök boldog volt, volt sikerélmény, stb.


Szóval lehet változtatni a mentalitáson, csak mindenkinek a saját hozzáállását kell átalakítania, ami nem könnyű egy depis környezetben.

2015. máj. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert mindig bántanak minket.

Az országot is.

Az embert is. Az alap, hogy legyél tökéletes, végezz minden feladatot tökéletesen. Ha hibázol, hülye vagy, rossz vagy, stb.

Van ahol az az alap, hogy nem tudsz semmit, és ha jól csinálsz valamit, akkor megdicsérnek érte. Pl. USA. Hát, magabiztosabban is, mint a magyarok úgy általában.

Az iskolában is minden tantárgyhoz értsél maximálisan, hiszen ötösnek kell lenni. Ha nem vagy ötös, vagy legalább négyes, akkor te már hülye vagy. De miért kéne mindenkinek ugyanolyan jónak lenni pl. matekból, mint irodalomból?

2015. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Persze, hogy pesszimisták. Ország java része sz@r melóhelyen, sz@r fizetésért dolgozza ki a belét, előrelépési lehetőség nélkül.


Ezek után ne legyünk pesszimisták? vagy azért mert kibebszott magyarnak születtünk, azért nem érdemlünk meg jobb fizetést és kötelező elköltözni ha boldogok és nyugodtak akarunk lenni???

2015. máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, ezzel csak az a baj, hogy trágyább országokban nem sajnálják magukat az emberek annyira, mint nálunk. Volt ilyen felmérés a boldogságról,és kb Szomália megelőzött minket, talán csak olyan országok voltak mögöttünk, ahol háború van (és az sem mind). Szóval máshol van a baj, nem a megélhetésben...
2015. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!