Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek többsége azt mondja, hogy a külső nem számít, de ha külsőre nem tetszik valaki, akkor nem is kíváncsiak a belsőjére? (természetesen a belső tulajdonságaira, nem a belső szerveireXD)

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Pedig a külső fontos, s aztán jön a belső érték megismerése.A külső megragad,megfog, a belső megtart.
2015. máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valaki vagy szimpatikus vagy nem. Az, hogy hogy mekkora a melle, engem személy szerint nem érdekel.
2015. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szóval aki csúnya az törődjön bele, hogy senkit soha nem fog érdekelni?
2015. máj. 20. 18:58
 4/14 anonim ***** válasza:

Aki ezt mondja, hazudik. Számít a külső, hisz azt látod meg először, ha semmi nem tetszik benne, halott az ügy.

ha tényleg olyan borzasztó ronda vagy... Hát, kellemetlen, de ha belegondolsz, csomó hollywqood-i sztár is egyedülálló, pedig azok aztán nem rondák.

2015. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ja, ez ilyen. Inkább úgy lehetne mondani, hogy a külső nem számít csak nézz ki jól.
2015. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én sokszor vagyok kíváncsi az emberek belső tulajdonságaira, függetlenül a szépségtől. Szimpatikus legyen. Viszont az, hogy a személyisége, lelke érdekel nem jelenti azt feltétlenül, hogy párkapcsolatot is akarok vele. Párkapcsolatot csak azzal akarok, akitől a bugyim is nedves (vagyis tetszik a külseje is). Vagyis én egy "csúnya" embert is tisztelek és értékelek, mint embert és kíváncsi vagyok rá, de mint jó társaságra, barátra. Ezt ők viszont nem fogadják el, kb. az van, hogyha baxás nincs, beszélgetés sincs...
2015. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A "csúnya" embereknek akkor lehet nyert ügye, ha hamarabb ismerik meg a belső értékeit, s ez alapján alakul ki először érdeklődés, vonzalom, barátság, s esetleg ez átcsap szeretetbe, szerelembe, amikor már a szépség nem mérvadó.

De ez általában idősebb korban következik be, mondjuk 35-40 fölött, amikorra az ember felfogja, hogy a szépség mit sem ér belső értékek nélkül.

A fiatalság nagy hangsúlyt helyez a külsőre, a referencia csoport értékítéletére, mit mondanának a többiek, ha ilyen előnytelen külsejű valakivel látnának?

De vannak egyedi esetek, pl csúnya fiú szép lánnyal, ritkábban szép fiú csúnya lánnyal. A szerelem meg köztudottan vak, De jobb sansza van a szépeknek -sajnos.

2015. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem mondom, hogy a külső nem fontos. Már alapból a belső is látszik a külsőn, a tartáson stb. Van pl. egy lány ismerősöm, aki annyira félszegen megy be bárhová is, hogy rossz nézni.
2015. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kit is tartunk szépnek? Az emberi faj emberi jegyekkel elhalmozott képviselőit. Egy menyétarcú emberről a sunyiság jut eszünkbe, és csúnyának tartjuk. Tehát az a szép, aki emberi. A párválasztás alapvetően a szaporodást segíti elő, és ha csak tehetjük, a fent említett szempontok alapján fogunk gyerekeinknek apát, vagy anyát választani.

Evolúciós okokból fontos tehát a szépség.

2015. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez egy önbecsapás azért, hogy ne kelljen gondolkodni, így "jobb" előre ítélkezni. Megfigyeltem, hogy az, aki nem egy Sharon Stone vagy Arnold (Alois) Schwarzenegger kaliberű egyén sokkal több értékes és emberi dolgot tud, mint a "szépikék".
2015. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!