Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik-e a "szeretet", mint...

Létezik-e a "szeretet", mint olyan?

Figyelt kérdés

Gyakran gondolkodom azon, létezik-e egyáltalán szeretet, vagy mindenki csupán a saját érdekeit nézi. Nem akarok belemenni olyan tinifilozófiába, hogy az emberek mennyire gyarlók, és rosszak, és utálni kell őket, csupán maga a szeretetről, mint olyanról lenne szó.

Hogy amikor sokat beszélünk valakivel, ám jön egy újabb személy, aki talán érdekesebb, több a közös, és azzal kezdünk el beszélni inkább úgy, hogy az előzőt a legjobb barátunknak/barátnőnknek tekintettük, szeretet volt-e azon kapcsolat alapja, vagy csak unaloműzés?


Szeretünk, vagy unalmat űzünk? Persze most lehet érvelni az igaz szerelemmel, és házassággal, miegymással, de mégsem tudom eldönteni, hogy amit érzünk belül, nem-e az, hogy társaságra vágyunk, hogy nem akarunk egyedül lenni, hogy kötődünk ugyan a másikhoz, de ha elveszítjük, inkább fáj az, hogy azzal a személlyel kitöltött órák most üresen fognak állni, vagy valóban az ember maga hiányzik?


Amikor arról beszélünk, hogy "elmúlt a szerelem" két ember közt, indokolatlanul, nem idegesítették egymást, nem voltak viták, valóban csak elmúlt, vagy találtak mást, akivel ellehetnek, így a másik fél háttérbe szorult?


Amikor két ember ismeri egymást évek, akár évtizedek óta, majd jön egy ellenkező nemű a képbe, aki miatt veszekedni kezdenek, és pár nap múlva megszakad a kapcsolat, barátság volt az, vagy az egyik talált magának mást, és egyszerűen már nincs szüksége a "barátjára"?


Bocsánat az idióta megfogalmazásért, nem sikerült úgy összekaparnom a gondolataim, ahogy szerettem volna, de remélem, valamennyire érthető, mire akarok kilyukadni :D


2015. máj. 24. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
A helyzet az, hogy például szeretem a macskámat, pedig nem kapok tőle semmit viszonzásul, csak szeretetet. Na erre varjál gombot!
2015. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Létezik, csak nagyon ritka és kevés ember tapasztalhatja meg. Ezért ennyire elvadultak és egoisták az emberek.
2015. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Érthető! Szerintem a szeretet lényege hogy bármit megtennél az ő érdekében, egy barátot lehet szeretni, de ehhez a kapcsolathoz idő kell mire kiépül az emberi szervezetben, fejben dől el, idő kérdése, ha csak a suli szünetekben lógtok együtt az haveri kapcsolat..érted.. :D de ha már ovis korotok óta elválaszthatatlan barátokká lettetek akkor az ember egy idő után hozzá nő a másikhoz :) igenis van szeretet! Főleg ha egy barátság már több mint 8 évig tart akkor nagy valószínűséggel tart a halálig :))
2015. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
32%
Első: és a macska vajon szeret téged, vagy csak az élelem miatt hízeleg?
2015. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Miután evett, akkor is szeret, kedvesem.
2015. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Létezik. Én érzem. Adok is. Kapok is.

Azért mert egy kapcsolatnak vége lesz idővel, nem azt jelenti, hogy az sose volt igazi szerelem.

Az emberek változnak, nem biztos, hogy egy irányba. 10-20 év alatt rengeteget változhat valaki és egy kapcsolat is.

Az meg természetes emberi igény, hogy társra vágyunk. Ez még nem önzés.

2015. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
29%
Te nyilván tudod, drága :)
2015. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem létezik. Legalábbis olyan formában nem, ahogy azt az emberek gondolják. Szerintem mikor megteszünk bármit azért, hogy a másiknak jó legyen, azt azért tesszük, mert a másiktól/magunktól elismerést kapunk, tehát jó érzés tölt el minket. Hasznosnak érezzük magunkat. De ez levezetve nem azért van, hogy a másiknak jó legyen, hanem hogy nekünk. Aki egoista, az igazából nem rosszabb, mint bármely adakozó ember, csak más okoz neki örömet.
2015. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt a lángoló szerelem, attól még megmarad a szeretet. A szeretet adást jelent. Szeretadást. Érdek nélküli szeretetadást. Nem kiszolgálást, nem megetetést, nem ajándék vásárlást, hanem feltétel nélküli szeretet adását. Szeretek a közelében lenni, hozzáérni, megsímogatni, szeretem megölelni, mert ez nekem jó. Szeretek benne mindent, szeretem úgy ahogy van, erényeivel és hibáival együtt. Semmit nem akarok tőle, csak mellette lenni fizikailag és lelkileg, vagyis szeretni. Szerintem ez a szeretet. "A végtelen szeretet az egyetlen igazság, minden más illúzió."
2015. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket :)

A macska viszont valószínűleg csak szereti, ha simogatják. Aranyosak, van nekem is, de valljuk be, nem képesek annyira szeretni.


És igen, szerettem volna írni kicsit az önzésről általánosabban, a segítségnyújtásról, hogy valójában nem másért tesszük, hanem inkább az érzésért, hogy érezzük magunkat valakinek, a fejemben össze is volt téve az egész gondolatmenet, csak aztán mikor elkezdtem gépelni, szanaszéjjel hullott :)


És nem arról van szó, hogy mizantróp öregember lennék, 22 éves vagyok, folyamatosan a saját káromra ugyan, de igyekszem meglátni az emberekben a jót, azonban a szeretet létezését nem tudnám biztosra mondani, és épp emiatt a gondolatmenet miatt érzem magamon is, hogy folyamatosan kérdőjelezem meg a kapcsolataimat, szeretem-e a másikat, vagy csak egyszerűen unatkozom. Holott egyébként mindennél jobban szeretnék hinni abban, hogy ez a valami valós, és lehetséges, és nem az önös érdekek irányítanak folyamatosan, csak elég nehéz.

2015. máj. 24. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!