Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják egyes nők, hogy...

Miért mondják egyes nők, hogy az, aki nem érezte át a szülés fájdalmát, nem is szereti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Én még nem tartok ebben az életszakaszban, még nem akarok gyereket, csak többször hallottam már ilyen véleményt. Szerintem ez amolyan "ha nekem fájt, neked is fájjon" mentalitás. Már csak azért is, mert férfi szájából még sosem hallottam ilyen butaságot, csak nőtől. Bocsánat, de szerintem ez butaság. Van, akinek pl. az első szülése kevésbé fájt, mint a második. Ő akkor a második gyerekét jobban szereti? Tudom, hogy itt természetesen nem erről van szó, hanem a fájdalomcsillapítókról meg a császározásról és hasonlókról, csak rá akartam világítani, hogy szerintem semmi összefüggés nincs. Egy gyerekkel nyilván a szülés után még rengeteg dolog lesz, és szerintem abban nyilvánul meg egy anya szeretete, hogy hogyan bánik a gyerekével, nem abban, hogy mi fáj neki.
2015. máj. 27. 05:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez baromság. Nem attól lesz jó anya valaki, hogy hogyan szül. A kukában meg az inkubatorban hagyott gyerekek még véletlenül se fajdalomcsillapitas mellett vagy császárral születtek
2015. máj. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek. De kíváncsi vagyok, milyen érvei lehetnek annak, aki ezt gondolja.
2015. máj. 27. 06:19
 3/17 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem nincs gyerek a világon, akit ez érdekelne idősebb korában.
2015. máj. 27. 06:20
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szokásos ősanyai mártírkodás. Egyik füleden be -másikon ki ,ha jót akarsz magadnak és a gyereknek.

Nem az a jó anya aki 3 napot vajúdik ,nem kér fájdalomcsillapítót ,aztán ezzel "vagánykodik" a többi elött.Egyszerűen csak dilis. Az ilyen ha akkora jampi ,akkor mütse meg a vakbelét altatás nélkül otthon kiskanállal.

2015. máj. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert jólesik a mártíromkodás.

"Megszenvedtem gyerekemért", pedig nem ezért, hanem a vigyázatlan, ágyban töltött élvezetes percek okozzák a 9 hónappal későbbi szenvedéseit.

Ennek analógiája szerint csak az a férfi tarthatná magát karakán t@kös gyereknek, aki megérezte már az oda kapott rúgás fájdalmaát.

2015. máj. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 27. 06:43
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tipikus ősanyák mondanak ilyet. A szülés az egyetlen dolog amit föl tudnak mutatni, amit "elértek", szóval muszáj úgy beállítaniuk, mintha valami óriási, hihetetlen, magasztos és egyedi dolog lenne...
2015. máj. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség az egész. Nem attól szeretjük a gyereket, mert fájdalommal hoztuk a világra.
2015. máj. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

Korabban volt a teveben egy musor arrol, hogy a huvelyi szulesnel olyan idegvegzodeseket er hatalmas inger, amik egy addig inaktiv agyi teruletet aktivalnak, es ez felelos az anyai osztonokert.


Persze, ez nem azt jelenti, hogy aki csak csaszarral szult, annak nincsenek anyai osztonei, csak talan lassabban indul be, vagy nem olyan intenziv. Ezt nehez objektiven megallapitani, hiszen, aki csaszaros, az nem tudja, hogy mennyivel lenne masabb, ha termeszetesen szult volna.


Anno en valaszthattam, hogy csaszar vagy termeszetes szules. A termeszetest valasztottam. Valahogy tenyleg az a 'termeszetes'. Nem akartam csaszart, hogy a szules egy operacio legyen, ahol kivagjak belolem a babat, mint egy daganatot.

2015. máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen elméletek. Én azzal cáfolnám ,hogy ténylegesen csak ösztönvezérelt állatoknál is felépül az anyai ösztön ,gondoskodási reflex ,császármetszéses szülés után is.
2015. máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!