Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják egyes nők, hogy...

Miért mondják egyes nők, hogy az, aki nem érezte át a szülés fájdalmát, nem is szereti a gyerekét?

Figyelt kérdés
Én még nem tartok ebben az életszakaszban, még nem akarok gyereket, csak többször hallottam már ilyen véleményt. Szerintem ez amolyan "ha nekem fájt, neked is fájjon" mentalitás. Már csak azért is, mert férfi szájából még sosem hallottam ilyen butaságot, csak nőtől. Bocsánat, de szerintem ez butaság. Van, akinek pl. az első szülése kevésbé fájt, mint a második. Ő akkor a második gyerekét jobban szereti? Tudom, hogy itt természetesen nem erről van szó, hanem a fájdalomcsillapítókról meg a császározásról és hasonlókról, csak rá akartam világítani, hogy szerintem semmi összefüggés nincs. Egy gyerekkel nyilván a szülés után még rengeteg dolog lesz, és szerintem abban nyilvánul meg egy anya szeretete, hogy hogyan bánik a gyerekével, nem abban, hogy mi fáj neki.
2015. máj. 27. 05:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez baromság. Mármint a kérdés. Fogalom zavarba vagy. A fájdalmat lehet érezni, nem átérezni.
2015. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%

Azért mondják, mert hülyék. Arról az esetek többségében nem tehet a nő, hogy császárral kell szülnie, hiszen ez orvosi döntés, mely az anya és a magzat védelmét szolgálja.

Amitől viszont ki tudok akadni, amikor a tipikus kikent-kifent újgazdag liba, közli a szülőszobán, hogy ő császárt akar, amikor semmi kontraindikációja a hüvelyi szülésnek nincsen csak éppen anyuci nem bírja a fájdalmat. Megjegyzem normális szülész ilyenkor nem császározza meg mivelt a női hiszti a császárnak nem indikációja. Aki nem bírja a fájdalmat az ne csináljon gyereket!

2015. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Gondolom ez is egyfajta magyarázatkeresés az "igazságtalanságra". Nekem is fura, hogy az egyik unokatesóm 3 napig szenvedett a szülésel, már mind meg voltunk róla győződve, hogy ebből tragédia lesz, a másik meg reggel bement a kórházba, délre megvolt a baba.. Ilyenkor a rosszabbul járt nők kreálnak valamiféle mentséget a sorsnak, csak hogy ne kelljen azt gondolniuk, hogy egész egyszerűen pechesek voltak minden ok nélkül.
2015. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

11-es, kifejtenéd úgy is, hogy értsük?


"Korabban volt a teveben egy musor arrol, hogy a huvelyi szulesnel olyan idegvegzodeseket er hatalmas inger, amik egy addig inaktiv agyi teruletet aktivalnak, es ez felelos az anyai osztonokert. "


Van egy könyv egy francia férfitól (nem tudom a címét, a fordítóval olvastam csak interjút), ami meg arról szól, hogy a nő "jól" szül, az idegi pályák miatt el kellene élveznie közben.

2015. máj. 27. 17:02
 15/17 A kérdező kommentje:

12-es: és az mért zavar téged, ha egy újgazdag valaki (gondolom ez azért fontos, mert van rá pénze, mert amúgy hogy jön ide) eleve szeretne császárral szülni. Meg te, aki nem mondtad hogy orvos lennél, honnan tudod, minek van orvosi fontossága? Nekem 12 éves koromban megmondták, hogy már a gyerek kihordása is nagy probléma lesz gerinc- és csigolyaproblémák miatt.


De mért baj az, ha valaki előre leszögezi, hogy nem akarja, hogy fájjon? Ha van rá lehetősége. És ha nem bírja a fájdalamat, az rossz nekünk, idegen embereknek?

2015. máj. 27. 17:04
 16/17 anonim ***** válasza:

"Van egy könyv egy francia férfitól (nem tudom a címét, a fordítóval olvastam csak interjút), ami meg arról szól, hogy a nő "jól" szül, az idegi pályák miatt el kellene élveznie közben."


Ez azért túlzás, de a szülésnek örömteli élménynek kellene lennie. Pláne most, hogy szinte teljesen biztonságos a dolog kórházi körülmények között. A probléma az, hogy belenevelik a nők fejébe, hogy a szülés egy borzalmas kibírhatatlan dolog, és a nők így érkeznek a szülőszobákra ilyen előítéletekkel. Ha van, valami férfi-nő vita, mindig jön az érv, hogy nekünk azért jó, mert nem kell szülnünk... Hát én láttam már vagy tíz szülést, meg kb. ennyi császárt is, és férfiként azt kell, hogy mondjam iszonyatosan irigyelem ezt az élményt a nőktől. Jó nektek, hogy szülhettek.

2015. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

A könyv viszont egyenesen orgazmust állított.


Erre viszont, ha megengeded most nem reagálok. A kérdésem az, hogy mért baj az valaki MÁSNAK, hogy Kis Terikének nem fájt a szülés. Közben persze jött már sok hasznos válasz.

2015. máj. 28. 00:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!