Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyósülésen ül mindig valóban...

Anyósülésen ül mindig valóban az anyós ezért lett ez a neve?

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy családtagom azt mondta, hogy azért ez a neve, mert balesetnél reflexből úgy rántja el a kormányt a sofőr, hogy azt az oldalt érje a karambol és ott van a legnagyobb esélyed meghalni, és ezért ültetjük oda az anyóst...

Nem tudom ennek mennyi a valóság alapja igazából, engem is érdekel.

2015. máj. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy az a legveszélyesebb hely az autóban szabályos utazás szempontjából. Sok olyat hallani, hogy a részeg sofőr miatt baleset volt és az "anyós" ülésen ülő halt bele, amikor nem ő "érdemelte" volna meg. És az is benne lehet, hogy reflexből úgy rántja a sofőr a kormányt, hogy magát védje, ezért is az a legveszélyesebb hely. :D
2015. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is ilyesmit hallottam.

bár úgy gondolom,hogyha életed szerelme /gyereked ül melletted, akkor nem magadat fogod védeni, bár ez biztosan emberfüggő

2015. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolóval egyetértek abban, hogy ha gyerek/illető szerelme ül ott, nem feltétlen magát fogja védeni a vezető.

Velem pont az egyik nap történt ilyen eset, nagy észlény, akinek jogsit sem szabadott volna adni, kanyarban állt meg pisilni a kocsijával, és mi ki akartuk kerülni apámmal (ő vezetett), de (amúgy nem egy forgalmas úton) pont akkor jött szembe kocsi, és apukám úgy rántotta a kormányt, hogy ha ütközünk, én az anyósülésen megússzam. Szerencsére nem történt semmi, megúszta mindenki.

2015. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem azért a legveszélyesebb hely az anyósülés, mert a sofőr magát védi, hanem azért, mert általában aki az anyósülésen ül nem tud úgy felkészülni egy esetleges ütközésre, mint a sofőr, aki a kocsit irányítja, manőverezik és az adott veszélyhelyzetre reflex-szerűen reagál, hatékonyabban és sokkal gyorsabban tud felvenni olyan pozíciót, amivel védi a testi épségét.(elhajol, kitámasztja magát...) Ezért az ütközés az esetek nagy részében az anyósülésen ülőt készületlenül éri, nem tud olyan gyorsan reagálni az életveszélyes helyzetben, ráadásul mivel elöl ül, ezért az ütközés is közvetlenül érinti. A hátsó ülésen ülők sem tudnak felkészülni, de ők már sokkal védettebb helyen vannak, így kevesebb esélyük van a súlyos vagy akár halálos sérülésekre.
2015. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek igazak, én is hallottam róluk, bár ebből nekem rögtön következik, hogy mért pont anyós.
2015. máj. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!