Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha egy senkinek...

Mit tegyek, ha egy senkinek érzem magam? L

Figyelt kérdés

Akármit csinálok magammal, sosincs önbizalmam. Már vettem egy halom ruhát, levágattam a hajam, figyelek az alakomra (picit már fogytam is), spotolni is tervezek, mégsem változik semmi. Akármit veszek fel, akárhogy csinálom meg a hajam, nem látom szépnek magam. Több ruhát már nem akarok venni, mert nem tudnám kihasználni.

A másik, ami botrányosan zavar, hogy személyiségileg is egy nagy semminek érzem magam. Dolgozom, tanulok, nem vagyok hülye, de még így is. Ha van egy kis szabadidőm, azonnal kitalálok valamit, pl nyelvtanulás, takarítás, mert nem bírok megülni a fenekemen 7 óra állómunka után se.

A másik ami rettentően bánt, hogy van egy lány a baráti társaságunkban, akire fogalmam sincs, miért, de rettenet irigy vagyok. Ő nem dolgozik, csak tanul, de mivel a párja jól keres, kicsivel jobb az anyagi helyzetük a miénknél. (annyi, hogy nagyobb albérletben élnek, a hétköznapi kiadásokban nincs különbség).

Teljesen hétköznapi lány külsőre. Alacsony, nőies alkatú, gyerekarcú. Jellemre viszont elég beképzelt.

Tegnap kint voltunk velük. Én fél órán át készülődtem otthon, felpróbáltam az egész szekrényt, és a végén még így is úgy éreztem, úgy nézek ki, mint egy nagy halom ázott kutyasz.r.

Ő farmerben volt, pólóban, melegítőfelsőben meg eléggé megviselt állapotú tornacipőben, smink nélkül, mégis úgy

éreztem, sokkal szebb nálam, és nekem helyben el kéne bújni.


Honnan szerezzek önbizalmat?


21L


2015. máj. 30. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Ezzel már inkább szakemberhez menj szerintem... Nem bántásból, de ez enyhén beteges.
2015. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Van párod? Mert ha van, akkor ott is lehet a hiba..
2015. máj. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen van. Mire gondolsz?
2015. máj. 30. 16:45
 4/17 anonim ***** válasza:

Fogadd el önmagad, és érezd jól magad a bőrödben. Miért is irigyled azt a lányt? Te lehet,hogy sokkal különb vagy nála. Azért, mert smink nélkül is szép? Nem hiszem, hogy emiatt kellene irigyelned. Mindig lesznek szebbek..

Gondolom, elégedett magával, az életével, és a kisugárzása ami úgy megfog téged. Amíg nem érzed jól magad a bőrödben, addig nem lesz jobb. De lehet neked akár derékig érő szőke hajad is..

A másik.. olyanokkal vedd körül magad, akik építően hatnak rád. Akik csak így lehúznak, azzal ne.

2015. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Tényleg derékig érő szőke hajam van :D

Vagyis már csak hátközép alá, mert csípőig ért, de levágattam, mert zavart.

Nem tudom, miért irigylem, mások szerint se nem kedves, se nem szép.

2015. máj. 30. 16:52
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha a párod megdicsér, érezteti veled, h fontos vagy neki, akkor ennek változnia kéne...
2015. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hoppá. Jól beletrafáltam akkor. :D

Amúgy 21 évesen én is gyakran éreztem így. Majd alakul ez. A lényeg,hogy te fogadd el először önmagad, azután jöhetnek a többiek. Mindig onnan várd a megerősítést, ahonnan és akiktől meg is kaphatod. Valamint a munka, tanulásban sikerek.. ezek majd mind hozzásegítenek. A személyiségeddel mi a bajod?

2015. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Valahogy butának és unalmasnak érzem magam, holott 5 idegen nyelven beszélek, és rengeteg téma érdekel. Nem értem, mi ez a dilim már kisgyerekkoromtól.
2015. máj. 30. 17:21
 9/17 anonim ***** válasza:
Öt idegen nyelven? Az nem semmi, le a kalappal.
2015. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De valahogy így is megfelelési kényszerem van
2015. máj. 30. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!