Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogyha az...

Miért van az, hogyha az emberek meghallják, hogy orvosira járok, már lenéznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsőéves lány vagyok, idén kezdtem az orvosit. A családomban senki sem orvos, de én mindig is az akartam lenni. Végülis most a fogorvosi pálya mellett döntöttem. Már számtalan baráti kapcsolatom szakadt meg azért, mert azt mondták, hogy mióta oda járok, nincs időm, és ezt ők nem tudták tolerálni. Én még próbáltam keresni velük a kapcsolatot, de a vége az lett, hogy elküldtek a fenébe... Azóta persze vannak barátaim az egyetemről is, jó, hogy megértjük egymás problémáit. Van barátom, ő nem jár egyetemre, de nagyon szeretjük egymást. Ha elmegyünk együtt valahova, akkor viszont sokszor csúnyán néznek rám. Pl. az egyik barátjának a csaja, anélkül, hogy engem ismerne, beszólt nekem, hogy én biztosan milyen beképelt vagyok, mert orvosira járok, mert minden orvosira járó ember beképzelt, és hogy miért vagyok ott a baráti társaságukkal, azért mentem oda, hogy hallgassam a dicséreteket, meg semmi keresnivalóm ott. A barátom megvédett persze, de nem ez az első eset, hogy hasonló szép dolgokat vágnak a fejemhez. Már nem merem senkinek említeni, hogy orvosira járok, mert egyből jön ez. Miért? Nem hiszem, hogy beképzelt vagyok. Van egy álmom, már nagyon régóta, és rengeteget dolgozok azért, hogy valóra váljon, de nem nézek le senki olyat, aki mondjuk nem jár egyetemre, mást tanul, más érdekli, mindenki másban jó. Én meg ebben.


2015. jún. 2. 17:34
 1/10 anonim válasza:
38%
A mi barati tarsasagunkba johetnel. Mi gepeszek vagyunk, es tobbre tartjuk az orvosit, mint a bufes bolcsesszakokat, de megis csak olyan targyakat tanultok amit be kell magolni (biologia). Szoval velunk loghatnal nyugodtan, mi is leneznenk, de nem amiatt mert tul okos leszel, hanem amiatt mert kevesbe okos mint mi gepeszek.
2015. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ettől kiakadsz, akkor a továbbiakban garantált az ideg összeroppanás:D
2015. jún. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát azért ezzel sem értek egyet. Nem értem, hogy miért kell ilyeneket nézni. "Te nem leszel okosabb". Mindenki a maga módján okos, és nem hinném, hogy egy gépész és egy orvos tudását össze tudnád mérni. De azért köszi...
2015. jún. 2. 17:39
 4/10 A kérdező kommentje:
2: Nem mondanám, hogy kiakadtam, csak nem értem az egészet.
2015. jún. 2. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:

1

a gépészek nagy nullák. :D


kérdező:

figyelj az ilyenekből csak az irigység beszél

le kell őket szarni.

2015. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Áruld már el, egy automatizált világban, mi a fenének tanulsz gépésznek? Nem rosszabb mint a büfészak
2015. jún. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy ez az egész "itt csak magolni kell" állítás megállja a helyét(mindegy, milyen szak). Mármint a logikus gondolkodás képessége nem az egyetemen fog kialakulni, mint ahogy az orvos nem az egyetemen lát először fogat meg vért, a gépész meg látott már csavart korábban is. Akik magolós szakra járnak, nem biztos, hogy az egyetem mellett, ellőt, után nem foglalkoznak bármi mással, amihez önálló gondolatokra van szükség. Például a "lenézlek, mert te csak magolsz" sem egy önálló gondolat éppenséggel. De ezt már csak megemlítettem. A lényeg, hogy ahogyan úszni nem csak olimpiai bajnokok tudnak, és állatot sem csak az etológusok simogattak életükben, így a logikus gondolkodás nem az egyetem alakul ki. És szerintem, ha már valakinek van, akkor vissza sem fog fejlődni, csak mert valaki magolós szakra jár.
2015. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak: az ilyen emberek vagy ostobák, vagy nem jártak egyetemre, és nem értik, hogy te tényleg sokat tanulsz, és azért nincs időd rájuk mindig. Aki fontos, azzal próbáld megértetni, esetleg mutass neki egy órarendet, vizsgabeosztást stb (de ne érezze, hogy panaszkodsz/okoskodsz). Aki meg csak egy idióta, annak hagyd rá. Nekem van még általánosból egy volt osztálytársam, de felnőttként is időnként összehozott vele a sors. Állandóan úgy kezelt, mintha én menősködnék, pedig soha semmit nem tettem. Mi jobban álltunk anyagilag, és ő egyfolytában azt mondta, hogy én ezzel dicsekszem, pedig nem. Kifejezetten későn szoktam csatlakozni minden technikai fejlődéshez például, mert akkor veszek új dolgot, ha elromlik, nem akkor, ha nem menő már. Meg jobb tanuló is voltam, később is erősebb gimibe jártam, és folyton azt mondta, hogy én okoskodom, pedig semmi rosszat nem tettem (nem beszéltem direkt olyasmiről, amit nem tanult, vagy ilyesmi), csak állandóan kisebbségi komplexusa volt. De ezt meg nem az én dolgom ápolni, mert ugyanakkor bunkó volt mindenkivel. ha kedves ember lett volna, még megértem, de így hagytam a fenébe.
2015. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna. Anno mikor elkezdtem a fősulit velem is ez történt. Az állítólagos barátnőim elfordultak tőlem, minden ok nélkül beképzelt lettem. Ha nem meséltem a minden napjaimról az volt a baj hogy nem igaz hogy nem történt semmi, ha meséltem akkor meg azért húzták a szájukat, tettek megjegyzéseket, folyton megkaptam a mert te megteheted, mert akinek jól megy mondatokat. Baj volt ha elmeséltem hova szoktam néha eljárni, milyen emberekkel ismerkedtem meg, meg úgy minden ilyen alap dolgok amit normális ember ilyenkor elujságol. Ők nem jártak semmilyen fősulira, nem is akartak. Így végül megszakadt ez a marha nagy barátság ami nyilván soha nem volt az, és azóta jobb nekem is. Szereztem olyan barátokat akik előtt nem kell rosszul éreznem magam. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor ezekkel az emberekkel megszakítod a kapcsolatot. Aki az alapján nyilvánít valakit rossz embernek vagy bánik vele bunkón hogy milyen suliba jár vagy épp nem jár, az egy felszines buta ember. És gyanitom magával sincs jóba, irigy.
2015. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azoknak a legnagyobb a szája, akiknek nincs elég önbizalma és nem vették fel őket orvosira, hiába szerették volna, vagy ennyi a szellemi kapacitásuk...ezekre az emberekre pedig nem érdemes hallgatni, mert a saját bizonytalanságukból és hülyeségükből fakadóan "fújolnak".

Sajnos tényleg vannak beképzelt orvosok/orvostanhallgatók és az emberek szeretnek általánosítani, és még a fáradságot sem veszik, hogy megismerjenek, mivel könnyebb elkönyvelni magukban, hogy te is ugyanilyen vagy.

Ne foglalkozz velük! Ha a barátaid csak amiatt pártoltak el tőled, mert nincs elég időd, akkor nem vesztettél sokat, mivel ezek nem igazi barátok.

2015. jún. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!