Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért maradjak továbbra is...

Miért maradjak továbbra is kedves azokkal, akik lenéznek, utálnak, semmibe vesznek?

Figyelt kérdés

Ezt hallottam már tanácsként 1-2 embertől.

Hogy ha én is elkezdek velük bunkózni, az semmi jóra nem vezet.

És attól, hogy sokan oda se köszönnek, rám se figyelnek, ha kérdezek valamit, vagy kéne segítség, attól még nekem nem kell szemétnek lennem.

Azt mondták mindig mardjak kedves, segítőkész, udvarias, még ha az arcomba röhögnek akkor is.

Miért?



2013. aug. 19. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, hogy ne süllyedj le az ő szintjükre. Mondjuk én ezt, személy szerint, addig tudom tartani, amíg át nem lépi a határt, mert onnantól világból is kirugdosom az illetőt. Ne, inkább ne kövesd a példámat. :D


Egyébként mi az oka ennek?

2013. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmi különös. Nem én tehetek róla. Ők jobbnak tartják magukat, mert menőbbek, több a szüleik pénze, vagy csak ők ilyen "felsőbb" kategóriába sorolják magukat.
2013. aug. 19. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben lesz*rnám őket. Nehogymár csicskáztassanak is! Bunkó ne legyél, ccsak ne foglalkozz velük.
2013. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ma reggel éppen egy ilyen kérdés jutott nekem is az eszembe. Hogy meddig van a határ, hogy az ember eltürje másnak a sz@rságát. Sajnos nem az ilyen fajta emberek betegszenek meg lelkileg,hanem azok,akik megpróbálnak emberként viselkedni.
2013. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne menj le az ő szintjükre, ne legyél bunkó, arrogáns - de jópofizni nem kell velük! Hova lesz akkor az emberi büszkeséged, s ők is azt hihetik, buta vagy, hogy a bántásra mosolygással válaszolsz.

Én többnyire ignorálom az ilyeneket. Nem adok nekik se jót, se rosszat.


Az egy kivételes eset, amikor nagyvonalúan segítesz valamit egy komolyan nagy bajba került valakinek, aki ugyan bunkó volt, de bunkósága nem volt arányban a bajával... Vagy igen, de van valami alap segítség, amit egy unszimpatikus embernek is megadunk. Nyilván nem hagyod elvérezni pl.... De egy papír zsebkendőt is adhatsz egy arrogáns fickónak, ha arra van szüksége.

Remélem, érthető, amit írtam.

2013. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!