Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hímsoviniszta-e az alábbi...

Hímsoviniszta-e az alábbi kijelentés?

Figyelt kérdés
"A férfiak jogosan várják el a nőktől, hogy azok úgy öltözködjenek hogy a férfiaknak minél jobban tetsszenek."

2015. jún. 8. 09:09
1 2 3 4
 11/35 eper-répa-barack válasza:
100%

Csernus: A Nő

”A férfiak egy csomó mindent elvárnak a nőktől, miközben nem segítik őket. Elvárják azt is, hogy a nő megfelelő külsővel is rendelkezzen, miközben a pasi meg egy dagadt, elhanyagolt disznó.”

2015. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

igen

alapvetően bármelyik nemnek igényesen kellene öltözködnie, a maga stílusában, mert nem másoknak, hanem magunknak kell megfelelni.

ha egy pasi csak a csajok kedvéért öltözik csinosak, és nem azért, mert erre van igénye, az ugyanolyan gáz, hogy ha egy csaj tenné ugyanezt. és alapból gáz bármelyik nem részéről elvárni, hogy a másik nekik, az ő szórakoztatásukra öltözködjön.

2015. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

12: Én is igen hasonlóan próbáltam megfogalmazni. Nem várom el hogy a férfiak tetszeni akarjanak nekem, viszont mindenkitől (nőtől, férfitól egyaránt) elvárok egy alapvető ápoltságot és az alkalomhoz illő megjelenést. Természetesen figyelembe véve a társadalmi különbségeket is.


5: Azért azon elgondolkodhatnál hogy hányan vagyunk az egyik véleményen, és te miért vagy egyedül a másikon... tudod, "itt mindenki hülye csak én vagyok helikopter".

2015. jún. 8. 17:59
 14/35 ekvinitus ***** válasza:
0%
8-as mondjál már légy szíves néhány példát a mindennapokból ahol a férfi elnyomás vagy uralom, ahogy fogalmaztad, egyértelműen megnyílvánul! Kérdező te pedig válaszold már meg azt a kérdést, ha nincs szükséged arra hogy tettszen neked a környezetedben lévő férfi öltözéke akkor miért írod azt hogy elvárod mindenkitől az alapvető ápoltságot és azt hogy normálisan fel legyen öltözve? Az elvárásod jogos, azzal semmi baj, csak kicsit ellentmondásos. Ugyanis azért vársz el normális külsőt mivel az tetszik. Ez pedig szembe megy az első állításoddal. Ezt az oppozitív állapotot kellene feloldanod mert így kissé zavaros a válaszod! Bár kétséges hogy sikerűl.
2015. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem kell hogy tetsszen, az emberek 99%-a nem vált ki belőlem semmilyen érzelmet a külsejével annak ellenére hogy elfogadhatóan van felöltözve. Annyit várok el hogy ne keltsen bennem negatív érzéseket, ne legyen büdös, gusztustalan, jóérzést/közízlést sértő, erkölcstelen. Nem akarok hosszú piszkos körmöket látni, vagy csípőnadrág fölött kivillanó tangát. Szerintem ezek nem óriási elvárások, és általánosan elfogadottak. Nem várom el hogy bárki olyasmit viseljen ami NEKEM tetszik, az elég nagy botorság lenne.
2015. jún. 8. 23:07
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

14: Nők nem rabolnak férfiakta, hogy eladják és prostitúcióra kényszerítsék őket.

Nők nem mondják meg férfiaknak, hogy mit kellene csinálniuk, hogyan kellene érezniük, kinézniük, cselekedniük.

Munkahelyi megkülönböztetésről is bőven olvashatsz esélyegyenlőségi vagy feminista oldalakon.

2015. jún. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt van:

"8-as mondjál már légy szíves ..."

"Kérdező te pedig válaszold már meg azt..."

"Ezt az oppozitív állapotot kellene feloldanod"


Nő így férfival nem beszél, férfi nővel minden további nélkül. Egyszerűen olyat engedsz meg magadnak, ami a másik határait sérti. Nincs jogod parancsolgatni másoknak.

2015. jún. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
jahh, én pl. tényleg nem vagyok az a típus, aki lehímsovinisztáz bárkit, de ekvinitus válaszaiból egyszerűen ez süt. nem is kell konkrétan írnia semmit, egyszerűen már a megfogalmazásból átjön, hogy micsoda "férfi". próbálja magát egy úriembernek láttatni, közben lealacsonyítóan nyilatkozik a nőkről. de egy csomó kérdésében, válaszában ugyanígy viselkedik, és ezt mások is megmondták már neki. ennek ellenére nem esett le neki a lényeg, és nem változtatott a viselkedésén. na személyeskedés off.
2015. jún. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

#14 Míg a nőket k-r-vázzák azért, ha szeret szexelni és sokat szexel, addig a férfikat nem éri ilyen. Nő hordhat férfi ruhát, de férfi nem hordhat női, mert akkor "búza" lesz, azaz egy nőes pöts - ami pedg nőes, rosszabb, mint a férfas. A nőket csodabogárnak nézik férfiasnak tituált szakmákban. Nőktől elvárják, hogy szőrtelenítsenek - férfiaknak ez szimpla választás kérdése, mert a borosta is "szexi". A tampon/betét pofátlanul drága. Állásinterjún nőktől megkérdezik, tervez-e családot, mikor, hogyan. Ha a nő marad otthon a kölykökkel, "az a feladata", ha a férfi "feláldozza magát a családjáért", "jót tesz", "becsülendő munkát végez". Ha egy nő karriert akar gyerek helyett, önző. Ha feminista, egyből szőrős, csúnya, férfigyűlölő fapina, akire ráférne egy farok. Apropó politika, kevesebb a női politikus. Folyamatosan jönnek a menstruációs "viccekkel". Nemed miatt ostobábbnak, hozzá-nem-értőnek néznek. Tömeghisztériát szít a nyilvános szoptatás. Nő nagyon, nagyon kevésszer öl, erőszakol, bántalmaz férfit. Nő aligha zaklat férfit az utcán a külseje miatt. Nő aligha bombázza a férfiakat a szexuális fantáziáival. Stb. Stb. Stb. Holnapig tudnám folytatni.


Ezek nagyon lightos témák, mondtam, ami eszembe jut, nem rendszereztem szépen.

2015. jún. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 ekvinitus ***** válasza:

Tizenheteske nálad a "légy szíves" és a "kellene feloldanod" feltételes mód parancsszónak minősül? Ha igen, akkor hogy lehet téged megszólítani? Sehogy? Az sem rossz csak elöbb-utóbb magad maradsz és írogathatod majd ide az oldalra kérdésként hogy nincs kedve valakinek beszélgetni veled?

A férfielnyomásról a példák nyílván létező jelenségek és hogy valamennyi -a politikát kivéve- amit felsoroltatok elítélendő, vagy elítélendő és megvetendő, ebben abszolut egyetértek. Továbbá abban is hogy a felsorolás nem teljes, való igaz hogy hosszan lehetne még sorolni a női nemet hátrányosan megkülönböztető példákat. De a hozzászólásod szintén nem teljes. Egyrészt nem mondtad el hogy véleményed szerint hány százaléka viselkedik így a nőkkel szemben, mert ugye azt nem feltételezed hogy mindenki ilyen? A másik, most írjál egy olyan listát légy szíves amiben felsorolod hogy a nőknek milyen előnyeik származnak abból hogy nőnek születtek. Mert ugye ez épp úgy létezik mint a nők negatív megítélése. Érdeklödve várom. A kérdés kiírójának, azt mondod az emberek 99 százalékának öltözékére nem jelentezik nálad semmilyen érzelmi reakció. Én azt hiszem hogy ez inkább a külvilágnak szóló viselkedés forma a részedről amivel a nagyvárosi kötelező közömbösséget kívánod közvetíteni a környezetednek. Valójában meg sokkal érdeklödőbb vagy véleményem szerint, hiszen egy plázában sétálva biztos vagyok benne hogy nagyon sok mindenkit megnézel, értékelsz ami valamilyen szintű érzelmi állapotváltozást idéz elő. És hogy mi bizonyítja ezt? Az hogy ha eltöltesz néhány órát elegáns emberek társaságában akkor pozitív elmozdolást tapasztalsz a hangulatodban. Tehát nem biztos hogy az a 99 százalék az tényleg 99 és nem jóval kevesebb.

2015. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!