Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hímsoviniszta-e az alábbi...

Hímsoviniszta-e az alábbi kijelentés?

Figyelt kérdés
"A férfiak jogosan várják el a nőktől, hogy azok úgy öltözködjenek hogy a férfiaknak minél jobban tetsszenek."

2015. jún. 8. 09:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
mégis hogy érted, hogy az nem gond, ha a politikában férfi dominancia van??? hihetetlen, hogy léteznek még ilyen emberek, akik így gondolkodnak...
2015. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 ekvinitus ***** válasza:
Azért emeltem ki a politikát mert arra nem vonatkozik a megkülönböztetés. És hogy miért nem? Nos tegyük fel hogy országgyűlési szavazás van ma. Elmegy 1.4 millió ember szavazni. Ennek kb 50 százaléka nőnemű. Minden szavazókörben lehet a szépséges nem képviselőjére szavazni, kistelepüléseken ahol a függetlenek a leginkább jellemző jelöltek még a pártszimpátia nem játszik szerepet. Szóval elmegy 700-700 ezer nő-férfi szavazni amiböl logikusan az következne, ha a nők annyira szeretnének női képviseletet akkor nőtársukra adják a voksukat. De nem így történik. Sosem így történik. Ennek pedig egy magyarázata lehet mégpedig az hogy a nők döntő hányada férfi politikusra szavaz. Mert él bennük a sztereotípia hogy az erősebb, keményebb, hazafibb és ehhez hasonló valótlanságok. Tehát sajnos a politikában a férfi dominancia a nőknek köszönhető mert saját nemét alkalmatlanabbnak tartja és nem szavaz nőkre. Ezért mondtam hogy a politka kivétel mert ez sajnos a ti hibátok. Ha rajtam múlna 100 férfi és 100 nő ülne a parlamentbe. Amit végtelenül egyszerűen meg lehetne oldani
2015. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

A válaszod elég nagy ökörség, mivel a képviselők kb fele listáról kerül a parlamentbe, rengeteg posztra a kormány saját hatáskörében delegál embereket, a választók meg sokkal inkább szavaznak pártokra mint jelöltekre. Az igazság az hogy a nők sokkal ritkábban választják a politikai pályát, ha mégis, akkor pedig hátrányból indulnak. Ezzel együtt én egyáltalán nem támogatnám a női kvótát.


Azt meg felejtsd már el hogy meg akarod nekem mondani hogy mit érzek és mit gondolok. Leírtam, te meg nem hiszed el. Egy arrogáns, beképzelt fickó vagy, aki azt hiszi mindent tud; az ilyen embereket a való életben messziről elkerülöm.

2015. jún. 10. 16:48
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hímsoviniszta, ez szimplán visszamutat valami rabszolgatartó, beteg korszakra.


Mondjuk kíváncsi lennék, aki ilyeneket püffögtet itt, az bele merné mondani ezeket az édesanyja szemébe is?

2015. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 ekvinitus ***** válasza:
Kedves kérdező bánj óvatosan az "én nem támogatnám a női kvótát" mert ez bizony tömény hímsoviniszta kijelentés. És ha engem nevezel annak egy ilyen megjegyzés után, azt kell mondjam hogy nem ismered a kifejezés jelentéstartalmát.
2015. jún. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Lol, bocs de épeszű ember inkább a legalkalmasabb, leghozzáértőbb jelöltet támogatja, nemtől függetlenül. Egyébként az senkinek nem fáj, hogy nő nem lehet tűzoltó, miért pont a politikán kell lovagolni :D.
2015. jún. 21. 11:40
 27/35 ekvinitus ***** válasza:
Ha legalkalmasabbat támogatnád akkor miért nem támogatod a női kvótát? Az a véleményed hogy a nők között kevesebb legalkalmasabb? Ezzel kijelentéseddel ugyanis azt érzékelteted hogy a hímek között több a politikai pályára alkalmas jelölt mint a nők között. Kicsit tisztázd a véleményedet saját magaddal mert nagyon zavaros dolgokat írkálsz!
2015. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Bármilyen kvótáról is van szó, az megakadályozza hogy az kerüljön egy adott pozícióba, aki amúgy a legalkalmasabb lenne rá. Ismétlem, bármilyen kvóta, női, férfi, cigány, meleg, de a protekciót is idevehetjük. Ha férfi kvótáról lenne szó, azt sem támogatnám. Te direkt vagy ennyire ostoba, vagy csak lusta vagy végiggondolni amit a másik ír?
2015. jún. 21. 14:36
 29/35 A kérdező kommentje:

"Ezzel kijelentéseddel ugyanis azt érzékelteted hogy a hímek között több a politikai pályára alkalmas jelölt mint a nők között."


Mert ez egyszerűen így van. Te ugyanezért támogatod a női kvótát: mert saját kvalitásai (és főként ambíciói) révén kevesebb nő kerül a parlamentbe (mivel a nőket nem vonzza a politikai pálya). Ha eleve ugyanannyi női politikus lenne, a kérdés fel sem merülne.

2015. jún. 21. 14:53
 30/35 anonim ***** válasza:
a nőket nagyon is vonzza a politikai pálya, csak a férfi politikusok elnyomják őket, lásd Magyarországot, hány ízléstelen undorító beszólásról lehet olvasni, amit egy-két fideszes megenged magának a női politikusokkal szemben
2015. jún. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!