Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amerikában tényleg mindent...

Amerikában tényleg mindent megengedhetnek maguknak a rendőrök?

Figyelt kérdés
[link]
2015. jún. 8. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Már a videó elején a vetődés szükségességét sem értettem:D
2015. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Ha Amerikában ennyire nem tűrik a feketéket akkor miért hurcolták be őket rabszolgának? Megmondom: Mert a fehérek többsége dolgozni lusta de uralkodni és másokon élősködni azt tudna. (Én is fehér vagyok csak én tisztességes és civil, míg a rendőrnek makulátlan tisztességgel kellene eljárnia).

Kár hogy nem vagyok ott rendőrfőnök, mert a legapróbb diszkriminációért, de akár annak gondolatáért is kereszteződésbe állíttanám síppal azt a beosztottamat. Persze nyugdíjáig sípolva bohóckodhatna. Súlyosabb esetben meg azonnali hatállyal fegyelmivel felfüggesztés. A rend a rendőrök álományában kell hogy kezdődjék.

2015. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem semmit nem tett.

Nincsenek ott az előzménye, hogy mi történt.

Nem kell rinyálni és beszólogatni a rendőröknek.

Amerikában elég gyakori a fegyverviselés (akár legális, akár illegális), így a rendőröknek sokkal határozottabban kell fellépniük, ha nem akarják lelövetni magukat.

Ott már kisgyerekkorban megtanítják a gyerekeknek, hogy hogyan kell viselkedni egy rendőrrel.

2015. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
68%
Olvasd el az Amerika kormánya által kiadott rendőr etikai kódexet (már ha van). Tanultam polgári, római, és büntető jogot is+ már gimiben is az etikai kódexet kellett benyalnunk :D érdemes elolvasni mert sok dologgal tisztába lehetsz ha esetleg olyan helyzetbe kerülsz egy rendőr által vagy akármi, ha nem a kódexnek megfelelően jár el. Ebben a videóban nem igen vettem észre az "arányosság" és a "mértékletesség" elveket xD
2015. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

# 3

Bikiniben azért nehéz elrejteni bármit is.

2015. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az úgynevezett utóítélet, ahogy nálunk is van a cigányokkal szemben. A különbség annyi hogy ott minden jöttmentnek lehet fegyvere, ezért ott rendőrnek lenni tényleg életveszélyes. Ha hozzávesszük hogy a feketék körében a legmagasabb a bűnözők aránya, akkor nem kell csodálkozni az ilyen eseteken. Az amerikai rendőrök sokszor beleőrülnek abba a veszélyes környezetbe, amiben dolgozniuk kell. Itthon nem lehet azt felfogni hogy egy rendőrt egy sima igazoltatásnál agyonlőhetnek, hogy a gyanúsított bedrogozva ráugrik a rendőrre hogy elvegye a fegyverét és megölje, hogy egy rablás alapkelléke a pisztoly vagy a puska. Az itthoni rendőröknek be lehet szólni és lehet ellenkezni meg alkudozni, ott viszont ez történik, pláne ha hozzávesszük hogy amint feketével szemben történik jogos intézkedés, rögtön megy a balhé. "Azért mert cigány vagyok?" Ismerős?
2015. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Az a ti bajotok, hogy hozzá vagytok szokva a magyar rendőrök tunyaságához. Amerikában nem szaroznak a rendőrök. Előbb lő, aztán kérdez. Ez van. Meg is mondják, mikor kimész, és kapsz egy eligazítást arról, hogy hogyan működnek a dolgok, hogy ha autóval megállít a rendőr, szépen ráteszed a kezed a kormányra, és csak akkor mozdulsz, ha ő mondja. Különben már a tarkódnál a pisztoly. Sokkal kevésbé vannak rövid pórázon fogva, mint nálunk. És ez bizony vezethet túlkapásokhoz is néha, de szerintem ha nem pofázol a rendőrnek és azt csinálod, amit mond, akkor nincs bajod. Ott nem olyan a rendőrök megítélése, mint nálunk.
2015. jún. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

5: Táska volt nála, abban lehetett bármi.

De gondolom, az volt a gond, hogy ott mászkált meg pofázott. Aztán amikor leültették, akkor is vinnyogott, meg hisztizett, mint valami elmebeteg, ahelyett, hogy normálisan, csendben várta volna, hogy mi lesz. Ezért teperték le végül.

2015. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

# 8

Jogában áll, nem?

2015. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

9: Nem!

Pont ez a lényeg, hogy ott meg van határozva, hogy hogyan kell viselkedni egy rendőrrel. Ha nem így teszel, akkor ne lepődj meg, ha lelőnek.

2015. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!