Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzelmeket kelt bennete...

Milyen érzelmeket kelt bennetek egy emo, rocker, gót, punk ha meglátjátok valahol az utcán? Mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés
Főlleg a rockerek-ről

2015. jún. 13. 23:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%

Hát egyik sem "dolgozó kisember"... Inkább megélhetési bűnö... bevándorló.

Rendes keresztény ember csak zsoltárokat énekel:


"Boldogok akik sziklán verik szét a csecsemők fejét" - 137.9.

2015. jún. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
95%
Mindig is értékeltem,hogy valaki felvállalja a saját izlését és nem csak egy akar lenni a sok közül,hanem egyedi szeretne lenni:) Ehhez valamilyen szinten bátorság is kell ,hogyha mondjuk valami extravagánsan megjelensz az utcán és megnéznek és azt elviseled,nem borulsz ki,pedig tudod hogy kibeszélnek stb...A rockerek faszák..Imádom a rockot:D:D
2015. jún. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem cukin naivak, hogy hogyan próbálnak azonosulni a zenével, meg beleélni nagy dolgokat.
2015. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem szánalmasak, a rocknak semmi köze a béna kinézethez.
2015. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Semmi bajom velük,szimpik,bár biztos azért mert valamilyen szinten hozzájuk tartozom:D

Nekem van pár bandás pólóm,szinte mindig feketében vagyok,csendesebb vagyok,rockot hallgatok,és a környezetemben lévő velem egy korú társaim mondják rám hogy emós g**i,darkos rib**c,rock b**i stb...Engem annyira nem érdekelnek,ha akarom holnap megnyúzok egy unikornist egy magamra húzom,sok közük nincs a stílusomhoz :D

Tehát az én környezetem nem túl elfogadó ezekkel a stílusokkal,ezt akartam belőle kihozni.

2015. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
6os vagyok: még annyit hozzátennék hogy látod én se az az extrém rocker vagyok,mégis megkapom ezeket.
2015. jún. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Semmi extra, egy vadidegent ez alapján nem tudok és nem is akarok megítélni, az öltözködése csak annyit árul el róla, hogy milyen kb. a zenei ízlése. Ha nincs rajta épp (számomra ismert) zenekaros póló, felvarró, miegyéb, vagy nem kifejezetten a legmarkánsabb szubkultúra-jegyeket viseli, akkor azt se féletlenül lehet megmondani hogy melyik-melyik. Egy jelentős részükről meg valszeg a kutya se mondja meg, ha "civil" gönc van rajtuk.


Rockerekkel, punkokkal és gótokkal egyaránt van bőven tapasztalatom (hozzám esztétikumban és zenében is a gót vonal áll közelebb ezek közül, bár messze nem pontos a meghatározás, kifejezetten széles a zenei ízlésem, de jellegzetes mintákat mutat sötétebb, elvontabb, bizarrabb, kifejezetten underground zenék irányába), külsőre másoknak valószínűleg csak annyi látszik rajtam, hogy valami "sötét" zenét hallgatok (általában ha valami skatulyába nagyon bele akarnak tenni, akkor lerockereznek, különösebben nem érdekel).


Nyilván ha a külsőségeket lefejtjük, a szubkultúra-tagok is pont ugyanolyanok, mint bárki más, van köztük persze eltérés pl. bulizási kultúrában és a zenével hozott egyéb esztétikai, ízlésbeli beállítódásban, ilyesmikben, punk esetén ideológiai / politikai vonalra is jó eséllyel lehet tippelni (a többi meg alapjáraton apolitikus szubkultúra), de ennyi.


Az emokkal nem nagyon tudok mit kezdni, idősebb korosztály vagyok és közelebbi ismerőseim közt soha egy se volt emo. A zenéjük nem tetszik, az egész post-hardcore úgy ahogy van, nem az esetem (a másik háromból viszont találok bőven tetszetőset). De rájuk is ugyanez áll, mint a másik említettekre.

2015. jún. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Így 45 évesen a 16-18 éves magamat látom bennük, és teljesen jogos a "naiv" jelző ilyen távlatból nézve.

A környezet, a barátok hatással vannak a zenei ízlésre, ami nem ritkán változik is, ezáltal az öltözködés, haj stb. is. Ma már úgy vélem, hogy nem kell leragadni egy stílusnál, egy együttesnél, öltözködéssel pedig egyáltalán nem kell kifelé mutatni ebből semmit a hétköznapokon, bőven elég a koncerteken, klubokban stb..

Érzelmek? Egy zombit látok, aki beskatulyázta magát, és csak sajnálatot érzek.

2015. jún. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 opened paradise ***** válasza:

Nekem szimpik valamiért,szóval nem rosszakat.

Ha lány,akkor valószínűleg azon ritka példányok egyike,akit meg is bámulok :D

2015. jún. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Bírom őket. Bár az emo-k nekem már túl befordulósak, hogy elbújnak a hajuk mögé.
2015. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!