Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki ennyire...

Hogy lehet valaki ennyire büszke és önfejű?

Figyelt kérdés
A barátom fiatal korában rossz társaságba került és hülyeséget csinált.19 évesen 5 év börtönt kapott(Nem ölt embert,csupán valami üzletszerű csalás volt).Jelenleg 30 éves és 3 éve élünk együtt.Amikor megtörtént a baj a szülei kitagadták azért amit csinált.Amióta kijött a börtönből egyszer sem találkozott a családjával.Az édesanyja most rákos és nagy valószínűséggel csak pár hónapja van hátra.A napokban többször is hívta a párom de Ő nem akar beszélni vele.Egyszer én vettem fel mikor a vezetékesen hívott,mivel nem tudtam ki hív.Az édesanyja nagyon ki van akadva és szeretne találkozni a fiával,hogy bocsánatot kérjen tőle,de a párom látni sem akarja.Őt is megviseli a dolog,de túl büszke ahhoz,hogy találkozzon vele.Tegnap este mikor hazajöttem a munkából fotelben aludt egy whiskys üveg mellett teljesen kiütve.Mit tehetnék,hogy jobb belátásra térítsem?
2015. jún. 16. 14:38
 1/4 acelsziv ***** válasza:

Ühüm... Azért pár dolgot gondolj végig. Ha egyszer téged is otthagy mondjuk gyerekestől akkor hat ló hat ökör nem fogja rávenni, hogy még egyszer lásson titeket.

És ha már ezt a döntését is alkohollal akarja feldolgozni, hogy az anyját nem akarja látni mi lesz, ha meghal az anyja és ő itt marad egész életére a bűntudattal, hogy láthatta volna, de nem tette? Halihó! Egy alkesz van készülőben.

2015. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet valaki ennyire büszke és önfejű?"

Főleg így, hogy ő volt a hibás... Hadd ne lejtsenek már örömtáncot a szülei, hogy a fiuk mások megkárosítására tette fel az életét már 19 évesen! Haragudták rá, ez normális. Neki kellene bocsánatot kérni a szüleitől, amiért akkora szégyent és csalódást okozott nekik, nem még a fejét játszania...most pedig, hogy haldoklik az anyja, térden csúszva kellene neki megfogadnia, hogy a jövőben egy normális ember lesz, mert tanult a hibájából! Undorító jelleme van a párodnak.

2015. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Részben azért meg tudom érteni.Hibázott,megváltozott.Azon az elven van,hogy ha a családja az élete legnehezebb időszakában elfordult tőle akkor ne keressék többet.
2015. jún. 16. 19:33
 4/4 acelsziv ***** válasza:
nevetséges indíték... Még ha súlyos beteg lett volna, de amit tett arra senki nem kényszerítette... Mellesleg nem lehetett valami pitiáner csalás, ha 5 évvel díjazták.
2015. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!