Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az ha valaki az...

Normális az ha valaki az öngyilkosságon gondolkodik?

Figyelt kérdés

Mindünknek eszébe jut egyszer az életében az öngyilkosság, vagy egy egészséges normális embernek sosem fordul meg a fejében ilyesmi?

Én tudok az egyik oldal nevében beszélni. Mindég is szomorú voltam, amióta az eszemet tudom és sokszor, nap nap után előttem van az öngyilkosság gondolata. Nem beszélek róla senkinek az ismerőseim közül. Az idegeneknek sem, ez az első alkalom, hogy ezt leírom egy fórumra.

Ez még normális? Vagy ez már betegség? Labilis vagyok, de úgy érzem meg tudok birkózni vele. Lehet egy életet így leélni, hogy minden nap gondolatban velem van az öngyilkosság?



2015. jún. 21. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez semmiképp se normális, de az már egy jó dolog, hogy kiírtad ezt ide. Azt javaslom, hogy oszd meg egy (vagy több) közeli barátoddal is, hogy tudjanak segíteni, ha baj lenne. Szakembert csak akkor keress fel, ha dolgoznak önkéntesek a közeledben (nézz utána), fizetni felesleges érte. Többet érne, ha egy közeli barátoddal, vagy ha lehetőség van rá, a családoddal beszélnél erről, lehetőleg sokat... ezzel is kiadnád magadból a fájdalmat, ami miatt ilyenekre gondolsz. És azért bizonyos kereten belül: minél több ember tud erről, annál nagyobb esélyjel tudnak segíteni.
2015. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nem... Persze mindenki elgondoklodik rajta hogy mi lenne ha megölné magát de az nem normális ha többször is és sokat gondolkodik rajta. Az meg nagyon nem jó ha mindig szomorú vagy. Gondolom nem akarod így leélni az egész életedet.

Szerintem menj pszichológushoz vagy ha úgy gondolod éppen pszichológusra nincs szükséged beszélj valakinek erről hidd el sokat segít.

2015. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg szakembert keress fel elsőként és az egészségért semmi sem drága. Első elég nagy hülyeséget írt ezzel a fizetős résszel kapcsolatban. Szerintem sokan eljátszanak a gondolattal, de leginkább olyanok, akiknek problémáik vannak.
2015. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gondolkozz olyasmin, ami nem fölösleges.
2015. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2015. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!