Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyávaság ilyen dolgoktól tartani?

Gyávaság ilyen dolgoktól tartani?

Figyelt kérdés

Mondjuk hogy az ember bedugja a konnektorba valami elektromos eszköz dugóját és közben megrázza az áram egy hiba miatt. Vagy hogy a hajszárító a kezében zárlatos lesz használat közben. Vagy hogy egyszerűen kigyullad valami a házban, és nem lesz elég idő már kitenni azt a valamit és leég a ház. Vagy hogy a fűnyíró motorja beindításkor szétrobban és megsebesíti őt valami lerepülő darab.

Ezektől a dolgoktól tartani ostoba dolog és hülyeség?


2015. jún. 22. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Mindenféle előzmény nélkül szerintem valami mentális betegségre utal. Persze ha szokott szikrázni a laptop, miközben bedugod a konnektorba, vagy gomolyog a füst a hajszárítóból, akkor nyilván teljesen egészséges, de ha ülsz a fotelban, és azon gondolkodsz, mikor gyullad ki a ház, akkor már szerintem megér egy kivizsgálást a dolog.
2015. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szia, ilyenektől én is félni szoktam, de én már felfedeztem, hogy valamennyire kényszerbeteg vagyok. annyira nem súlyos, hogy jelentősen akadályozzon a napi életvitelemben, de pl. napi több perc elindulás előtt, hogy gázt meg ilyeneket kényszeresen többször ellenőrizzek. nem tudom, mit lehet tenni, én már jártam pszichológushoz, nekem nem sokat segített.
2015. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Paranoiás gondolatok, ha eluralkodnak (és pl. emiatt nem mered használni az adott eszközöket), onnantól baj.

Felrobbanhat a laptop, szanaszét repülhet repeszként a fűnyíró, rázuhanhat egy repülő is a házadra - de ezek esélye annyira csekély, hogy egyszerűen felesleges reális szinten tartani tőlük.

2015. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a vágóeszközöktől van ilyen félelmem, de szerintem ez inkább fóbia és nem gyávaság.

pl. ha füvet nyírok, mindig attól félek, hogy levágom a lábujjam, vagy elesek és magamra rántom, ezért mindig leellenőrzöm, hogy nem ástak-e valahol a kutyák gödröt, nehogy elessek benne. A legnagyobb melegben is a fűnyíráshoz lecserélem a gumipapucsot zárt cipőre, nehogy kiessek a papucsból, stb. Pedig elvileg elég kicsi rá az esély, nagy fűgyűjtő tartálya van, és szinte lehetetlen a lábamra húzni.

Rettegek a fűrészektől, csomóban van a gyomrom tőlük, mint pl. láncfűrész, körfűrész, szalagfűrész. Mindegyik van a háznál, a férjem használja, én csak segédkezek, de nekem a favágás egy stressz. Ugyanígy vagyok mint Te, hogy látomásaim vannak ahogy elesek, aláesek, megbotlok, csomót kap és megcsúszik, kiszalad a kezedből, elrepül stb.

Így vagyok a késekkel is. Ha gyerek van a háznál, a fejem fölött tartva törlöm el, mert attól félek, hogy pont akkor rohan oda hozzám átölelni, amikor a kés törölgetem.

sosem tartom senki felé a kést egy pillanatra sem, de ha mégis, akkor utána rögtön jönnek a gondolatok, hogy mi lett volna ha akkor lép oda valaki, akkor fordul felém hirtelen bárki és bűntudatom támad, és ettől még görcsösebben figyelek legközelebb. Nem tudom honnan születnek ilyen gondolatok, de biztosan a fóbiáknak megvan a gyökere.

2015. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha annyira félsz az ilyesmitől, hogy ezért nem is használod, az eléggé butaság. Az ilyen meghibásodások nem szoktak a semmiből történni, mindig van valami előzménye.

Én a vasalóktól tartok: az elsőnek vasalás közben "megolvadt" és felpúposodott a talpa, mondjuk már sokéves vasaló volt. A második kifüstölt a konnektorból, igaz mikor spricniztem be a ruhákat akkor nem figyeltem eléggé, és a vasaló dugója is nedves lett. A harmadiknak a zsinórja gyulladt ki, textilborítású volt, és egy helyen már kopott, a drótok is meg voltak törve benne, kész csoda, hogy nem korábban gyulladt ki. Szóval mindig van előzmény.

2015. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!