Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek egyedül otthon! Mit tegyek?

Félek egyedül otthon! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne nevessetek ki ezért!

Nem tehetek róla, épp elég kellemetlen nekem!

Az az egészben a nevetséges, hogy 21 éves vagyok, és mikor még fiatalabb voltam, úgy 15-16 éves körül, akkor ilyen probléma nem volt. Inkább nagyon is élveztem, hogy egyedül lehetek.

Most meg, mióta van párom, 3 éve, egyre inkább félek, ha nincs velem, otthon, és egyedül kell lennem. Meg a másik, hogy nem épp egy veszélytelen környéken lakunk, és azóta csak romlott itt a helyzet, egyre több rossz dolog történik errefelé. Egyébként még szüleimmel lakom, és most örülök, hogy ők elmentek kicsit kikapcsolódni, nyaralni, de leginkább arra vágyom, hogy a párom, vagy egy barátnőm legyen velem éjszakánként, mert ijesztő egyedül a házunkban.

Sajnos az nem megoldható, hogy párom most itt legyen, mert dolgozik, barátnőim se érnek rá egyelőre.

Én nem tudom, mi van velem, már egy éjszakától is ki vagyok, most néhány napig így lesz pedig, kivéve a hétvégén. Az a baj, az egészben, hogy még vizsgaidőszakom van, és így nem nagyon van időm kimozdulni se nappal.

És ez a másik, hogy a sok stressz miatt már úgy érzem begolyózom, ha nincs kihez szólni, félek attól is, hogy pánikolok egyedül,-Hozzáteszem, amúgy nem szoktam. De már minden kis nesztől félek miután besötétedik.

Kamaszkoromban meg inkább izgalmasnak, és ,,menő"-nek éltem meg az egyedüllétet.

Mit csináljak, hogy ne legyen most olyan rossz az egyedüllét? Mit tanácsoltok? Kérlek, csak komoly válaszokat, nem kell az ilyen: ,,majd én átmegyek hozzád" stb. Köszi!


2015. jún. 22. 21:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy alapból elég szorongó, stresszes típus vagyok.

Egyébként most megy a TV, fel vannak kapcsolva a villanyok, és lehet mindjárt behozom a cicámat, hogy legalább ő legyen velem. Meg néha szoktam sütni-főzni, ha egyedül vagyok éjszaka és nem tudok aludni.-Tudom viccesen hangzik, de megnyugtat, és egyben fel is vidít.:D

Ezek picit segítenek.

De az a baj, hogy film, sincs semmi ,,értelmes".

Esetleg tudtok valami olyan nagyon vicces vígjátékot mondani, amin legalább szétröhögöm magam?:D

Tanulni ilyenkor már nem tudok...

2015. jún. 22. 21:57
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Menjen a TV, kapcsolj zenét, énekelj a lámpákat hagyd felkapcsolva, zárd be az ajtókat, húzd le a redőnyt, ha van valaki ismerősöd aki éppen a gép előtt ül írj rá facebookon, vagy skypeolj valakivel, és fekdüj le korán aludni, ha kell lámpával, majd ráfogod hogy bealudtál és elfelejtetted lekapcsolni:D
2015. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Szokott velem is ilyen lenni, csak én most vagyok 16 :D

Én vagy Így Jártam Anyátokkalt szoktam nézni, vagy valami idióta tinifilmet ami olyan szar hogy már röhögni kell rajta, vagy bekapcsolom a Disney csatornát szörnyülködni azon, hogy milyen sorozatokat játszanak, és hogy amikor én kicsi voltam sokkal normálisabbak voltak :D

A másik amit szoktam (bár ezt inkább nappal, este sokkal jobb ha beszédet hallok) hogy jól felhangosítom a zenét, és éneklek, úgysem hall senki, és a zene mindig megnyugtat, bármi van :)

2015. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ötlet, hogy magad mellett van a cicád. :) Olvass valami könyvet, olvasgass neten, keress valami játékot online, pl honfoglaló, az le tud kötni. :D Hallgass zenét, énekelj, elvileg éneklés közben nem érzel félelmet. Meg gondolj rám is...jelenleg én is egyedül vagyok itthon, csak én pont, hogy szeretek egyedül lenni. :D
2015. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Szia!


Teljesen megértelek, rám is mindig a frász jött régebben, amikor egyedül kellett otthon lennem éjszaka...

De ne pànikolj! Zárj be jól mindent, biztos, ami biztos, ha megnyugtat, egy kislámpát hagyj égve, amikor lefekszel aludni. De előtte nézz meg egy jó kis Adam Sandler, Jeniffer Aniston vagy Cameron Diaz filmet, nekem ők a kedvenceim, ha vígjátékokról van szó. :-)

Fel a fejjel, inkább próbáld meg élvezni az egyedüllétet! :-)

2015. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, nagyon kedvesek vagytok!:)
2015. jún. 22. 22:18
 7/15 A kérdező kommentje:
Sikerült kicsit megnyugodni!
2015. jún. 22. 22:19
 8/15 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen okból laktam két hetet legjobb barátnőmnél,Pesten egyedül a lakásban párja nélkül nem akart lenni.Mondjuk jelenleg nekem és neki sincs munkája,így megvalósíthattuk.Ha melóztunk volna,szerintem akkor megoldotta volna,hogy inkább nálunk aludjon.Ő is parás.


Mondjuk én sose voltam ilyenben félős.Van két kutyánk igaz kistestűek. Én sokáig csetelek facen,filmet nézek. A családi üzelmek az nagyon jóó nézd meg szerintem az besírsz a nevetéstől :D

Lámpákat alap,hogy az ajtónál és a nappaliba égve hagyom,ha egyedül vagyok.Illetve korán lefekszem.

Azt se tudod megoldani,hogy esetleg egy barátnődnél aludj? reggel meg haza mész. Ha vannak jó barátnőid,talán megértik.

Én is nem hiába mentem bele,pedig 2 hétre anyumékra kellett hagynom a kutyámat,amit nehezen tettem meg,de idős is,meg már nem szobatiszta,nem akartam utaztatni,meg idegen hely,meg albérletbe vinni,még vmi szomszéd beszólt volna,meg jöttünk mentünk egyedül lett volna.

Nálam a kutyák akkor hozzák a szívrohamot amikor elkezdenek az ajtónál morogni :D De olyankor meg annyit csinálok,hogy a tv-t hangosabbra rakom vagy zenét feltekerem :D


De amikor a kutyák nem csinálnak semmit akkor én is tök nyugodt vagyok.


Vidd be a cicád,úgy nem érzed annyira egyedül magad. Nappal pedig mozdulj ki 1-2 órára,mindig tanulni nem lehet.Kapcsolódj ki,netán menj egyet bulizni stb.

2015. jún. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is most egyedül vagyok itthon, szüleim éjszakások, tesóm nincs, párom nincs és hát 22 éves létemre, nem vagyok teljesen nyugodt.. :) Félek egy kicsit. Sok horrort nézek, azt félek, hogy valami előbukkan az ajtó mögül.. :D


Nah a de a viccet félretéve, én is azért félek, h a mai gusztustalan világan lazán betörnek, azt lekéselik az embert.. Főleg, hogy itt vannak ezek a menekült rossebek is, még csak ezek hiányoznának.. Szerencsére van 2 nagy kutyánk, azok jeleznek, ha valami nem stimmel, gázpisztoly készenlétben van ilyenkor mindig. :)

2015. jún. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Vices vígjáték amúgy


Spárta a köbön, vámpíros film, Nagyfiúk, fűre tépni szabad, Förtelmes főnökök

2015. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!