Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarják páran ennyire...

Miért akarják páran ennyire erősen hinni, hogy mindenkinek adott a lehetőség, hogy diplomázzon?

Figyelt kérdés

Csak tanulni kellene, de most komolyan, ha bármilyen objektív akadálya van, vagy ha csak tizenéves és felelőtlen az ember, a szülei meg képtelenek normálisan elé tárni a lehetőségeit, meg még azt a kicsike motivációt is megadni, ami esetleg önmagában is elegendő lenne... Az ország bizonyos részein nem jók a kilátások, már az utiköltség is vállalhatatlan a jövedelmükhöz képest, esetleg nem sikerült valami jól az érettségi, lehet, hogy már akkor is dolgozni kellett iskola mellett... Ez mind kifogás, most komolyan? És aki a részeg szüleivel van összezárva? Akinek a számtalan testvére szétbarmolja az összes tankönyvét és füzetét? Ahol az alultápláltság a szülői felelőtlenség miatt akkora, hogy hiába akarja, el se jut az érettségiig se?


Miért szükséges görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy mindenki megteheti, hogy továbbtanul? Egyáltalán mi a francnak kéne annyi szénné képzett gyakorlati analfabéta?


2015. jún. 26. 23:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Anyámnak nem volt lehetősége egyetemre menni, pedig lett volna hozzá esze és kedve is. Aki nem volt az ő vagy sorstársa helyzetében, az könnyen magyaráz. Attól, hogy valakit felvesznek államilag támogatott képzésre, a kolira/albérletre, könyvekre, füzetekre, kajára, utazásra, bérletre még kell pénz. Nem is kevés. Sokaknak ez nem adatik meg."


Az egyik előző kommentben leírtam, hogy nekem megy. Most az SZE-ről beszélek, mert ott van tapasztalatom, de:

A bérletre a szociális pont nagyon alacsony, az ismerőseim 80%-a megkapja az ingyeneset, aki olyan környezetből jön, biztosan lesz elég pontja rá. Tegyük fel, hogy nem, még mindig tud venni egyszeri beruházással egy ~6.000 forintos biciklit és azzal járni a városban, Szeged nem olyan nagy azért.

Az albérlet drága, ezért van ott a kollégium, persze lehet finnyásnak lenni, de havi 10.000 forint nem sok pénz egy havi lakhatásért.

A tankönyvek 99%-a(főleg BsC-n) megvan a könyvtárban, és még nem láttam olyan embert aki minden könyvet megvett volna amire szüksége van, ráadásul félévente 7.500 forintos jegyzettámogatást kapsz amit használhatsz könyvekre és nyomtatásra, most is maradt belőle meg.

A kajára meg, ja ez a legnagyobb összeg, de igen is ki lehet jönni 30.000 Forintból.


Ha heti 20-28 órát dolgozol, meg van a 40.000 Forint, e mellé jön még az ösztöndíj, nekem aki nem hátrányos helyzetű a szociális ösztöndíj 11.000Ft + a tanulmányi aminek a TTIK-n valami 2.0-s átlagtól van a határa.


" Egy sikeres, boldog, szabad élethez kicsit több kell mint a diploma. Sőt, lehet valami teljesen más kell hozzá.

Elég csak tanulmányozni azoknak az életét, akik tényleg sokra vitték. "


Nem is erről szól a kérdés.


Sün Integré,


Értem én hogy felfűtöttem a hangulatod azzal hogy ellent mertem mondani neked, de azért hagyjuk a személyeskedést egy anoním oldalon, kicsit olyan mint páncélra mellbimbót tenni.


Alapvetően a szülők hozzáállásában keresendő a hiba, egyáltalán nem arról szól szerintem ez a dolog, hogy a gyerek szeretne menni, csak nincs rá lehetőség. A szülő eleve úgy neveli fel, hogy a továbbtanulás(sőt, akár az általános iskola) baromság, hagyja a fenébe és takarodjon dolgozni. Egyértelmű, hogy diplomás, vagy gazdagabb szülők gyermekei úgy vannak nevelve, hogy azt az életszínvonalat akarják tartani, amit a szüleiknél megszoktak, az erős iskolákban gyakran mindenki főiskolára akar menni, és a jó jegyek státuszt adnak, egyértelmű, hogy ilyen környezetben motiváltabb lesz valaki, ezt elismerem, de ez nem az egyetem hibája, sokkal inkább az általános és középiskolák minőségét kellene kiegyenlíteni, hogy jó tanáraink legyenek akik inspirálják a gyereket, és el legyen nekik mondva rendesen, hogy csak azért, mert a szüleid azt akarják, hogy dolgozz általános iskola után, nem kell ezt tenned, ha többre vagy képes. Néhányan nem jutnak be a képességeik miatt, de ez ugyan úgy vonatkozik a jobb helyzetben levőkre is.


Azt hiszem jobb, ha olyan emberek nem mennek el diplomázni, akik nem ismerik azt a szót, hogy ösztöndíj. Szellemileg semmivel sem kell hogy gyengébbek legyenek, mint a gazdagabb szülők gyermekei.


Magamat azért hoztam fel példának, hogy ne az legyen, hogy "de általánosítasz, nem is lehet megélni" én megélek, lehet ezt még cifrázni, de ennyi. Nem vagyok senki felett, nem vagyok okosabb, nincsenek gazdag szüleim, mégis megvagyok, és még sokan mások is, szóval meg lehet csinálni.

2015. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nagyon is ismerni kell az ösztöndíj szót, mert ha az nincs, akkor meg vagy lőve. Ellentétben a lóvés kis gyökerekkel, akik végigpiálják az egészet, valahogy páran elvégzik, és ők lesznek a szakemberek. Akinek nincs semmije, annak csak a kockázat marad. És ahhoz meg már nagyon nagy májernek kell lenni, hogy biztos lehess abban, hogy lesz is pénzed.


Ha meg munkát vállalsz mellette, kábé ott vagy, mint az alkeszok. Kicsit jó képességekkel átdöcögsz valahogy. Igazi jó dilettáns magyar munkaerő lehetsz sok nehéz év alatt.


Nyilván vannak átmenetek, meg különböző emberek is különböző nehézségűnek észlelik ezeket a különböző szakok különböző tárgyai esetében, de érted a lényeget: nem így definiálják az esélyegyenlőséget. Ha nem prostituálnák a diplomát, hanem csak a rohadt nehéz követelmények teljesítése számítana, a fenének jutna eszébe lenézni az értelmiséget.

2015. jún. 29. 19:41
 23/32 anonim ***** válasza:
Hidd el, lehet akármennyi pénzed, végigpiálással és pénzzel nem fog senki sem elvégezni egy komoly szakot.
2015. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

" És ahhoz meg már nagyon nagy májernek kell lenni, hogy biztos lehess abban, hogy lesz is pénzed. "

Megnéztem, programtervező informatikuson az őszi határ 2.06 volt. Ezzel az átlaggal 9.300Ft-ot kaptál. Az én átlagomra ~20.000 járt és nem éreztem túl nehéznek.



"Ha meg munkát vállalsz mellette, kábé ott vagy, mint az alkeszok. Kicsit jó képességekkel átdöcögsz valahogy. Igazi jó dilettáns magyar munkaerő lehetsz sok nehéz év alatt. "

Szóval ha programozok mellékállásban, míg programozást tanulok, rossz programozó leszek.(egyébként bármilyen más munkát végeznék, semmi köze nem lenne a képességeimhez, ismerek bolti eladót aki ACM-re megy minden évben)

2015. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Általában nem megoldható mondjuk elsőévesként, hogy elhelyezkedsz gyakorolgatni. A szakod neve matematikus. Valahogy csak össze tudod rakni, miért nem azonosak az esélyek!
2015. jún. 30. 00:00
 26/32 anonim ***** válasza:
Jártál már egyáltalán egyetem közelében, hogy ekkora marhaságokat írogatsz?
2015. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Kinek írod? Példa?
2015. jún. 30. 16:45
 28/32 anonim ***** válasza:

"Általában nem megoldható mondjuk elsőévesként, hogy elhelyezkedsz gyakorolgatni. A szakod neve matematikus."


A szakom neve Programtervező Informatikus. Azt hiszem ezt megjegyeztem már.

[link]


Átlagos erőfeszítésekkel nem is fog menni hogy szegényként elvégezd az egyetemet, ezt szerintem sem én sem senki nem mondta. Sokkal többet szenvedünk mint akinek nem kell dolgoznia egyetem mellett. Ha azt kérdezted volna, hogy nehezebb-e szegényen elvégezni az egyetemet, igent mondtam volna.

2015. jún. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Komolyan nem vagy hajlandó elhinni, hogy vannak családok, ahol betegség, miegyebek miatt annyira nincs egzisztencia, hogy egy utiköltség a legközelebbi egyetemre vállalhatatlan? Elég fegyelmezetten kellene képzetlenül melózni és tenni félre a pénzt, hogy legalább el tudjon indulni. De akkor is a semmibe megy. Ahogy pénzt nem kapott, úgy önbecsülést se, sőt. Sokszor csak visszahúzzák az ősök is. De még ha kedélyesen szegények, akkor is vágyhat az a kölök akármennyire arra, hogy a hivatását kitanulhassa. Csak akkor megy, ha max szakközép a vágy tárgya. Arról meg hadd ne beszéljek már, hogy ahol rendesen enni nem tud a gyerek, ott mi a maximum, amit ki tud hozni magából már általánosban is!


A másik oldalon meg rengetegen mennek egyetemre/főiskolába csak mert megtehetik, meg mert lökdösik őket, hogy jobb lesz nekik úgy. Aztán a szerencsésebbek megszeretik az adott szakot, a még mindig szerencsések idővel megtalálják a tényleges hivatásukat (ami ott már tökmindegy, hogy felsőfok-e), a többi meg szépen elbénázgat valahol, talán épp egy gyorsétteremben (számunkra szerencsésebb esetben).


Nem beszélve arról, ha túlkoros vagy, és van egy érettségid meg random gyorstalpalós szakok, amik sose érdekeltek, és tartós munkanélküli vagy valahol faluhelyen... Mennyire reális levelezőn egy használható diploma? Szerinted egy-két kitörő zseni bizonyíték arra, hogy bárkinek adott a lehetőség? Erős csúsztatás így fogalmazni szerintem. Az igazság az, hogy tényleg elindulni nincs merre elég sok embernek. Kábé ilyen kitörési lehetőségek vannak, hogy kölcsön kért pénzből felutazni valami dunántúli gyári munkára, ahol adnak szállást, és ott megvetni a lábát, találni jobbat, albérletet kivenni, egzisztenciát teremteni magának, és nem pofáraesni... A legtöbbekből teljesen érthető, ha hiányzik a bátorság. A minta se olyan, de egyébként se annyira nagy ötlet hasast ugrani az ismeretlenbe tartalékok nélkül.


Komolyan nem értem, mi olyan érthetetlen ezen azoknak, akiknek egyenes út vezetett a felvételiig.

2015. jún. 30. 22:50
 30/32 anonim ***** válasza:

"Komolyan nem értem, mi olyan érthetetlen ezen azoknak, akiknek egyenes út vezetett a felvételiig"


Eleve komoly gondolkodásbeli problémák vannak azzal, akik azt hiszik, hogy emberek milliói jellemhiba miatt nem tanulnak, nem pedig társadalmi-gazdasági szükségszerűségek miatt. Mondjuk felesleges is győzködni őket, eléggé nyilvánvaló, hogy az önigazolás érdekli őket ebből az egészből, nem pedig az, hogy a jelenséget megértsék.

2015. júl. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!