Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarják páran ennyire...

Miért akarják páran ennyire erősen hinni, hogy mindenkinek adott a lehetőség, hogy diplomázzon?

Figyelt kérdés

Csak tanulni kellene, de most komolyan, ha bármilyen objektív akadálya van, vagy ha csak tizenéves és felelőtlen az ember, a szülei meg képtelenek normálisan elé tárni a lehetőségeit, meg még azt a kicsike motivációt is megadni, ami esetleg önmagában is elegendő lenne... Az ország bizonyos részein nem jók a kilátások, már az utiköltség is vállalhatatlan a jövedelmükhöz képest, esetleg nem sikerült valami jól az érettségi, lehet, hogy már akkor is dolgozni kellett iskola mellett... Ez mind kifogás, most komolyan? És aki a részeg szüleivel van összezárva? Akinek a számtalan testvére szétbarmolja az összes tankönyvét és füzetét? Ahol az alultápláltság a szülői felelőtlenség miatt akkora, hogy hiába akarja, el se jut az érettségiig se?


Miért szükséges görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy mindenki megteheti, hogy továbbtanul? Egyáltalán mi a francnak kéne annyi szénné képzett gyakorlati analfabéta?


2015. jún. 26. 23:11
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Remélem tudod hogy már nem vitázhatunk objektívan, mert elkezdtél példákat kitalálni magadnak.


" miegyebek miatt annyira nincs egzisztencia, hogy egy utiköltség a legközelebbi egyetemre vállalhatatlan?"


Amiről egész idáig neked beszéltem, hogy meg tudod teremteni magadnak az egszisztenciát a tanulás mellett, egyrészt a szüleidnek is könnyebb mert saját magad eteted/ruházod, másrészt abszolút vállalható hogy egyetem mellett valami rossz melót csinálj.


" Ahogy pénzt nem kapott, úgy önbecsülést se, sőt. Sokszor csak visszahúzzák az ősök is."


Erről még írtam is, ebben teljesen egyetértünk, de ennek semmi köze ahhoz, hogy lehetősége lenne-e.


"A másik oldalon meg rengetegen mennek egyetemre/főiskolába csak mert megtehetik, meg mert lökdösik őket, hogy jobb lesz nekik úgy."


Ennek megint abszolút semmi köze ahhoz, hogy mindenkinek lehetősége van-e egyetemre menni.


"Nem beszélve arról, ha túlkoros vagy, és van egy érettségid meg random gyorstalpalós szakok, amik sose érdekeltek, és tartós munkanélküli vagy valahol faluhelyen... "


Van 30 éves évfolyamtársam, akkor jelentkezett mint én és most úgy tudom a tanszéken fejleszt.


"Mennyire reális levelezőn egy használható diploma?"


A saját szakomról tudok beszélni, senkit nem érdekel hol szerezted a diplomád(sokszor az sem, hogy van-e, általában a nagyobb cégeknél követelmény)


"Eleve komoly gondolkodásbeli problémák vannak azzal, akik azt hiszik, hogy emberek milliói jellemhiba miatt nem tanulnak, nem pedig társadalmi-gazdasági szükségszerűségek miatt"


Nem jellemhiba miatt, egyszerűen van akit más érdekel, nem diploma, van aki úgy érzi nem elég okos hozzá, van aki tényleg nem elég okos hozzá, van akinek jön egy lehetőség és oda megy inkább dolgozni felsőoktatás helyett, tudja hogy nem jutna be mert nincs elég pontja, tényleg nincs elég pontja de jelentkezett, satöbbi. Ne akard már bemagyarázni nekem, hogy milliók nem tudnak egyetemre jelentkezni.

2015. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Én a 10. hozzászólás környékén elvesztettem a fonalat
2015. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!