Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fair így játszani az életben?

Fair így játszani az életben?

Figyelt kérdés

Már több körülöttem lévő embernél is tapasztaltam, hogy az élet egyszerűen a kezükbe adja a lehetőségeket, ezáltal egoistákká válnak és voltaképp sokszor olyan, mintha mindent könnyebben érnének el, mint más "átlagos" emberek, akik güriznek egész életükben. Mégis, ezek az emberek kapják mindig a kioktatást pont azoktól, akiknek fele annyit sem kellett küzdeniük valamiért. Tud valaki ellenpéldát? Voltatok már olyan helyzetben, hogy nap mint nap ezzel szembesültetek? Meg egyáltalán, van olyan hogy valóban változik a helyzet idővel, és aki egyszer nagyzolt, koppant végül? Szívesen hallgatnék most ilyen történeteket, mert kezdem elveszíteni a reményt.


35/f


2015. jún. 29. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan vállalkozót, aki nagyzolt és mindenét elvesztette, de ez nagyon ritka.
2015. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokáig kemény lelki problémát okozott nekem, hogy miért keresem többszörösét az ismerőseimnek, legfőképpen a családtagjaimnak, apámnak. Ráadásul könnyen és becsületesen. Aztán beszélgettem egy kollágámmal, és felsorolt jópár dolgot, amit én megtettem, de az ismerőseim, családtagjaim nem.


Ez az "élet egyszerűen a kezükbe adja a lehetőségeket" gondolkodás hibás. Ilyen, ha van egyáltalán nagyon ritka. Sokat számít hogy ki honnan indul, de az önmagában kevés. Azokra a lehetőségre, amik "csak úgy jönnek", azokra fel kell készülni, elébük kell menni, meg kell ragadni, és végig kell vinni.


Van aki egész életében lottózik, de közülük csak keveseknek lesz lottó ötöse, ez kicsit szomorú is. De egész biztos lesz jópár kettese és néhány hármasa. És igen, ehhez bizony kell az, hogy minden héten megvegye a lottószelvényt. 43f

2015. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem ilyen fekete fehér. Nem úgy van, hogy annak van pénze, akinek az ölébe hullik és nem az szegény, aki sokat gürizik.

Ismerek sok olyan embert, aki rengeteget dolgozik, ezért van pénze. És ahogy írták, a lehetőséget bizony meg kell ragadni, kell hozzá bátorság. Nekem van olyan vállalkozó ismerősöm, aki 15 év alatt 3 vállalkozást épített fel, mindhármon keresett rendesen, de aztán kifulladtak. De sose tört össze, mindig kitalált valami újat és kezdte elölről. Most alkalmazottnak ment el egy számára teljesen új területre, úgy, hogy már a 60 felé közelít. És ebben is sikeres!

És sok olyan ismerősöm is van, aki semmit sem hajlandó tenni, nem dolgozik, ha dolgozik, akkor nem akar semmilyen továbblépési lehetőséggel élni, ezért áll rosszabbul anyagilag.

Persze nyilván van olyan is, amit írtál, hogy valaki a szerencse fia, vagy olyan családba született, hogy nagyon jók a lehetőségei. Meg van, aki keményen dolgozik, mégsem jut egyről a kettőre. De nem csak ez a két típus van.

Én a magam részéről próbáltam sok munkával több pénzt keresni. Sikerült is. Viszont úgy érzem, hogy a szabadidő sokkal többet jelent nekem, mint a pénz, így visszafogtam a munkát. Ez az én választásom volt. És ezt nem úgy kell érteni, hogy nekem annyi mindenem van, hogy már nincs szükségem a pénzre. Egy átlagos lakásban lakom, egy 7 éves autóm van. Nem szűkölködöm, de nem is élek luxusban. De egyszerűen nem vagyok hajlandó napi 12 órákat dolgozni a több pénzért. És ahogy az ismerőseimet látom, akinek sok pénze van, az bizony napi 12 órát dolgozik minimum.

2015. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

fiatal nő vagyok, talán nem elég tapasztalt ahhoz, hogy számítson a válaszom, nem tudom. de nagyon sokszor megkaptam "neked könnyű" "milyen jó az életed" stb. közel sem. sok mindent elértem, nincsenek nagy vágyaim, de amit szeretnék az meg is van. kívülről úgy tűnik, hogy ez csak úgy jött, kaptam a két szép szememért. nem is próbálom meg senkinek elmagyarázni mennyire tévednek mikor ezt feltételezik. rengeteget küzdöttem és szenvedtem. inkább lennék egy szegény, szerencsétlen senki, csak ne lenne mögöttem az ami, ne kéne nap mint nap eljátszanom azt aki nem vagyok. szóval külső szemlélőként ne ítéld meg senki helyzetét.

egyébként igen. ismerek egy személyt, aki rohadt gazdag volt, de aztán lecsukták, ráment az ügyre az egész vagyona. nagyot koppant. de hogy mennyire könnyen jött neki a pénz míg volt...nem látok bele más lelkébe.

a kárörvendés amúgy nem szép dolog.

2015. jún. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet nem fogalmaztam tisztán, de amiket itt többen leírtatok embertípusok, nem azok, amikre gondoltam. Én azokat vetem meg, akik ténylegesen nem tettek semmit, isznak és lenéznek mindenkit, azok a tipikus - már bocs a kifejezésért - tapló emberek, akik ténylegesen a semmire büszkék. Ahogy tapasztaltam eddig, az igazán sikeres ember, aki magáért küzd, nem válik taplóvá, és nem néz le mást az miatt, hogy ő többet ért el.
2015. jún. 29. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy isznak és lenéznek mindenkit, még biztos nem lesz sok pénzük, sőt ez inkább a hátráltatja őket. Tehát valamit mégiscsak leraknak az asztalra. Én csak azokat rühellem akik bűnözésből élnek, beleértve ebbe az állami pénzek lopását is.
2015. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!