Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogyha az...

Mit csináljak, hogyha az emberek 99%-t nagyon butának tartom?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nincs igazam, változtatni szeretnék. Csak mégis annyi emberi hülyeséget látok...
2015. júl. 8. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Èrtem.tehát mindenki hülye csak te vagy helikopter.
2015. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én egy űrhajó vagyok lol.
2015. júl. 8. 12:54
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz a 99%-kal... Mondjuk én "csak" olyan 90%-át tartom annak, dehát ízlések és ficamok...
2015. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresd az 1% társaságát. Az is előfordulhat, hogy az az 1% nem egész emberekből fog állni, hanem pár embernek, egy két gondolata lesz számodra értékes. Magyarországra különösen érvényes, de máshol is erős főszabály, hogy az idiótákat ki kell kerülni. Az emberi kulturális fejlődés egyik legnagyobb akadálya, hogy a szülők megtanítják a gyerekeiknek a hülyeségeiket is, nem csak az okosságokat, így konzerválás lesz fejlődés helyett. Az elkerülés művészetét ezért nagy kincsnek is fel lehet fogni. Lehet úgy is értelmezni, hogy az egy plusz képesség, ami nem sok mindenkinek van meg. Olyan ez a képesség, hogy az illető látja a többiek hibáját, és ő ezért nem követi el azokat, hanem elkerüli. Ez egy szuper képesség, egy átrágó képesség, mintha lenne egy mag, ahol te vagy és azt körülvenné egy nagy átláthatatlan massza, amit át kell hatolni, de a massza nem mindenkinek adja magát, sokan beleragadnak, de van, aki át tudja magát rágni rajta. Van olyan, aki ugyanazokat a baromságokat hallgatja és látja, mint te, de ők nem veszik észre benne a hibákat, ezért átveszik azokat és ők is mondogatni fogják és aszerint fognak viselkedni, de vannak olyanok, akik észreveszik, hogy azok hibák, és kikerülik őket.
2015. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 piriiiii ***** válasza:
100%

Az "emberek" kifejezés mit is jelent nálad?

Az egész emberiséget nyilván nem jelentheti, tehát valószínűleg szar körökben forgolódsz.

2015. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Talán le kéne cserélni a baráti körötöket, szupermenek:-) Aztán hajtani a Nobel-díjra.:-)


No jó, komolyra fordítva: az érzelmi intelligencia fejlesztése sokat segít. Megláthatod azok egy részében, akiket butának tartasz, azokat az értékeket, amik számodra most nem kapcsolódnak össze az "okosság" fogalmával. Most egyfajta csőlátásban élsz, megvannak a saját kritériumaid, amik alapján kategorizálsz, ezeken lehet "tágítani."

Az igazán butákat pedig vagy kerüld el, vagy próbáld empatikusan kezelni. Az intellektuális készségek túlnyomórészt veleszületettek, lehet valamennyire fejleszteni, de alapvetően mindenki ajándékba kapja. Ezért sem büszkeség, sem megvetés tárgya nem lehet.

2015. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt a különcség a baj, a különc emberek tényleg meg vannak győződve róla hogy ők különlegesebbek, kiemelkednek, csak meg nem értettek. Nem adnak esélyt a másik megismerésére, mert nem is akarják megismerni, azt hiszik hogy néhány szó után már mindent tudnak az illetőről. Ez egyfajta betegség, szerintem a szociális fóbiához áll a legközelebb amikor az ember a belső félelmeit olyan formában veti ki az emberekre, ami által önmagát többnek képzelheti másoknál, ezáltal erősítve magát a saját káros gondolataival szemben.

Szerintem pszichológus tudna ebben segíteni, hiszen már te is felismerted hogy ez helytelen. Az az első lépés.

2015. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Sajnos valóban sok a buta ember, de a 99% azért erős túlzás. Akit úgy gondolsz, hogy nagyon nem a te "szinteden" van, kerüld el. A többiek hibáit meg próbáld meg elfogadni és elviselni. Nyilván neked is vannak hibáid, még ha nem is tudsz róluk.

Ui: sokszor a tùl okosakkal a legnehezebb kijönni :-)

2015. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Legyél okosabb náluk. Ja, az már nem megy, bocs. Akkor viszont köpd le magad a tükörbe, mert csak egy kis nagyképű fing vagy.
2015. júl. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak ugy tudunk tanácsot adni abban, hogy mit csinálj, ha tudjuk, hogy magadat melyik csoportba sorolod.
2015. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!