Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ennyire bőszen állítják,...

Úton a segítség kérdése:

Akik ennyire bőszen állítják, hogy nincs Isten, azok mivel tudnának érvelni az állításuk mellett?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
61%

Én téged sajnállak kedves kérdező, mert az élet, és az iskola sajnos nem tanított meg gondolkodni. Helyette inkább elfogadod egy olyan könyv tanításait, amit emberek írtak, amely tele vannak logikai bukfencekkel, nem beszélve arról, hogy egy rakás evangéliumot kihagytak belőle.

De igazából a hozzád hasonlókkal nem lehet észérvekkel meggyőzni semmiről, így nem is próbálkozom. De őszintén remélem, hogy nem lesz senki a közeledben, amikor véglegesen bekattansz, és fegyverrel büntetnéd meg a hitetleneket!

2015. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Könnyebb kijelenti, hogy nincs Isten, mint bizonyítani, hogy van. ;) De tudjátok, az a helyzet, hogy mégha tárgyi vagy bármilyen kézzelfogható bizonyítékaim is lennének, ugyanígy nem hinnétek nekem.
2015. júl. 15. 21:12
 23/62 anonim ***** válasza:

Na és akkor ki teremtette a teremtõt? És a teremtõ teremtõjét? Nem ér azt mondani, hogy Isten mindigis létezett, mert ez logikailag ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy a Föld, a fák, stb. mindig léteztek.

Hogy tudod bebizonyítani, hogy a többi vallás istene nem létezik? 3200 isten vallásos tiszteletére van írásos bizonyìtèk az emberiség története során, mi pontosan eggyel kevesebben hiszünk, mint ti.

2015. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
Egy Isten van. De minden vallás másként tiszteli. Van vallás, aki egy embert magasztalt fel Istennek.
2015. júl. 15. 22:37
 25/62 Sanyji ***** válasza:
38%

23-as:


Logikailag és emberi okoskodás révén sohasem ismerheted meg az Isten. Miért? A Bibliában ott a válasz.

1. Korintus 1,21:

Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket.


Ha közeledsz Istenhez és megtérsz, Ő mindent meg fog neked adni. Megmutatja, hogy csak Ő az egyedüli Igaz Isten és rajta kívűl nincsen más! Akkor meg fogod érteni a dolgokat és ámélkodni fogsz. Mert az Isten szeretet.


Amiről beszélek, az pedig nem valami bigott vallásos, fanatikus dolog, hanem az igazi szabadság, amit csak Isten adhat meg.


Ha te okos, gondolkodó embernek tartod magad, vagy bárki aki ezt olvassa, akkor adjon magának egy esélyt egy új életre, és kezdje el olvasni a Bibliát!Azon belül is kezdje az Újszövetséggel!


Jézus Krisztus szavai:

" Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek én bennem."-János 14,1

2015. júl. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
Kérdezõ, még mindig csak állítod, hogy pl. az ókori görög istenek nem léteznek, de nem cáfoltad meg a létezèsüket semmivel.
2015. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 Sanyji ***** válasza:

Előző:


Komolyan ezt szeretnéd, hogy valaki bizonyítsa be, hogy az ókori görög istenek nem léteznek? Gondolom olvastál te is görög mitológiát. Az ókori görög istenekek az Olümposzon van a lakóhelyük nem? Már feljutottak oda az emberek és nem találták ott őket. Talán elköltöztek?

2015. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:

Az Olümposz csak szimbólikusan a lakóhelyük, valójában mindannyiunkban ott élnek. Látod, minden érvre lehet valami eszement cáfolatot találni.

Nekem a ti istenetekkel szemben sokminden gyanús. Mondhatnám pl. a teremtéstörténet tudományosan teljesen abszurd, vagy hogy a tökéletes isten tökéletes útmutatása (a Biblia) már a létezõ legegyszerübb erkölcsi kérdésben (rabszolgaság) is elbukott. (sok ószövetségi rész egyértelmüen támogatja de az újszövetségben is csak erös belemagyarázással lehet erre vonatkozó tiltást találni.) De tudom, ez nektek nem azt jelenti, hogy több èvezreddel ezelött élt primitìv emberek írták, és a könyvük semmivel nem jobb náluk, hanem hogy én értem félre. Ti is csak félreértitek szegény ókori görög isteneket.

2015. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 Sanyji ***** válasza:

Előző válaszoló:


"Nekem a ti istenetekkel szemben sokminden gyanús. Mondhatnám pl. a teremtéstörténet tudományosan teljesen abszurd, vagy hogy a tökéletes isten tökéletes útmutatása (a Biblia) már a létezõ legegyszerübb erkölcsi kérdésben (rabszolgaság) is elbukott. (sok ószövetségi rész egyértelmüen támogatja de az újszövetségben is csak erös belemagyarázással lehet erre vonatkozó tiltást találni.)"

Mutasd már meg nekem azokat a részeket, ahol támogatja a Biblia ezeket! Én is kíváncsi vagyok rá.


"De tudom, ez nektek nem azt jelenti, hogy több èvezreddel ezelött élt primitìv emberek írták, és a könyvük semmivel nem jobb náluk, hanem hogy én értem félre."

Miért is voltak ezek az emberek prímitívek? Magyarázd már meg nekem, mert én is nagyon tudatlan vagyok.

2015. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

Google vagy youtube, ìrd be, hogy "Bible slavery", tömérdek idézetet fogsz kapni.

Az általuk követendõ példaként leìrt sok fölösleges erõszak (Bible violence, ha rá akarsz keresni) megmutatja, mekkora elörelépéseket tett azóta az emberiség.

2015. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!