Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ennyire bőszen állítják,...

Úton a segítség kérdése:

Akik ennyire bőszen állítják, hogy nincs Isten, azok mivel tudnának érvelni az állításuk mellett?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 Sanyji ***** válasza:

50-es!


Ha te tényleg keresed a kérdéseidre a választ, ha tényleg tudni akarod hogy mi az Igazság, akkor csak egyetlen tanácsot adhatok:

Kezdd el olvasni a Bibliát, azon belül is az Újszövetséget elöször!

Ha te tényleg keresed az Istent, meg fogod találni. :)

2015. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:

Már vagy 20 válasza mondom: a Bibliában semmi abszolút igazság nincs és nem bizonyíték semmire.


A Te állításod pontosan annyira megalapozott, mintha én azt mondanám, hogy a Harry Potterben van az igazság, és a tehetséges kis varázsló fog minket megmenteni. Alá tudom támasztani bármivel is? Nem. Hihetek benne? Igen. Ettől igaz lesz? Nem.

2015. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:
Honnét tudod, hogy a térkèpek helyesek? A térkèp párhuzamba állítható a Bibliával.
2015. júl. 17. 21:57
 54/62 Sanyji ***** válasza:
Sajnálom, hogy nem adtok magatoknak esélyt az igazi életre...:(
2015. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
Hát ha az igazi élet az hogy egy nem létező emberrel beszélgetek végső stádiumú skizofrén módjára meg várom tőle a segítséget akkor inkább öljetek meg itt és most.De most bocsesz, mennem kell élnem a VALÓSÁGBAN.
2015. júl. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
Hahó, kérdező, nem válaszolsz?
2015. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

Sanyji 36-os válasza:

1) Van egy kiinduló feltételezés.

2) Se ennek a helyességének, se a megcáfolhatatlanságának az alátámasztására nincs még egy gyenge kísérlet se.

3) Öröm a feltételezés helyessége miatt. (holott semmi okunk elfogadni, lásd 2. pont)

4) Hosszútávú következtetések levonása.


Ez aztán az alapos érvelés. Véletlenül se tükrözi a következtetés a kívánságaidat. Lehet, hogy az okos emberek hisznek, ahogy késöbb írtad, de ahhoz, hogy valaki ennyi alapján bármit elhiggyen, végtelenül ostobának kell lenni.

2015. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 Sanyji ***** válasza:

57-es!



"Ez aztán az alapos érvelés. Véletlenül se tükrözi a következtetés a kívánságaidat. Lehet, hogy az okos emberek hisznek, ahogy késöbb írtad, de ahhoz, hogy valaki ennyi alapján bármit elhiggyen, végtelenül ostobának kell lenni."

Vállalom, hogy az emberek szemében ostoba legyek. Tudom, hogy ez mit sem számít.

Az Isten szerete indít arra, hogy hirdessem az evangéliumot.

“Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt.” Máté 7,13:14

2015. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim válasza:
Annyi szerencsétlenség történt életem során, h minden hitem elszállt felőle!
2015. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 Sanyji ***** válasza:

Kedves XXYD!


Kitől és mitől szállt el a hited?

2015. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!