Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ennyire bőszen állítják,...

Úton a segítség kérdése:

Akik ennyire bőszen állítják, hogy nincs Isten, azok mivel tudnának érvelni az állításuk mellett?

Figyelt kérdés

2015. júl. 12. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 Sanyji ***** válasza:
37%
Semmi baj barátaim, hátha van olyan köztetek, aki hallgat az Isten szavára, Na ők okos emberek és nem azok akik annak tartják magukat.
2015. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:

„Meg vagyok róla győződve, hogy az emberek azért hiszik, hogy nincs Isten, mert azt kívánják, hogy bárcsak ne lenne. Nehezükre esik hinni Istenben, miközben bűnben élnek, ezért Isten létezésének tagadásával nyugtatgatják a lelkiismeretüket."

Charles H. Spurgeon (1834-1892), angol prédikátor.

2015. júl. 17. 08:19
 43/62 anonim ***** válasza:

Oké kérdező. Legyen igazad. Akkor létezik. Most jobb?

De ha létezik, akkor egy önző, arrogáns, nárcisztikus tömeggyilkos. Benne van a Bibliában, csak olvasni kell.

2015. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 Sanyji ***** válasza:
0%

Előző válaszoló:


Ezek olyan jelzők, amik inkább ránk emberekre jellemzőek.

Nem ismeritek az Istent. Nem tudjátok milyen Ő valójában. Nem akarjátok megismerni, jó nektek úgy az életetek, ahogy van. Tényleg sajnállak benneteket, mert tudom hova vezet az utatok...:(

2015. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
Sanyji: ami nincs azt nem lehet megismerni;)
2015. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:

Sanyji

Jó embernek tűnsz már előző kérdéseknél adott válaszaid alapján is. De naív is vagy.

Akkor mondok példát az általam írt jelzőkre.

Egy istennek miért fájna, ha az általa teremtett emberek fejlődnek, tudásban magasra törnek, fejlődnek (tudás fájának gyümölcse, bábeli zűrzavar)?

Milyen isten az, aki tönkreteszi talán a legnagyobb híve életét, csak azért hogy bizonyítson a sátánnak (Jób)?

Milyen isten az, aki kiválaszt egy (!) népet az általa teremtettek közül, őket segíti mindenben, és lényegében velük irtatja ki a többi népet?

Milyen isten az, aki arra kér egy apát, hogy az egyetlen fiúgyermekét, akire egész életében vágyott feláldozza neki? Az most mellékes, hogy a végén megkímélte, itt az ő önzősége a kulcskérdés.

Jómagam Istent úgy képzelném el, hogy az általam ismert legjobb embernél nagyságrendekkel jobb. Na már most ismerek sok jó embert, de erkölcsi dolgokban a biblia istene egyikükkel sem veszi fel a versenyt.

2015. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 A kérdező kommentje:
De ne feledjük, Isten is hajlandó volt feláldozni a saját fiát!!
2015. júl. 17. 13:06
 48/62 Sanyji ***** válasza:

46-os!


"Egy istennek miért fájna, ha az általa teremtett emberek fejlődnek, tudásban magasra törnek, fejlődnek (tudás fájának gyümölcse, bábeli zűrzavar)? "

Az a tudás amiről beszélsz, nagyon kétes, vegyes dolog nem gondolod? Atombomba, fegyverek különböző közlekedési járművek, elektromosság stb. szerinted tényleg előre visznek minket embereket? Szerinted ezek nélkül nincs boldogság, ezek létfontosságú dolgok-e? Az a tudás amire te gondolsz, azért emberek miliárdjai haltak és halnak meg. Ez a tudás gyilkos. Isten ezt előre látta, ezért nem akarta, hogy ez így legyen.


"Milyen isten az, aki tönkreteszi talán a legnagyobb híve életét, csak azért hogy bizonyítson a sátánnak (Jób)? "

Erre válaszoljon neked Jób.

Jób könyve 42:

1 Felelt Jób, és ezt mondta az ÚRnak:

2 Tudom, hogy mindent megtehetsz, és nincs olyan szándékod, amelyet meg ne valósíthatnál.

3 Ki merné elhomályosítani az örök rendet tudatlanul? Azért mondottam, hogy nem értem. Csodálatosabbak ezek, semhogy felfoghatnám.

4 Hallgass meg, hadd beszéljek! Én kérdezlek, te pedig oktass engem!

5 Csak hírből hallottam rólad, de most saját szememmel láttalak.

6 Ezért visszavonok mindent, bűnbánatot tartok porban és hamuban.

De szerintem olvasd el még sokszor Jób könyvét, nagyon tanulságos és nagyon mély szellemi tartalma van.


"Milyen isten az, aki kiválaszt egy (!) népet az általa teremtettek közül, őket segíti mindenben, és lényegében velük irtatja ki a többi népet? "

Isten azért választotta ki a zsidókat, hogy általuk nyerjen áldást a Föld összes népe. Pál apostol is írja:"Mi a zsidó előnye?” Utána így válaszol:"Elsősorban az, hogy Isten rájuk bízta igéit.”

A többi nép kiírtásáról pedig már írtam egy másik kérdésnél:Mivel a Mindenható előre tud mindent, így tudja kinek mi van a szívében. Tudja, hogy ki fog megtérni és ki nem. Azok a népek amelyekről beszéltek,Kánaán földjén, Amálek népe stb. egy hibrid népcsoport volt. Ezek nem tisztán emberek voltak, "bukott angyalok" és emberek keverékei. Ezek a népek igencsak telve voltak gonoszsággal, feláldozták gyerekeiket,bálványimádás stb., de ez le van írva a Bibliában. Nos ezektől a kevert népektől meg kellett tisztítani Kánaán földjét(más kérdés, hogy ennek a zsidók nem tettek eleget).



"Milyen isten az, aki arra kér egy apát, hogy az egyetlen fiúgyermekét, akire egész életében vágyott feláldozza neki? Az most mellékes, hogy a végén megkímélte, itt az ő önzősége a kulcskérdés."

Most komolyan azt hiszed, hogy Ábrahám, Izsák és Jákob Istene önző lenne? Csak a Sátántól eredhet ilyen gondolat. Tudom kemény szavak, amiket írok, de ez az igazság. Az Isten nem ember, rosszul közelítitek meg.


"Jómagam Istent úgy képzelném el, hogy az általam ismert legjobb embernél nagyságrendekkel jobb. Na már most ismerek sok jó embert, de erkölcsi dolgokban a biblia istene egyikükkel sem veszi fel a versenyt."

Látod ezek a te gondolataid, a te elképzeléseid. Tényleg ne haragudj, de ilyenkor nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Te tanítanád az Istent, A Mindenhatót?


Isten mindentudása határtalan, felöleli a tér és az idő teljességét, eget és földet, múltat, jelent és jövőt, a teremtettség legkisebb eseményét és az emberi szív legelrejtettebb gondolatát, gondját, kívánságát, elhatározását. Isten előtt a történés keresztmetszetében minden külső és belső esemény, legrejtettebb gondolat vagy érzés is egészen nyilvánvaló. Előtte már az örökkévalóságban a történés egész folyamata előre nézve is nyilvánvaló.

Egyetlen ember sincs abban a helyzetben, hogy Isten bölcsességét teljesen megismerje. Isten vezetése gyakran érthetetlen számunkra, De belsőleg minél inkább megszentelődik a keresztyén, és az istenismeretben gyarapodik, annál inkább lehetővé válik számára Isten bölcsességének megismerése is.

Ezért mondom néktek, közeledjetek Istenhez és Ő közeledni fog hozzátok. Akarjátok már megismerni, aki teremtett mindent.


Újszövetséggel kezdjétek, ismerjétek meg Jézust, aki az Isten valóságos képe.

2015. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért nem válaszolsz a gondolatolvasós kérdésemre?
2015. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

"Isten feláldozta értünk a saját fiát."


Na jó, de mi is volt a célja tulajdonképpen az egésznek?

Hogy meg tudjon nekünk bocsátani?

Miért, most áldozat nélkül nem ment volna?

Ha olyan végtelenül szeret minket, akkor nem tudott volna csak azért megbocsátani, mert szeret minket, és mert ő is tudja, hogy a "bűneink" oka az, hogy ő teremtett minket gyarlónak? Minek ez az óriási köztes lépés?

Mellesleg növeli a dolog abszurditását, hogy a fia valójában ő maga?


Ha valójában olyan jófej lenne, mint ahogy írjátok, akkor csak megbocsát és kész, minden problémázás nélkül. A véráldozat szükségessége nagyon úgy néz ki, mint egy pogány vallásból átvett elem.


Mellesleg Ti csak azért nem hisztek az ókori görög istenekben, mert nem akartok az ő parancsaik szerint élni.

2015. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!