Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyton azt hallom, hogy...

Folyton azt hallom, hogy hisztis vagyok. Pedig én csak nem tűröm el, ha megbántanak. Ez annyira rosszulesik már. Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire érzékeny? Hogyan hagyjam el a "hisztit"?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bántanak, ne hisztizz, hanem higgadtan reagáld le.
2015. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember szereti rásütni az emberre, ha érzékenyebb, meg nem mosolyog arra, ha bántják, hogy hisztis, mert maguknak sem vallanák be, hogy taplók voltak. Igazából jó megoldás nincs, mert ha nem adod ki a frusztrációdat, az is baj, ha meg kiadod, akkor feljogosultnak érzik magukat arra, hogy eltussolják a bunkóságaikat azzal, hogy há' én nem voltam szemét, csak ő hisztizik. Én ilyenkor inkább megmondom, hogy nem hisztizem, hanem megbántottál. Ha meg erre kiröhög vagy felháborodik, hát, tehet egy szívességet.
2015. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. A 2.-nak igaza van.
2015. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megbantanak? Hogyan? Mivel? Azt sem artana tudni, ugyanis tenyleg lehet hogy csak te vagy tul erzekeny es tul hamar kattansz ra valamire, kozben meg nem is bantasnak szantak csak a te idegeid vekonyak?

Nem piszkalni akarlak de nem tudok normalisan valaszolni, ha nem adsz kicsit tobb infot a temaban.


Pl. folyton azt hallod az mit jelent? Minden nap? Naponta tobbszor? Es ki mondja? 5-6 ember? Vagy mindig ugyanaz? Sok itt az ismeretlen.

2015. júl. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem mondják túl gyakran, csak ha valamivel megbántanak, és szóvá teszem. Ekkor folyton azt mondják, hogy megint hisztizek. Pedig nem értik meg,hogy csak rosszulesik,amit mondanak. De komolyan el kellene tűrnöm mindent?! Akkor csak felgyülemlene bennem is a sok elfojtott düh. Konkrétan a közeli hozzátartozóimtól hallottam ezt. A legjobb barátaimtól és a páromtól. Épp tőlük esik ez is a legrosszabbul,de már szólni se merek semmiért.
2015. júl. 14. 09:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Hat, az igazsag az, hogy az se mindegy hogyan reagalod le.


Pl. a parom mondd valamit, ami szerintem serto. Megbantodom es ket lehetosegem van:


1. felemelem a hangom es szova teszem. Eszrevetted, hogy aki "hisztizik" vagy a hiszti hataran van az magasabb hangon beszel? Keptelen mely hangon elmondani ugyanazt, mert annyira ideges/sertett?


2. komoly hangon, szinte poker arccal Uvegtigris mintara csak annyit vagok a kepebe hogy PARASZT


Ettol mindketten elrohogjuk magunkat. O megerti, hogy en merges vagyok es rajon hogy biztos valami csunyat mondott, en kiadom magambol de kozben a duhom is elszall es mindenki happy.


Amikor az elsot valasztom o is joggal vagja vissza, hogy mar megint hisztizel. Felesleges.


Miert nem probalod meg te is egyszer viccesre venni a figurat? Attol meg hogy viccesen kozolsz valamit, vagy meglepoen tragarul ha pl. te sose karomkodsz attol meg lehet hogy celba er a mondanivalod. (pl. azbeszt+baszta vagy a Kontrol-bol "ne dumalj, nem dumalsz" ;)


Mindegy hogy mit mondasz! A lenyeg ahogyan mondod. Ha vekony hangon akkor azt hisztinek fogjak venni, joggal. Ha normal beszedstilusban vagy direkt elvaltoztatott de mely hangon, mindjart nem fogjak "mar megint hisztizel"-vel leinteni a serelmedet! Probald ki, mit veszithetsz?

2015. júl. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ki ezt a kérdést. Régen kb. minden sértést szó nélkül eltűrtem abban a reményben, hogy az emberek majd rájönnek, hogy ahogy viselkednek az nem helyes, és abbahagyják, de sajnos sosem hagyták abba. Erre megpróbáltam megtanulni kiállni magamért, aminek az lett az eredménye, hogy az emberek továbbra is ugyanolyan bunkók velem, csak még meg is kapom, hogy hisztis vagyok, és még magamra is haragítom őket. De akkor sem bírok már tovább szó nélkül tűrni.
2023. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!