Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a háborúról,...

Mit gondoltok a háborúról, szerintetek nem gyerekes?

Figyelt kérdés

Belegondolunk, hogy azért fejlődik a hadipar, hogy a másik népet leigázza..első körben röhejesnek tűnt számomra, mikor nagyobb rálátásom lett a dologra, és utána észbe kaptam és rájöttem, hogy az ember az valójában, nem is intelligens annyira mint amennyire gondolja


Viszont attól tartok, hogy nem sokan gondolják így, hogy ez egy olyan gondolat ami szó szerint "wtf" egy mai menő gyerek szerint


Vagy nem értem az okokat, vagy tényleg így van

21



2015. júl. 18. 00:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
utolsó, én úgy értettem, hogy az elv, hogy nincs más hátra mint erőszakkal elvenni, vagy "megoldani" valamit az gyerekes, amikor valaki nagyba csinálja ezt ugyanúgy gyerekes marad..de amiket te írtál már más téma, a következményei
2015. júl. 18. 16:18
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

utolsó, én úgy értettem, hogy az elv, hogy nincs más hátra mint erőszakkal elvenni, vagy "megoldani" valamit az gyerekes, amikor valaki nagyba csinálja ezt ugyanúgy gyerekes marad..de amiket te írtál már más téma, a következményei


Még továbbra sem érted. Van amikor nincs más út. Vagy háborúzol vagy elvesznek tőled mindent.

Ha Te egy ország vezetője vagy, és azt mondják, hogy add oda a legértékesebb területeid vagy háború lesz odaadod? Ezzel az állampolgáraid cserben hagyod, inkább te szegényebb leszel (ergo az életszínvonal csökken). Mindezt hagyod? Mert ha hagyod pár nap múlva már az egész országod kell nekik.

Ellenkező esetben. Te vagy a vezető és még többet akarsz. Szerinted egy értelmes ország vezetője azt mondja, hogy tessék neked adom a földem, hogy neked jobb legyen?

Ilyenkor jönnek a háborúk! Vannak dolgok amiket máshogy nem lehet elintézni, mert vagy hagyod magad és elsöpörnek vagy felveszed a fegyvert.

Segítséget ne várj senkitől... A zsidók gyilkolását is milyen sokáig hagyták a nagy hatalmak... miért? Mert többet vesztettek volna azzal ha azonnal beavatkoznak.. és féltek a konfliktusoktól. A veszteség...

Pedig elvileg 1 ember többet ér mint pár papír darab, pár kg arany. Mégis meghaltak...

Látod a háború nem gyerekes, és van amikor nincs más választás!

2015. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

" É-D csatája, a rabszolga felszabadításért. Az egy jó háború volt, mert feleszméltek az emberek, hogy ez nem mehet így tovább."


Ezt azért javítanám, mert ez senkit nem érdekelt, ezt a maszlagot csak alibiként használták. A valóság az volt, hogy a déli államok mocskosul gazdagok voltak az északiakhoz képest és ez szúrta az északiak szemét, akik kihasználták, hogy a rabszolgák "fel akartak szabadulni".


A nagy emberek az üzletet nézik, a kis emberek az ideológiát.

2015. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

12es, ez esetben igazad van, nincs más hátra mint háborúzni. Én is most mindkét fél felelősségéről beszélek, nem csak az egyikéről, abban az esetben amit te írtál, ott a hibát a kapzsi vezető követte el, véleményem szerint, amire nem lehet mivel reagálni, csak erőszakkal


Eleve az a gond, hogy míg az utca embere nem lopkodhat következmények nélkül, vagy sérthet, gyilkolhat valaakit, mert a rendőrség megbünteti, de a háború az mindenek felett áll, és nincs aki büntessen..Én eleve ezt a túlbuzgó kapzsiságot sem értem, hogy miért kell valakinek minden mindenáron, a kérdés eleve is emiatt lett feltéve

2015. júl. 20. 12:32
 15/15 anonim ***** válasza:
TE jó ég, milyen fura szövegeket írtam régen. Jó vissza olvasni.
2017. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!