Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék megváltozni,...

Hogyan tudnék megváltozni, ezeket a rossz gondolatokat hogy tudnám elfelejteni?

Figyelt kérdés

Vannak rossz tulajdonságaim, de tudom, hogy ezek nem jók. Nem azért mert mindenki ezt mondja, hanem mert bennem van az is, hogy mit várnék el önmagamtól, mástól és nem ezt. Önző vagyok, mindent csak magamnak akarok, de bennem van az is, hogy nekem mi esne jól és a naivitással próbálom kompenzálni. Csak úgy egy idegennek adtam 30 ezret, csak mert kért tőlem, aztán arconröhögött és tudtam, hogy ez lesz. A közelebbi barátaimmal meg nagyon kevés dolgot osztok meg. Nem érdekel semmi és attól is félek, hogy idővel ezt megunják. Vagyis már így is sok barátot veszítettem el. Sorolhatnám még ezeket, de a lényeg, hogy tudatosan próbálok viselkedni, mindíg megtervezem, mit mondok, mire hogyan reagálok, mit teszek, de mikor oda kerülök előjön ez az ösztönszerü dolog, és már bele is zavarodtam, azt sem tudom ki vagyok..

Mindez pár éve történt, előtte teljesen nyitott voltam, barátságos, majd hirtelen ellöktem magamtól mindenkit. Nem történt semmi..

Mit csináljak? Erre van valami megoldás?

20.l


2015. júl. 20. 01:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Önfegyelem, önuralom. Meg kell tanulnod, hogy mikor, kinek, mit mondasz vagy épp mit teszel, mert így tényleg elmarsz mindenkit magadtól.

Tanulj egy kis türelmet másokkal szemben, de először is magaddal szemben. Mielőtt beszélsz vagy hirtelen reagálnál valamire számolj el ötig, ha kell tízig. Az, hogy beláttad, hogy problémád van már a jó út, de mindenhez, így ehhez is idő kell.

2015. júl. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!