Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elüzni a rossz...

Nem tudom elüzni a rossz gondolatokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve megy ez. Minden nap rossz a közérzetem,néha jó,de tud lenni nagyon rossz is. Ott kezdődött,hogy egy gyerekkel beszéltem és ő pánikba volt esve,mivel ő teljesen meggyőződött arról,hogy megőrült. Én bíztattam,hogy dehogy is,de ekkor azt mondta,hogy "ó igen? Gondoltál már arra hogy megölöd a saját apádat/anyádat?" Én ekkor egy kicsit,megijedtem,mert ekkor még nem tudtam,hogy ezek a gondolatok elterjedtek-e más embereknél. Ekkor kezdődött minden. Nekem is ezek a gondolatok játszódnak le a fejemben. Már javult sokat,de még mindig rossz. Ezek a gondolatok ezzel társulnak pl: jóra gondolok és abban a pillanatban bejön a rossz. Én már minden napos megszokásból,mondom hogy nem bántanék senkit sem. De ekkor bejön egy ilyen rossz gondolat hogy "hogyne tennéd meg". Ekkor válik a közérzetem rosszá. Olvastam ezekről,én most 16 éves vagyok és azt állítják hogy ebben a korban az Emygdala nevű része az agynak okozza,mivel a kamaszoknál ekkor növekszik az agy. Ez nyugtat engem és egy teszt amit csináltam,ami arról szól,hogy tennék-e ilyet,bántanék-e valakit életveszélyesen. Hála istennek 28%-ot adott ki,ami teljesen jó,szóval ez is nyugtat. Tanácsra lenne szükségem,hogy hogyan űzzem el a rossz gondolatokat,közérzetet.

Régebben játszottam erőszakosabb játékokkal,de már azt is láttam,hogy nem tesz rám jó hatást,szóval abba hagytam. A játékok is benne lehetnek? A gyerekkorom se volt fenékig tejfel,mivel én voltam az osztály legkisebb,leggyengébb tagja és ezt azért viccesnek találták.

Napi megszokás volt a verés,a beszólogatás. Ez szerintem benne lehet.

Valaki tanács?



2015. febr. 14. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell pánikolni, ezekkel szinte mindenki megküzd az életében valamikor.


A lényeg az, hogyan ezt úgy sikerült megoldanom, hogy a rossz gondolatokkal nem foglalkoztam. És helyette jó gondolatokat hoztam fel. Ezt gyakorlással el lehet érni.


Van egy tanítás erről ami nagyon jellemzi ezt a helyzetet:

gy este az öreg Cherokee indián mesélni kezdett az unokájának arról a csatáról, ami minden emberben zajlik.


Azt mondta:


–Fiam, a csata két farkas között zajlik, akik mindannyiunkban ott lakoznak. Egyikük a Rossz – a düh, irígység, féltékenység, sajnálat, szánalom, kapzsiság, erőszak, önsajnálat, bűntudat, harag, kissebbrendűség, hazugság, hamis büszkeség, felsőbbrendűség és az ego…


Másikuk a Jó – az öröm, béke, szeretet, remény, nyugalom, alázat, kedvesség, jóindulat, empátia, nagylelkűség, igazság, együttérzés és a hit.


Az unoka elkondolkozott egy pillanatra, majd megkérdezte nagyapját:


–És melyik farkas győz?


Az öreg indián mosolyogva így válaszolt:


–Az, amelyiket eteted.

2015. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nagyon sokat segített ;) nagyon köszönöm
2015. febr. 15. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!