Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliához csatolni egyes...

A Bibliához csatolni egyes gondolatokat rossz dolog?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy mi a véleményetekről azon emberről vagy emberekről akik, saját maguk által kitalált magyarázatokkal/kifogásokkal támasztják alá a Bibliát,vagy éppenséggel ezekkel dekorálják ki. pl. egy nehezen értelmezhető mondatból,mondhatni egy egész mesét találnak ki,de sima következtetésnek állítják be.

2013. aug. 9. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem biztos, hogy mese az amit te annak tartasz.


lsd:


Tim.II.4-

3.

Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;

4.

És az igazságtól elfordítják az ő fülöket, de a mesékhez oda fordulnak.



Szerintem rád férne egy belső nagytakarítás.

2013. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Figyi, te irtál egy kérdést, és én Igével válaszul.Magyarul: cáfoltam Igével azt amit kérdeztél ill. irtál.
2013. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem az a mese amit én annak tartok,de akkor is van mese. Nem egy van, nem kettő,hanem sok. Egyébként szót nem tettem arról,hogy én jobban tudom,azt,hogy mi a mese és mi az igazság. És kedves 1. válaszoló ezzel még nem válaszoltad meg a kérdést.
2013. aug. 9. 15:06
 4/8 A kérdező kommentje:

Amúgy tök jó amit mondtál/írtál :D Cáfoltad a kérdésemet :D

Én kérdést még nem láttam megcáfolni, csak állítást,vagy rossz következtetést,meg sok minden mást is.

2013. aug. 9. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Itt most pl Noé bárkájás kérdésre is lehet gondolni? Attól mert szerinted mese, attól még nincs igazad. És ha valaminek van magyarázata, amit egy hívő leír, akkor az miért is nem tetszik? A régészeti leletek sem tetszenek, amik a Bibliát támasztják alá?

Tudod mi van még a Bibliában? Hogy vannak olyan sötét szívűek, akiknek teljesen mindegy hány bizonyíték van az orra alá dugva, azt mind megpróbálja kimagyarázni. A Biblia csak igazságot tartalmaz, javaslom olvasgasd. Kezd Mátéval, majd mondjuk Pál leveleivel folytasd.

De én a Példabeszédeket is nagyon szeretem, hatalmas bölcsességeket tartalmaz.

2013. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Félreértesz kedves 42%-os.

Jelenleg nem a Bibliában leírtakkal van bajom.

Arról akart szólni a kérdés,hogy egyesek történeteket találnak ki és tartanak igaznak a Biblia alapján,úgy hogy közben a Biblia ilyet konkrétan nem mondott. Itt inkább a félre értelmezés által létrejött dolgokra gondolok.Vagy az olyan fordításokra vagy magyarázatokra,amik nem az igazságot szolgálják,hanem, hogy, éppenséggel a szervezeted erősítsék.


Csak hogy példával szolgáljak: Jehova Tanúi szerint a Katolikusok Szentjei értelmetlenek/rosszak.Mondják ezt a Bibliára hivatkozva.


A Katolikusok meg néha úgyszintén a Bibliára hivatkozva mondják azt,hogy nem értelmetlen/rossz.


Nem az én dolgom most kiválasztani melyik a helyes,de kétséget kizárólag valamelyik téved,méghozzá azért mert kiforgatták a Biblia szavait.A kérdés ennél egy kicsit tágabban szól,de többek között ezekre is gondoltam.

2013. aug. 9. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
"„Tanúskodom mindenkinek, aki hallja e tekercs próféciájának szavait: ha valaki hozzátesz ezekhez, az Isten azokkal a csapásokkal fogja sújtani, melyek meg vannak írva ebben a tekercsben; és ha valaki elvesz e prófécia tekercsének szavaiból, az Isten elveszi annak osztályrészét az élet fáiból és a szent városból, azokból, amik meg vannak írva ebben a tekercsben." (Jelenések 22:18,19)
2013. aug. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(már csak 41 százalékos vagyok, zuhan az árfolyamom :)))


Így már értem. Bűn bizony. Sok egyház van, akik vagy hozzátoldottak, vagy átírtak.

Szegény katolikusok tényleg Mária és szent imádók. Valahogy nem értik a Bibliát, vagy nem tudom mi van velük, hogy a nyilvánvaló parancsot ennyire figyelmen kívül hagyják. A tanúk ugye átírták a Bibliát, mert szerintük ki kellett cserélni az Isten szót a Jehovára, vannak változtatások is az ő példányukba, de ami a legfontosabb ők nem ismerik el, hogy Jézus maga a megtestesült Isten. Egyrészt van egy magyarázó kiskönyvük, ők csak azzal olvashatják az amúgy is átírt Bibliát, másrészt le vannak ragadva az Isten fia elnevezésnél, őket nem érdekli, hogy Jézus nagyon sokszor kijelentette azt, hogy ő maga Isten. Szerintük Jézus csak Mihály arkangyal.

Aztán vannak még az adventisták, akiknek volt egy prófétájuk Ellen White, akinek a szava után mennek mint a kiskacsák. Ők is azt vallják, hogy övéké az egyetlen egyház, ahol üdvözülni lehet, ahogy a tanúk, úgyhogy lesz ezek között bunyó feltámadáskor.


De amit ezek tesznek az bűn bibliai szempontok alapján is.

2013. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!