Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan erősíthetném meg az...

Hogyan erősíthetném meg az önbizalmam?

Figyelt kérdés
Mások által kifejezetten szépnek mondott, 23 éves lány vagyok. Úgy érzem, hogy az énképem teljesen ingadozó...Időnként szépnek látom magam, máskor viszont borzalmasnak, és minden apró (külsőmre tett)viccnek szánt megjegyzés/csipkelődés legtöbbször TELJESEN elbizonytalanít, és ez kiborít. MI az oka annak, ha valakinek ennyire instabil az én(ön)képe? Hogyan lehet ezt megszilárdítani? Nem akarom, hogy attól függjön a hangulatom, hogy éppen van-e kedve valakinek viccből hülye megjegyzéseket tenni..Persze az agyammal tudom, hogy ezeket nem kéne komolyan venni, de sajnos ez nem olyan dolog, hogy eldöntöm, hogy lepergetem magamról, és kész..Baromira irigylem azokat a lányokat, akik minden körülmények között tisztában vannak a külső adottságaikkal, és megfelelően kezelik (nem beképzeltek, de tudják, hogy jól néznek ki, és jól érzik magukat a bőrükben). El lehet ezt az állapotot érni, vagy ilyennek születni kell?
2015. júl. 28. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:

"Persze az agyammal tudom, hogy ezeket nem kéne komolyan venni, de sajnos ez nem olyan dolog, hogy eldöntöm, hogy lepergetem magamról, és kész."

Pedig de, ez olyan dolog.


"El lehet ezt az állapotot érni, vagy ilyennek születni kell?"

Ezt csak elérni lehet. Ők szimplán nem foglalkoznak azzal, hogy más mit mond rájuk. Tudják, hogy néznek ki és kész. Te is tudod, csak az érdekel, amit más mond.

2015. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 FüligJimmy88 ***** válasza:
Én akkor szoktam valami hasonlót érezni, amikor magányos vagyok, vagy ha hiányzik valami a kapcsolatból. Már ami az önértékelést illeti, a külsőm annyira nem foglalkoztat... Nem lehet, hogy nálad is ez a gond? Sajnos nem tudok rá nagyon mit mondani, csak gondoltam felvetem ezt a lehetőséget, hátha ennyivel is beljebb vagy... Az talán egy megoldás lehet, hogy ha ilyen helyzet áll elő te is teszel valami megjegyzést, attól függően hogy rosszindulatú volt-e a megjegyzés vagy csak vicc, a válasz legyen pikért vagy... viccesen pikért.
2015. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a legideálisabb a kapcsolatom, ez tény, de amióta az eszemet tudom, ilyen voltam, kapcsolatoktól függetlenül..Egyébként a párkapcsolatomra is nagyon rossz hatással van az önbizalomhiányom, az ebből adódó megjegyzéseim, amikor kibukik belőlem valami magamra tett elégedetlen megjegyzés..tényleg le kéne erről szoknom valahogy..
2015. júl. 28. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:
9%

Én 23 éves fiú vagyok és én hol jóképűnek gondolom magam, hol nagyon nem, fogalmam sincs milyen vagyok, de már annyira nem törődök vele. Testemre kaptam már hideget is meleget is, mert elég jó a testfelépítésem, de az izmaim nem kemények, szóval ha valaki megfogdossa akkor általában leszólja. Az engem is picit elbizonytalanít, de inkább úgy reagálok rá, hogy azt mondom, hogy majd edzek rá (meg nem csak azt mondom, hanem el is határozom). Különösebb jelentőséget ezeknek nem kell tulajdonítani. Tudom, hogy a lányok jobban a szívükre tudják venni, de nem szabad!

Szóval Neked is azt tudom mondani, hogy ha olyan dolgokról van szó, amin lehet változtatni kis erőbefektetéssel, akkor abba fektess bele, és több lesz az önbizalmad is! Már 1 alkalom után is jobban fogod érezni magad akár!

Aztán ott vannak olyan dolgok, mint pl. a szeplő, ha szeplős vagy esetleg. Valakinek nem tetszik, valaki meg oda van érte. Vagy a szemüveg. Azt is lehet nagyon szexin viselni, ha van valakinek! Nem tudom mi bizonytalanít el, ha küldesz magadról egy képet, akkor esetleg mondhatok konstruktív véleményt, hogy mi az ami szép benned, és hogyan lehetnél esetleg még előnyösebb. (Egyébként nagyon kíváncsivá tettél, mert alapvetően szép lánynak képzellek el. Olyan lányt is ismerek, aki magát nem tartja szépnek, pedig gyönyörű… (Meg fordítva is.) Szóval kitudja…)

Egyébként olyan is előfordul, hogy valaki más egyik nap tetszik, másik nap nem. Pl. volt, hogy egy lánnyal a lehetőséget azért szalasztottam el, mert az elején nem láttam meg benne a szépséget. :/

Még valami. A szépség nem minden!

2015. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!