Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A szüleim szerint csak csupa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim szerint csak csupa rossz tulajdonságom van és nem lesz soha senkim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csendes, visszahúzódó 20 éves lány vagyok. Ők úgy látják hogy nem vagyok kedves, barátságos, aranyos, mint amilyennek szerintük kéne lennem. Mondjuk lehet benne valami mert a pasik akikkel jártam szakítottak velem, és sose voltak barátaim sem. :(
2015. júl. 19. 11:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Remek. 20 évesen ott tartasz hogy azt sem tudod ki vagy. Saját magaddal legyél tisztában. Ismerned kell a korlátaid, a viselkedésed, azt hogy ki illik hozzád, és ki nem. Tudnod kell mi a jó, mi a rossz. Ehhez kell egy saját értékrend, ami szerint élsz. Egy saját stílus, ami te vagy. Tudnod kell mit akarsz. Nem anyádéktól kell hallgatnod hogy szerintük milyen vagy, és mit csinálj.

Amíg ezek hiányoznak addig ne legyen kapcsolatod, mert csak szenvedés lesz belőle.

2015. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és köszönöm a lepontozást. Tudom hogy kb senki.ek nem fog tetszeni amit írtam, de ez az igazság.
2015. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Interferencia ***** válasza:
Költözz el.
2015. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nagyjából 7 éves korom óta, amióta iskolás vagyok, ezt sulykolták belém is, négyest vittem haza valamiből, durr egy nagy pofon. Ha verekedtem tökmag koromban, mert megvédtem magam, előbb ért haza a híre, mint én hazaérhettem volna, durr egy pofon. Ha 10 percet késtem, mert suli után még beszéltem egy kicsit valamelyik osztálytársammal, vagy a tanárral, hazaértem, durr egy pofon. 7 éves korom óta azt nyomták, hogyha nem vagyok "tökéletesen tökéletes", akkor soha nem lesz senkim és senkim. Huszonvalahány évesen kellett rájönnöm, hogy otthon a szüleim számára én voltam a megtestesült gonosz, a főellenség. Amióta eljöttem otthonról, havonta egyszer-kétszer látogatom meg őket, de elég is ennyi belőlük.
2015. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát amúgy itthon a családom szemében én is gonosz vagyok. Anyám szerint azért nincs senkim mert szerencsétlen vagyok, és nem tudom magam megszerettetni senkivel, mert én magam is elcseszett vagyok.
2015. júl. 19. 12:15
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem azért, de szerintem ez az egész "ki vagy te" egy közhely. Az ember folyamatosan változik fizikálisan és ezzel együtt mentálisan is. Maximum egy pillanatnyi időponthoz kötött személyiségről beszélhetünk. Az, hogy valaki tisztában legyen folyamatosan azzal, hogy ő x meg y élethelyzetben mit fog tenni az még negyvenévesen is ritkaságszámban megy, nemhogy zölfülű fiatal felnőttként, aki valahol az érettség és a gyermekkor szintje között egyensúlyoz. Szerintem az a baj, hogy nem tapasztalsz eleget, nem lépsz ki a komfortzónádból, feszegesd a határokat. Hogyan ismerhetnéd meg, hogy mikre hogy reagálsz, mikor nem ér téged semmilyen inger?


Ez most hülye példa, de van az a mondás, hogy "ha meg akarod tudni, hogy milyen a vérmérséklete valakinek, ültesd egy nagyon lassú gép elé és kérd meg, hogy Internet Exploreren netezzen". Na, te vagy az az ember, aki még a székre sem merne leülni a monitorral szemben, mert egyszerűen nem akar lehetőséget adni, hogy felfedezze a válaszait az élet által adott szituációkra.

2015. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Elég mérgező környezetben élsz. Nem csendes vagy, csak tudod mikor kell kinyitni a szád és nem beszélsz fölöslegesen. Visszahúzódó = tudod, hogy nem te vagy egyedül a világon és nem körülötted forog a Föld.

Vagy kerülj ki ebből a környezetből, ami elég nehéz, mert a szüleid, vagy változtasd meg....

vezesd be őket a pozitív gondolkodás rejtelmeibe tanítsd meg őket, hogy minden éremnek két oldala van, és ha negatívan is lehet valamit felfogni, akkor pozitívan is lehet. Javaslom nekik Brian Tracy könyveit, előadásait, a Titkot is, meg hasonló önfejlesztő műveket. Ha nem változnak, nincs mit tenni, minél kevesebb időt kell velük tölteni.

2015. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Interferencia ***** válasza:
83%
Susan Forward: Mérgező szülők! Csupa nagybetűvel kéne írnom, pirossal, háromszor aláhúzva. Keress rá neten, magyarul is elérhető. Ezenkívül keress egy jó pszichológust.
2015. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Aztán az InternetExplorer megkérdezi hogy lehet e az alapértelmezett böngésző. :D

Elég hülye példa volt, de igaz. Általában tapasztalatok kellenek ahhoz hogy egy zöldfülű megismerje saját magát.

2015. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen pszichológus... egy barát kell akinek mindent elmondhatsz.
2015. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!