Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen több önbizalmam?

Hogyan legyen több önbizalmam?

Figyelt kérdés
Az van hogy a legtöbbször velem mindig kicsesznek, nekem meg még annyi önbizalmam sincs hogy valamit vissza szólják azoknak akik kicsesztek velem, mert félek vagyis már megtörtént hogy valakinek beszóltam, és nagyon sokáig nem beszélt velem senki, mindig csak rólam beszéltek (nem jó értelemben). Hogyan mondjam meg amit gondolok? Hogyan legyen több önbizalmam?

2015. aug. 3. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Első lépés: Ne foglalkozz avval amit mondanak. Ha cseszegetnek te meg nem reagálsz (mintha ott se lennének) akkor egy idő után abbahagyják, mert unalmas lesz.

Második lépés: Ha ez már jól megy és ki tudod zárni őket, akkor már nem fognak annyira érdekelni, szóval dolgozhatsz azon, hogy legyen önbizalmad és ne csak tettesd hogy nem érdekel, hanem tényleg ne is érdekeljen. Ez nem egyszerű. De gondolj végig minden rosszat amit mondanak és hitesd el magaddal hogy nincs igazuk. Keress valamilyen emléket ami igazolja, hogy nincs igazuk. Minden nap mondj valami motiválót a tükörbe magadról :pl "erős vagyok" "okos vagyok" stb.

Harmadik lépés: ha még mindig vissza akarsz neki vágni(ami szerintem nem ajánlatos) akkor itt van rá az idő. De én hanyagolnám a helyedben. Sokkal elegánsabb és értelmesebb szimplán ignorálni őket. Pont ahogy a szólás mondja: "okos enged, szamár szenved" (még ha nem is pontosan ilyen szituációkra használják, de alapjaiban az elv ez)

2015. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Attól függ, hogyan akartál eddig visszaszólni. Visszaszólhatsz határozottan is, de mégsem agresszíven. Nem csak akkor lesz több önbizalmad, ha leordítod a haját vagy mélyen a lelkébe gázolsz. Próbálj meg a helyzet súlyosságának arányában reagálni, akkor talán nem fognak ferdén nézni rád. Lehet, hogy az ő szemében csak egy apróság, amivel megbántott, de lehet, hogy a helyzetre adott reakciód túlzott volt. A túlreagálás általában gyengeséget takar és nem erőt, önbizalmat.
2015. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!