Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a felesleges tétovázásról?

Figyelt kérdés

Mindenen annyit gondolkodok annyit fogdosom mire megveszek valamit és vagy elégedett vagyok vele vagy nem.

Hogyan lehetne gyorsan eldönteni hogy mit akarok.

Valamikor céltalanul bolyongok a sorok közt és nem tudom eldönteni hogy mit válasszak.

Általában előre kigondolom hogy mit szeretnék mire van szükségem de mikor odaérek képes vagyok fél órát is gondolkodni hogy melyiket válasszam milyen színűt milyen formájút.

Egy sima pénztárca vásárlásakor is annyit tudok gondolkodni.

Mintha életembe csak ezt az egyet vehetném meg és azért kéne annyit gondolkodni, ha másnak veszek valamit ajándékba akkor még többet gondolkodom.

Ez szerintem felesleges idő húzás .

Hogyan lehet erről a bizonytalanságról leszokni?



2015. aug. 5. 10:02
 1/3 E1D1E ***** válasza:
Otthon interneten elintézed a keresgetést, kiválasztod azt amit szeretnél vagy ami a legjobban tetszik. Rányomod a letöltött képeket a telefonodra, és amikor bemész a boltba, céltudatossan megkeresed azt a terméket ami a képeken látszik, fogod, leveszed a polcról és megveszed. Ha nincs olyan a boltban amilyet kinéptél akkor a képeken látható termék legfontossabb tulajdonságait kiemeled, és az ehhez leg közelebb eső terméket gondolkodás nélkül megveszed.
2015. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attol meg mindig tetovazna, csak nem a boltban, hanem otthon a szamitogep elott. Sot, akkor lehet megtobbet, mert ugye interneten nagyobb a valasztek + pillanatok alatt felbukkanhat egy masik termek amely ugyszinten lekoti a figyelmed.


Amit tehetsz szerintem, az:

1. Legyen annyi penzed, hogy ne sajnald. Ha 3 penztarca kozul nem tudsz valasztani, hat vedd meg mindharmat.

2. Fordulj egy szakemberhez, biztos nem vagy egyedul ezzel a problemaval.

2015. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazság szerint a gyors döntés tanulható. Gyakorlással a legegyszerűbben, de persze ésszel: ha valami nem oké, ki kell deríteni, mi nem oké, és megjegyezni, hogy legközelebb hogyan kerülhető el az a gikszer. Egyre inkább minőségi döntéseid lesznek és egyre gyorsabban. Csak el kell kezdeni. Nyilván számolni kell azzal, hogy kezdetben sehogy nem lesz hatékony. Lehet, hogy visszatér a régi, jobb híján nagyon jól bevált töprengő is. Semmi baj ezzel, ha úgy akarod, csináld úgy, nem kell magadat rosszul érezned miatta. Legközelebb is gyors döntéssel akarod majd, hosszú az élet, beleférnek a hibák.
2015. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!