Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a problémája?

Mi lehet a problémája?

Figyelt kérdés

A barátnőm nagyon furcsán viselkedik. Mesélte nekem hogy van mikor nem "mer" lemenni a boltba se magába, mert nagyon cikinek érzi ha kérni kell valamit. Az utcán mindig lefele néz, nem bír az emberek szemébe nézni, mindig azt hiszi hogy bámulják őt és rossz véleménnyel vannak róla(?). Viszont azt mondta ha pl telefonál vagy mással van az utcán akkor már nem érzi ezt.

Szerintem ez nem normális.. Hogy tudok rajta segíteni? 14/L



2015. aug. 6. 05:59
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ez lehet pánikroham tünete is,fel kellene keresni egy pszichiátert ő tudja diagnosztizálni és ha szükséges ír fel szorongásra nyugtatót de lehet csak terápiás kezelést szügséges ,súlyosabb esetben mindkettő.
2015. aug. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Még annyi,hogy elsőnek háziorvoshoz is elmehet és ő ad beutalót.
2015. aug. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem más, mint szociális fóbia :/ Velem ugyanez a helyzet és hidd el, egy rémálom az élet ezzel a betegséggel. Mert ez az sajnos :S Ő még a szerencsésebb eset, mert én telefonálni sem merek.. Nálam a tünetek így néznek ki: Nem merek új emberekkel ismerkedni, magamtól nem megyek oda senkihez, sokszor köszönni sem merek a folyosón a suliban, pedig belül szeretnék, nem merek felemelt fejjel menni a folyosón, szaladok, hogy minél hamarabb kikerüljek az emberek elől, mert úgy érzem engem néznek, gúnyolnak, ha nevet is valaki egyből magamra veszem. Ha vendég jön elbújok valahová, még ha családtag akkor is és addig nem jövök elő, amíg az illető el nem megy. :/ Egyedül nem merek elmenni sehova, csak ha van velem valaki. A sszórakozás, bulik
2015. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
abszolút kizárva. Még fiatal a barátnőd, lehet, hogy később kinövi. De ha nem, akkor pszichológusra lesz szükség, mert ez megnehezíti elég rendesen a mindennapi életet :/
2015. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek!:/..
2015. aug. 6. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!