Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy sok kövér...

Miért van az, hogy sok kövér ember nem látja magát akkorának mint amekkora?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom azt, hogy én nem vagyok kövér csak teltkarcsú, nem vagyok kövér csak kicsit duci, van pár kg feleslegem de nem vészes. Közben meg valami iszonyat dagadtak. Nem látják magukat? Esetleg tudják az igazat, de azt gondolják ha hazudnak akkor becsaphatják a többi embert akik viszont látják őket akármit is mondanak...?

Szóval szerintetek ennek mi az oka?


2015. aug. 11. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Nézd, Minden relatív. Az ôk ízlésükhöz képest csak ducik, a tiedhez képest dagadtak. Ennyi... És ha nem egyedi az eset, az sem kizárt, hogy nem velük, hanem veled van probléma. 😉
2015. aug. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az már nem ízlés kérdése, amikor valakin 20-30-40-50 kg zsír van és ő álíltja, hogy az pár kg plusz vagy azt mondja, hogy maximum 10 kg felesleg.

Az én ízlésem szerint, mindenféle felesleg rossz, de én mindig reálisan nézek mindenkire.

Magamra is. Minden hibámat pontosan tudom és reálisan látom magam is. Pontosan ezért nem értem, hogy mások miért elfogultak magukkal? Mégha elfogult, legyen, egy kicsit de ennyire extrém módon?

2015. aug. 11. 14:12
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Valamennyi zsír mindenképp kell a test normális mûködéséhez. 12% a minimum, 20-25% az átlag, de életkortól függôen 30-40 %-ig még egészséges kategória. A többi egyéni ízlés kérdése. Én pl. a 25%-hoz viszonyítok, van akinek az már kövér, és olyan is van, aki a felsô határhoz viszonyít. Rajtam az ideálishoz képest még 24 kg felesleg van. Ha a felsô határt venném alapul, akkor csak 11, ha az alsót, akkor 46. Még 24 kg-t akarok fogyni. Van, aki szerint már csak 15-öt kellene. És biztos van olyan is, aki sokkal több felesleget lát rajtam. Az egészségesnek mondott testsúly elég széles intervallumon belül mozog.
2015. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

"Ha a felsô határt venném alapul, akkor csak 11, ha az alsót, akkor 46."


Soory, ezt elszámoltam... az alsó határhoz képest "csak" 36 kg felesleg van rajtam... mindenesetre a lényegen nem változtat...


Én az ideálisat veszem alapul... míg van, aki a felső határt (önmaga megnyugtatására...), és van, aki túlzottan kritikusan az alsóhoz, ami ugyanannyira áll távol az ideálistól, mint a felső határ, csak épp ellenkező irányban.


De olyannal is találkoztam már itt, aki az éppen egészséges 13% testzsírszázalékát akarta 2-3%-ra levinni, és nagyon nehezen értettük meg vele, hogy kb. az életével játszik...


Minden relatív. :)

2015. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

"Az én ízlésem szerint, mindenféle felesleg rossz, de én mindig reálisan nézek mindenkire.

Magamra is. Minden hibámat pontosan tudom és reálisan látom magam is."


Áruld már el Mr. Reális, hogyan lehet ízlést reálisan nézni.

2015. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hogy miért? Mert a hasát a tükörben általában szemből látja, egyébként pedig felülről: egyik se olyan ijesztő látvány. Tudom, mert én is kövér vagyok, de nem zavar.
2015. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert soha senki nem látja reálisan magát.

Aki normális testalkatú, az vagy betegesen kövérnek képzeli magát (lásd az itteni "nagyon kövér vagyok?" kérdések 80%-a), vagy ellenkezőleg, túl soványnak érzi magát.

Miért van az, hogy aki formásan, nőiesen telt, az sokszor elképesztően kövérnek gondolja magát?

Miért van az, hogy 50 kilósan is sokan azt számolgatják, hogy hogy tudnának még 5-10 kilót leadni?

Lehetne az okokat hosszasan boncolgatni, a társadalomnak és a szennymédiának is köze van hozzá, hogy sokakban nem alakult ki a normális testkép.

2015. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

5-ös félreértelmeztél. Nem az ízlést látom reálisan, hanem az embereket. Másokat is és magamat is. Van azért olyan aki látja a valódi önmagát, az más kérdés, hogy ezzel mennyire elégedett, de ne mondjuk, hogy "soha senki".

Aki 50 kg és fogyni akar az azért akar fogyni, mert érzi, hogy valami nem oké és mivel ahogy írtátok -a társadalom és a média miatt- annyi van mindenki fejében, hogy csak fogyni lehet és hízni. Nincs más alternatíva. Azért számolják egyesek kétségbeesetten a kg-okat. A vékony lányokkal is az a baj, hogy van rajtuk fölösleges zsír amit ők látnak is, csak nem értik, hogy miért van még mindig ott amikor már fogytak és azt hiszik ha még fogynak (ami 13% tzs környékén már tényleg nem a legjobb a dolog) akkor majd megoldódik.

Pedig az az álomtest ami a fejükben van nem a fogyástól lett olyan, hanem a sporttól. Nem fogyniuk kellene, hanem kicsit izmosodniuk.

Azt se gondolja azért senki, hogy a 25-30% testzsír az egészséges lenne. Ami átlagos az nem azt jelenti, hogy jó is. Az annyit jelent, hogy sajnos sokan elhanyagolják magukat. Lehet, hogy most még nem érzik sokan, hogy nagy probléma lenne velük, de nem véletlenül van rengeteg embernek szív és keringésbeli problémája. Az a baj, hogy ezt a legtöbben elfogadják, átlagosnak gondolják, mert a környezetük is tele van ilyen-olyan beteg emberekkel. Senki nem gondolja magáról, hogy szörnyű eü állapotban van amikor pl 6 m-t fut mondjuk egy busz után és ebben teljesen kifullad és zihál. Pedig ez valami megdöbbentően szörnyű, hogy ennyit sem bír. Ha egészségesen étkeznének és heti párszor sportolnának (nem az otthoni gagyi torna dvd-re gondolok) akkor sokkal sokkal kisebb lenne az esélyük az átlagosnak számító betegségekre és a testükön is pozitivan látszódna.

Ha az emberek csak fele annyit foglalkoznának a saját testük működésével, egészségükkel mint amennyit lényegtelen dolgokkal foglalkoznak, már régen rájött volna mindenki a megoldásra. Nem sok idő és energia legalább neten kicsit utánanézni. De pl. fogyásnál is inkább elolvassa az idióta kiskegyed vagy más női magazin egetverően ostoba cikkeit és elkezdi csinálni anélkül, hogy akár pár percre is átgondolná,hogy azok mennyire logikátlanok biológiai szempontból.

A szülők is akik imádják a gyereküket, anyatigrisként védelmezik valahogy pont a lényegre nem figyelnek náluk sem. Az étkezésre. Annyi elhízott kisgyerek van, hogy én csak ámulok és bámulok. Belőlük lesznek az elhízott felnőttek akik ráfogják majd a genetikára a kövérségüket. Mert anya apa se tudja mit hogy kellene, ők is úgy néznek ahogy később a gyerek, aztán visszaemlékszik, hogy már gyerekként is dagi volt. Hát akkor ez már valami eleve elrendeltetett dolog. Pedig nagyon nem. Aztán látja, hogy a környezete nagy része is olyan elhízott mint ő vagy még rosszabb. Elkezdi normálisként, átlagosként látni magát és már nem is érdekli, hogy fogyjon. Végig sem gondolja, hogy nem csak azért kellene fogyni, sportolni, hogy csinos legyen ( ez már úgysem érdekli, hisz mindenki olyan mint ő) hanem azért, hogy ne a kórházi ágyat foglalókat gyarapítsa. Szörnyű mennyire nem érdekli az embereket a saját életük és az igazán fontos dolgok.

Nyilván általánosítottam, nem mindenki gondolja így...még... és kicsit elkanyarodtam a kérdéstől, de hát ez is hozzá kapcsolódik szerintem.

2015. aug. 12. 08:10
 9/14 A kérdező kommentje:

Van egy ausztrál figyelemfelhívó reklám, ami elég jól szemlélteti a helyzetet és a magyarokra is ugyanúgy vonatkozik, nem csak rájuk. Igazán leadhatnának egy ilyen reklámot a sok hülyeségen kívül, hátha legalább pár ember elgondolkodna rajta.


https://www.youtube.com/watch?v=9dL4lN6GKi4


Aki nem tud angolul az is megérti a lényeget. A benne szereplő férfi is a gyerekkel hárít, mint szoktak sokan.

Van pár felesleges kg-ja, de nem zavarja és hát van gyereke. A gyerek mellett ugye senkinek nincs ideje foglalkoznia magával. Aztán rájön ő is, hogy pedig fontos lett volna.

2015. aug. 12. 08:28
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

"Azt se gondolja azért senki, hogy a 25-30% testzsír az egészséges lenne."


Basszus, és miért nem? Hiszen a belső szerveket, a csontokat a zsír védi...


Ez alapján 40 év felett 23%-ig túl vékony, 24-34 közt az egészséges:


[link]


De a kalóriaguru is hasonló értékeket ad:


[link]


Vagy ez is:


[link]


Esküszöm, nem szelektáltam, mindehol ezt az adatot adják... a dokim is 25%-ot tart ideálisnak (orvosi kontroll mellett váltottam életmódot).


Akkor ezek szerint rajtad kívül minden szakember téved??? :D

2015. aug. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!