Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért népszerűek az emberek...

Miért népszerűek az emberek körében a pszichológiai szavak?

Figyelt kérdés
Például már mindenki pszichopata, aki valami számunkra érthetetlent tesz, illetve sokan azt gondolják, hogy aki pszichopata, az gyilkos vagy ilyesmi. Mindenki depressziós ÉPPEN EZEN A HÉTEN, mindenki pánikbeteg, aki valamitől fél, mindenki bipoláris és borderline (ezeket én sem tudom pontosan, hogy mik), mindenki grafomán, aki sokat ír. Én nem vagyok pszichológus, csak olvasgatok néha ilyen témájú dolgokat, és nem állítom, hogy én tökéletesen használom ezeket a szavakat. Egy felől jó, hogy az emberek már ismernek betegségeket, és nem kiáltanak ki mindenkit őrültnek, más felől nem kéne mindenkit depressziósnak kikiáltani, mert az igazi depressziósok fogják megsínyleni, akik tényleg azok, de már senki nem fogja elhinni.
2015. aug. 13. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszik, hogy aki okosnak hangzó dolgokat mond, az okos is. Egyszer a melóhelyen az ebédlőben elcsíptem egy kis beszélgetést valamiféle hittel kapcsolatos dologról. Elhallgattam egy darabig, egészen addig, amíg ki nem mondta az egyik, hogy Buddha Allah küldötte volt, és rajtam kívül senkinek nem tűnt fel, hogy még csak nem is egy vallásba tartozik a kettő. Gáz volt... Nagyon gáz...
2015. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát persze, hülyeségek vannak a világon. De szerintem itt még akár fel is tűnhetne (fel kellene!), hogy hülyeség. De a pszichológia nem olyan régi tudomány, és a sok televíziós krimi miatt mindenféle képzete van az embereknek róla.
2015. aug. 13. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Az emberek szeretnek bemagyarázni dolgokat...
2015. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sok esetben félrediagnosztizálják, de elég sok az olyan ember, akit diagnosztizálni lehet ezzel vagy azzal.

A depresszió pedig végképp nem ritka, csak elég eltérőek a tünetek.

2015. aug. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A depresszió szerintem sem annyira ritka, és azzal sem értek egyet, hogy ha pl. egy tini panaszkodik, hogy depressziós, akkor rögtön ostoba kis libának kéne kikiáltani. Viszont van, aki úgy használja a kifejezést, hogy ebben a hónapban milyen depressziós.
2015. aug. 14. 00:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben a hónapban elég borderline vagyok... mondjuk a depresszió annyiban más, hogy múlandó, a nehezen behatárolható skizofréniához viszonyítva. De sokan használják a sima "lehangoltság" szinonimájaként.
2015. aug. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát így van. Szerintem ez picit komolytalanná teszi a betegségeket.
2015. aug. 14. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!