Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudnék kezdeni ilyen...

Mit tudnék kezdeni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Már lefogytam 32 kilót de az a helyzet hogy nagyon elmérgesedett ez a dolog. A fogyókúra szerűség tavaly nyáron kezdődött ahol megelégeltem az akkori 98 kilómat. Először egy ártalmatlan diéta volt. Kezdetben nem számoltam a kalóriákat, de aztán belekezdtem. 800-ról 600-ra onnan 500-ra majd 300-ra. Egy nap tehát megeszek 200-300 kalóriát de már annál is bűntudatom van. Ha megkívánok édességet akkor azt megrágom majd kiköpöm mivel csak az íze miatt kívánom. Azzal tudom leállítani magam hogy nehogy lenyeljem hogy közben azt mondom magamnak: ez méreg. Mindig nézegetem a tökéletes modelleket, irigyelem az anorexiásokat is. Teljesen elszigeteltem magam az emberektől, sőt a saját családomtól is. A nap 24 órájában a szobámba ücsörgök és kattog az agyam minden fogyással vagy a testemmel kapcsolatos dolgokon. Egész nyáron bent ültem, már már szoba színem lett. Depresszióval küzdök de szerintem a közép szintűből súlyos lett. Voltak napok mikor vagdostam magam, gyógyszert vettem be aminek következménye hogy egy teljes szombat délután kiesett az emlékezetemből, sőt földnek is estem. (antidepressziáns, Rivotril volt). Nem merek a suliban felemelt fejjel menni, sőt az utcán remegek ha meglátok egy embert is, mert félek belém fog kötni a kövérségem miatt. A suliban 8 évig mindennap lelkileg és fizikailag is bántottak emiatt lettem depressziós és pánikbeteg. Ha lemérem a derekam és a csípőmet egy tök karcsú alak tárul elém, de ha a tükörbe nézek vagy csak magam elé akkor egy kétszer akkora testet kapok. Sokat gondolkozok az öngyilkosságon is, mert nincs miért élnem ha gyűlölöm, szívből gyűlölöm a saját testem. Mit tegyek hogy reálisan lássam magam? Még 7 kilót szeretnék fogyni, de szerintem 40 kilósan is kövér lennék. Pedig a környezetem rongyosra hajtogatja, hogy már jól nézek ki/nem kell fogyni/tökéletes az alakod. De úgy érzem elfogultak...


Méreteim: 168 cm, 65 kg.


15/L



2015. aug. 16. 02:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt: Egy héten 2x 30 percet aerobikozok, valamint 1x több mint egy órát lovagolok. Most beiktattam egy fél órás jógát is, tehát a sporttal valamennyire megvagyok elégedve. Fogyásom elejétől tornázok, de nagyon megnyúlt a bőröm és nagyon sok csík van a hasamon valamint a combomon. :(
2015. aug. 16. 02:20
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyakran felmerül bennem ezeknél a kérdéseknél, hogy honnan a francban van otthon mindenkinél gyilkos mennyiségű antidepi?

Egyébként meg semmi gond a súlyoddal, megtettél mindent hogy leadd a súlyfelesleged, élvezd az életed, sz..rt le mások véleményét. Ne méregetsd magad állandóan.

Ügyelj arra, hogy legyen elég testmozgás az életetben, meg ne egyél össze-vissza, és semmi gond nem lesz.

Nem mentél ki a nyáron a házból? Hogy bírtad? :) Magamból kiindulva, nem bírnám olyan csúnynának látni magam, hogy nyáron bent üljek a házban :p


Aki meg bántott a kövérséged miatt, az meg egy tapló, lelkiszegény ember.

2015. aug. 16. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magát a nyarat is gyűlölöm mivel le kell vetkőzni. És köszönöm, de nem tudom magam elfogadni...minden jó érzést kiszív belőlem ez a zavar nem tudom a családom már az anorexiára meg a testképzavarra tippelnek én már nem tudom mit csináljak hogy ne legyen kövér a tükörben...
2015. aug. 16. 02:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Megmondtad, hogy csontsoványan se éreznéd magad megfelelőnek, tehát nem a súlyod a gond.

Hanem hogy nem érzed magad megfelelőnek - és ez súlytól független érzés.

Egyébként ennyi éhezés után nem csoda, hogy így érzed magad!

2015. aug. 16. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mostantól ne akarj fogyni csak tarsd meg a súlyod és ahogy nősz bomba csaj leszel ;)
2015. aug. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Tehát az ideális testsúlyod 60kg, most 5-el több vagy, ez még a határon belül van, nem vagy kövér, normális a súlyod, semmi baj nincs vele. Ez a kalkulátor tudományos képleteket használ, nem vádolhatod azzal, hogy elfogult irányodba.


https://www.youtube.com/watch?v=Xrp0zJZu0a4


Itt láthatod, hogy a különböző korokban mást tartottak ideális testalkatnak. Ne idealizáld a mai betegesen sovány modelleket, ez csak egy torz szépségeszmény, amit a média sulykol az emberekbe. Ne hidd azt, hogy ők az ideálisak testalkat szempontjából, a férfiak nagy hányada túl soványnak tartja őket. A szépségeszmény nem fejlődött az idők folyamán, csupán változott, tehát a modernebb nem jelenti azt, hogy jobb. Azt nem tudom, hogy a lányoknak mi az értékrendjük, de a fiúk nem az alapján fognak megítélni, hogy 65 vagy 60 kiló vagy-e, a kinézet szempontjából nincs lényegi különbség a kettő között (ha 98 kilós lennél, akkor más a helyzet, de nem vagy az, most normális a testsúlyod). Ők más szempontok alapján mérlegelnek. Remélem az anorexiásokat nem gondoltad komolyan, mert akkor neked mi az ideál, egy csontváz?


"Mit tegyek hogy reálisan lássam magam?"

Ez jó jel, hogy megkérdezed, te is rájöttél, hogy baj van az értékítéleteddel. Hamisan ítéled meg magadat. És ha magadat hamisan ítéled meg, akkor másokat is. Ez azért baj, mert másokhoz viszonyítod magad. Ezt fejlesztheted, ha a környezetből elkezdesz embereket elemezni testalkat szempontjából. A legfontosabb, hogy kiket tartasz túl soványnak, és kiket normálisnak. Most eltolódott az értékrended, és a túl soványakat tartod normálisnak. Ne a netes példák alapján ítélj meg embereket, ott legtöbbször csak a túlidealizáltakat szerepeltetik, egy átlagost nehezen találsz.


Megértem, hogy sokat szenvedtél a bántások miatt, de ez már csak a múlt, ezt meg kell szoknod. Akkor 98 kilósan ducinak tartottak joggal (mondjuk ez csak egy állapot, ezért értelmes ember nem bántja a másikat). Most ugyanazok az emberek 65 kilósan normális testsúlyúnak ítélnek meg. Ha valamelyik még mindig piszkál, akkor az nem azért van, mert nem ez a véleménye, hanem hazudik, mert élvezi, ha bánthat, ha szenvedni lát. Van ilyen ember is, remélem, a te környezetedben nincs. A jövővel foglalkozzál, mindig legyen valami terved (ne a fogyókúra, szerintem 60 kilónál mindenképpen állj le).


Elismerésem az akaraterőd miatt, a legtöbb ember képtelen lenne magától ennyit fogyni. De nagyon kevés kalóriát viszel be, gyakorlatilag éhezel. Ez nemcsak fizikailag viseli meg a testedet, hanem lelkileg se jó irányba visz. Hosszabb távon próbálj meg egészséges étrendet kialakítani sok zöldséggel, gyümölccsel, kevés zsírral, és kevés cukorral.


Te képes vagy a céljaidat elérni, nem féltelek, nyugodtan lehetsz optimista :)


40f

2015. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Irigyled az anorexiasoket de Te is az vagy! AZ tokmindegy, hogy a jelenlegi BMI-d nincs 17 alatt, de amiket leirtal az mind az anorexia nervosa tunete. En is ugyanigy eldegeltem egy jo par honapig, igaz en 60 kilorol fogytam 40-re rovid idon belul.

Mikor mesz szakemberhez legkozelebb? Hogyhogy nem vette eddig eszre? MIndegy, neked segitseg kell mert ebbe bele lehet halni is. Nem csak akkor amikor mar 40 kilo vagy, siman meghaljatsz a tapanyaghianyba 65 kilosan is. Minden szervezet mas, mindnek mas az a hatar amit meg el tud viselni. Szoval, tudom, eg depresszios embernek haba mondom de segitseg kell, ha nem szakaember akkor valaki akivel tudsz oszinten beszelgetni ezekrol.

2015. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem én pont az ellentéted vagyok. Imádok pörgősen élni, megélni mindent. Olyan vagyok, mint valami rossz hiperaktív labrador, aki reggel már eszik, napközben eszik, délben-délután-este eszik reggel 2 kor még eszik, heti 7/4 nap biztosan :DDD .. és nem számolgatok kalóriákat sem, bármit, ami szembe jön, esetleg épp megkívánok azt megveszem, megeszem pl pizza vagy 10 tábla csoki, 1 raklap nassolni való, hús, szalonna, kg-s jégkrém, zöldség, gyümölcs esetleg kilós kiszerelésű házi zsír vagy hal, liba, kacsa stb. Sportolni rühellek xdDD ..tudom ez nem egészséges. Sajnos sosem tudtam elérni a 60 kg sem. Egyedül élek, imádok főzni - olasz, kínai, magyar konyha... Tipikusan, az vagyok, aki ha kell reggel 3 kor is dupla adag sült krumplit csinál! :D

Van digitális wifis mérlegem és utálom, mert sűrűn ráállok és kuxxra nem azt mutatja, amit kellene. xddDD 54 kg. ;( ha nem zabálhatok egyfeszt, csak napi 3x, akkor képes 51 kg lemenni ;( Ha direktben megy a hús hússal meg szalonna, felvágott, kolbász semmi zöldség, gyümölcs + kenyér és havi min 3 kg extra kristálycukor a hamburgerek és pizzák mellé, akkor nagy nehezen elérem az 56-57 kg-ot. Cigaretta és alkohol az teljesen kuka. Még karácsonykor és szilveszterkor sem. Egyéb szenvedélybetegségem sincs és ahányszor kivizsgáltak életem során (teljes labor, pajzsmirigy meg vitamin injekciók stb stb..) sosem találtak semmit. Szedek étrend-kiegészítőt (Béres csepp) mellé Magnéziumos plusz (..,hogy az idegrendszerem bírja a strapát) és hogy még többet tudjak zabálni "emulzió"-t (.., amit inkább 19-20 éves korig írnak fel max). Érdekes módon, minden érték megfelelő és sosem vagyok beteg sem. Imádok élni és teljesen jól érzem magam. És csak szeretnék 90 kg-os agresszív fehér cápa lenni.

Szóval veled ellentétben én pont elhízni szeretnék ... kb amióta csak élek!! xDD

Jelenleg 184 cm 53,7 kg 30F - hosszú barna haj, barna szemek, végig vita A1-es hófehér fogak

2015. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nekem kell ezen változtatni. Jártam pszichiáternél de sajnos egy elég rosszat fogtunk ki: minden alkalommal sírva jöttem ki, volt mikor elég keményen összevesztünk anyámmal az irodájában. Ez az öt kilót még lefogynom lesz ami lesz, de az 58 lenne számomra az ideális (megint egy lányhoz viszonyítva). Az pedig hogy már anorexiás lettem, őszintén én nem tudom ezt megítélni és a környezetem sem mivel csak gyanakszunk erre. Anyám kinézett nekem egy új pszichiátert de egyszerűen nem tudom magam rávenni hogy elmenjek...


Utolsó: neked minden bizonnyal a gyors anyagcsere miatt nem lehet hízni. :) Én pár évvel ezelőtt ha megettem valami egészségtelen ételt tuti fel jött rám pár kiló...

2015. aug. 16. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!