Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetnék ilyen helyzetben?...

Mit tehetnék ilyen helyzetben? Vagy ezzel nem lehet érdemben már mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen van egy majdnem velem egykorú lány, aki eléggé kibírhatatlan természet. Tök véletlenül került oda mellém tavaly télen egy közmunkaprogram által. Én is közmunkában vagyok ott, de már széplassan 3 éve. Csak azért került mellém a csaj, mert hirtelen nagyon sok munka hárult a cégre. Az ő közfoglalkoztatása márciusban járt le, de ennek ellenére januárban a főnök már át akarta helyezni egy intézményhez, mert azt mondta rá már nincsen szükség. A csaj meg rendesen bepánikolt, hogy dehát ő nem akar átmenni sehová, és ekkor mondta az egyik ottani dolgozó, hogy hát majd beszél a főnökkel, mert még

azért márciusig csak lesz szükség rá. Ez egyébként végül nem így lett, de akkor azt hittük, lesz majd megint rengeteg meló, mint decemberben.

Lényeg a lényeg, a csaj pár nappal később nagyon csúnyán elvágta magát annál a kollégánál, aki úgymond kistúlzással "visszaharcolta" a főnöknél, hogy maradhasson. Ezután többen is megutálták a csajt itt a cégnél.

Csak egyetlen egy részleg nem ismerte meg igazán ezt a csajt.

Szerencsére lejárt a csaj szerződése tavasszal, és az enyém is, viszont engem két héten belül azonnal vissza is vettek.

Ezután jött még egy közmunkaprogram, amibe belekerült ez a csaj, a cég titkárnője meg is mondta, hogy hozzánk véletlenül se kerülhet be, így legyen áthelyezve az egyik intézménybe. Az egyik HR-es felhívta a csajt telefonon, hogy van lehetősége melózni, csak nem nálunk. Erre a csaj felháborodott, hogy márpedig ő nem dolgozik sehol, csakis a mi cégünknél! Ezzel természetesen mégjobban elvágta magát a többieknél, mégjobban megharagudtak rá. Az az egy részleg, akinek nem volt lehetősége kiismerni ezt a csajt, ők mondták, hogy nekik viszont kellene a segítség. Egyébként tényleg sok feladat hárult ránk abban az időszakban is, tényleg kellett plusz ember, viszont rengeteg munkanélküli volt még rajta kívül, tehát akárki más is jöhetett volna. Azt mondjuk nem értem, hogy ez a részleg, aki nem látta az igazi oldalát a csajnak,

miért nem beszél a többi munkatárssal, hiszen egy helyen vannak... De természetesen ez nem rám tartozik, csak furcsállom. Úgyhogy a csajnak iszonyú nagy szerencséje volt, hogy megint bekerült, még az a jó, hogy

csak 3 hónapra. No de tartok tőle, hogy utána is vissza fogják venni, mert szerintem sejt valamit a csaj, ugyanis iszonyatosan nyal annak a részlegnek amelyiknek köszönheti az ittlétét.

Utálja mindenki, csak az az egy részleg nem, az viszont nagyon meg van vele elégedve. Közben a többiekkel meg a csaj iszonyú tapló tud lenni. (Konkrét dolgokat azért nem írok, mert rengeteg van belőle, ha valakit nagyon érdekel, írjon rám privátban, szívesen mesélek neki.)

Engem borzasztóan irritál a csaj jelenléte, utálom hogy mellettem van, de mivel én sem vagyok nagyobb pozícióban nála, azt érzem, nem tehetek semmit. Velem mindegyik kolléga meg van elégedve, néha hangoztatják is még a főnökök is. De akkor sem tudom, mégis mit tehetnék.

Nem csak maga a csaj idegesít engem, hanem ez az igazságtalanság is, hogy ezt a kis szemétládát mindenki tűri, de mégsem tesznek semmit, hogy el legyen onnan takarítva. Egyik munkatársam azt mondta, hogy szerinte biztosan nem veszik vissza harmadjára is a szerződése lejárta után... Hát ezt sajnos nem tudom elhinni.

Tudom, otthagyhatnám én is a melót, de az egyik ok az, hogy imádok ott dolgozni, mert jó a légkör és a közeg, a másik meg az, hogy vannak terveim, amiket most megintcsak nem szeretnék itt kirészletezni, de privátban szívesen megteszem.


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett, de azt gondoltam, muszáj elmagyaráznom mindent, hogy tisztább legyen a dolog, ennek ellenére ha valami még mindig nem érthető, nyugodtan kérdezzetek.

Előre is köszönöm!


2014. júl. 17. 19:39
 1/3 KnightBalazs válasza:
Hallod nagyon elfáradtam az elolvasással :D... De viszont nincs nagy ötletem arra hogyan tudnád ezt az igazságtalanságot megakadályozni.
2014. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, de tényleg nem tudtam rövidebben megfogalmazni a dolgot.


Egy piciket ötleted sincs? Bármilyen tanácsot elfogadnék. :)

2014. júl. 17. 20:17
 3/3 A kérdező kommentje:
*picike
2014. júl. 17. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!