Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék egoista,...

Hogyan lehetnék egoista, beképzelt tuskó?

Figyelt kérdés

Pár hónapja nyertem a lottón egy nagyobb összeget, és most van egy teljesen új életem ezáltal.


És most gyakorlatilag mindenki tőlem kéreget, és mindenki tőlem akar segítséget, pedig direkt titokban akartam tartani. Meg mindenki a barátom akar lenni.


Nekem nincs erős személyiségem, és mindig is rendesként ismernek, és sajnos elég sok emberen megesik a szívem, és segítek nekik, mikor nem kéne, mert nem tudom visszautasítani őket. Például nem csak az anyagiakban, hanem hogy a barátom lesz x személy, mikor tudom hogy csak a pénzem miatt.


Szeretnék egy egoista barom lenni, akin látszik hogy annyi önbizalma van, hogy még csak oda se mernének jönni kéregetni vagy megkérdőjelezni engem vagy ilyesmi. Hogyan érhetném ezt el?


Mivel rajtam sokat röhögtek középiskolában és szórakoztak velem, így ez nyomott hagyott bennem, és olyan szeretnék lenni, akit nem tudnak kihasználni.

És ezt vissza is szeretném adni a környezetemnek, mert erős frusztráció van bennem sajnos, mikor tudom hogy nem kéne nekem is olyannak lennem, mint akik engem bántottak annó, de máshogy nem tudom kiadni magamból.


Mindig is irigyeltem azokat az embereket, akiket kevésbé az érzelmei vezérelnek, és ők saját maguk a legfontosabbak az életükben, és ez szövi át a mindennapjaikat. Van -e esélyem arra, hogy ilyesmi ember legyek?


2015. aug. 17. 21:40
 1/9 A kérdező kommentje:
És azt hogy tudnám lerendezni magamban, hogy mikor látok egy boldogtalan, szerencsétlen embert, akinek nincs pénze, és nem tudja megtenni azokat a dolgokat amit én (pl. elmenni ide-oda, tehát nem függeni az anyagiaktól), akkor ne essen meg rajta a szívem és ne legyen lelki-ismeretfurdalásom? De amúgy a legtöbb ember sajnos ilyen... Kevésbé működik az életük, ahogy nekem is csak az anyagiakban lett jobb, és nyilván más területen nem.
2015. aug. 17. 21:43
 2/9 A kérdező kommentje:
Illetve még az frusztrál engem, hogy mikor megkérdezik (mivel látják az életminőségemen), hogy mivel foglalkozom, honnan van ennyi pénzem, gáznak találom azt mondani hogy csak nyertem, és hogy csak véletlen hogy ennyi pénzem lett.
2015. aug. 17. 22:05
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, még valami (nem akarok új kérdést nyitni):


Még egy problémám van, mégpedig az hogy nem csinálok semmit sem az önmagam kényeztetésén kívül gyakorlatilag, és ezért nem érzem magamat hasznosnak, mivel ugye nem dolgozom... Ezen hogy tegyem túl magam, hogy ne okozzon lelkiismeret furdalást, hogy miközben a magyar nép a munkába siet, én meg otthon ülök a seggemen vagy kirándulgatok?

2015. aug. 17. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Te vitted el az 5milliárdot?:o
2015. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis.. Csak pár százmillióról van szó, úgyhogy nem akkora összeg.
2015. aug. 17. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is tudnál küldeni?
2015. aug. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írd meg a bankszámlaszámod privátban.
2015. aug. 17. 23:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Na,persze
2015. aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
pedig már kezdtem volna én is barátkozni veled :/ de párszáz milla az nem pénz :/
2015. aug. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!