Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatnék döntőképesebbé?

Hogyan válhatnék döntőképesebbé?

Figyelt kérdés

Még ezt a kérdést is alig bírtam kitalálni, hogy melyik kategóriába soroljam. Nem tudom mi az oka, de hihetetlenül nehezen döntök. Félek a döntéseim következményeitől. Még kis dolgokban is. Ez azért is bosszantó, mert hímneműnek születtem, és 23 éves vagyok már.

Hiába tudom azt, hogy általában az egyik alternatíva szinte ugyan olyan jó, mint a másik, valamiért mindig a legjobbra törekszem. Ráadásul még így is nagyon sokszor rosszul döntök, illetve gyenge pillanataimban meggondolatlanul, gyerekesen cselekszem, mert nem figyelek oda, nem kontrollálom magam.

Ha tárgyak, lehetőségek közt kell döntenem, általában hosszú idő alatt sikerül csak. Emberi kapcsolataimmal, főleg párkapcsolati, "csajozási ügyekben" gyakran 3-4 barátom véleményét is kikérem, hogy mit kellene tennem, vagy amit tenni, mondani készülök megfelelőnek látszik-e.

Ez nem mehet így tovább! Mit tehetnék ez ellen?



2015. aug. 22. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jobb,minthogyha egyáltalán nem döntenél azért,mert annyira nem tudod melyik legyen...mert én meg mindig ezt csinálom..vagy a legkényelmesebb utat választom,ami általában a legszomorúbb, önsanyargatóbb is....
2015. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy sokszor odáig halogatom a döntést, amikor már késő, nem kell döntenem (mert mondjuk a lehetőség már nincs meg), vagy ami kényelmes.
2015. aug. 23. 01:12
 3/15 anonim ***** válasza:

fogadd meg a doki tanácsát-

https://www.youtube.com/watch?v=2Lpdry_sIgo

2015. aug. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ennek semmi köze hozzá.
2015. aug. 23. 11:33
 5/15 Edward Scissorhands ***** válasza:
Én is döntésképtelen vagyok. Addig halogatom aztán a döntéseimet, hogy a végén magától eldőljön, mit kell tennem (már ha ez lehetséges). Egyszer valahol azt olvastam, hogy gondolkodjunk úgy, hogy melyik választási lehetőség miatt akarunk "szomorkodni". Mivel döntés után az ember általában azon rágódik, mi lett volna, ha máshogy dönt. Na jó, remélem azért érthetően meg tudtam fogalmazni... Talán nem is az ilyenkor a gond, hogy van két lehetőség, hanem, hogy nem merjük felvállalni a saját véleményünket. De ez mindenkinél más úgyhogy inkább nem általánosítok. Viszont, ahogy te írtad...abból inkább az derül ki, hogy elég maximalista vagy. Neked talán inkább arra kéne törekedned, hogy ne aggódj azon, ha valami nem tökéletes. Mert az élet sem tökéletes. Csak azt tanácsolom, hogy lazíts! Próbáld ki, eleinte csak apróbb döntéseknél, hogy mondjuk rögtön rábólintasz az egyik megoldásra, anélkül, hogy megfontolnád. Tudom, ez nehéz, de szerintem próbáld ki tényleg valami lényegtelen döntésnél (pl: ma milyen színű zoknit vegyek fel?), majd következhetnek még fontosabb kérdések. Meg fogod látni, hogy az élet sajnos ezután is megy tovább. Nem minden egy ember döntésétől függ. Tehát csak bízz magadban! Egy pár "rossz" döntéstől még nem lesz semmi baja az embernek, senki sem várja el a másiktól, hogy mindig tökéletes legyen. Vannak döntések, amiken még évekig rágódom, hogy azt miért úgy csináltam, stb... De talán már figyelek erre, hogy ne tegyem, legalábbis már a tudatában vagyok annak, hogy értelmetlen így viselkedni. Mivel ami elmúlt, azon már úgysem tudok változtatni. Ha pedig van egy döntés, amit megbántál, érdemes listát készíteni, hogy mégis mik az előnyei, és csak azokra koncentrálni (mivel biztos, hogy némi előny is származik belőle, és van olyan előnye is, ami csak kicsit később tudatosul benned, vagy jelenik meg). Sok sikert!! :-)
2015. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Edward Scissorhands ***** válasza:
Van, hogy egy döntésnél a lehetőségeket cetlikre írom, eldobom őket, és amelyik a legközelebb esik le hozzám, azt választom. (Ha pedig az a döntés nem tetszik, ebből rájövök, hogy valójában mit akartam.)
2015. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Még az ébresztőt is gyakran nem egész órára állítom, hanem mondjuk 7 óra 8 percre, mert nem tudok a 7:05 és a 7:10 között dönteni…
2015. aug. 24. 20:36
 8/15 Edward Scissorhands ***** válasza:
Akkor most majd próbáld ki az órával, hogy gondolkodás nélkül beállítod valamelyikre. Vagy, ha nem megy, próbáld ki a cetlis megoldást. Nekem az segít.
2015. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mostanában is rengeteget dilemmázok. Annak nem látom értelmét, hogy az előnyöket és hátrányokat listába sorolom és a lista hossza alapján döntsek, mert nyilván vannak fontosabb és kevésbé fontosabb dolgok. Érmét sem szeretnék feldobni, mert mégiscsak szeretem a kezemben tartani a sorsom, és túlságosan érzelmi alapon sem szeretek dönteni, főleg, ha nem érzelmi kérdésről van szó. Mit lehet tenni?
2016. jún. 24. 01:25
 10/15 Edward Scissorhands ***** válasza:
Hát, ez elég bonyolult. Arra tudod a választ, hogy pontosan miért félsz a döntéseid következményeitől? Mármint ez néha természetes, mindenki fél, de miért félsz még a legapróbb döntésektől is?
2016. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!