Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Cserben hagyom a hazám, ha...

Cserben hagyom a hazám, ha nem akarok apró pénzért itt dolgozni, még ha másképp látom a dolgokat?

Figyelt kérdés

Az egyik idős tanárnőm azt mondta hogy ő sose hagyná itt a Magyarországott és mindig ki fog állni mellette.


Én úgy látom egyre több az agresszív neveletlen ember, aki csak a másiknak tesz alá. Fizetések röhejesek, tudom van rosszabb nálunk... De azért már szégyellem hogy minden melót közmunka fizetéssel tömnek be, anyám konyhán dolgozik 49ért korábban le volt százalékkolva el vett a kormány mindent, műtve volt csoda hogy életben maradt és ez a köszönet...


Magyarország várja vissza a magyarokat?

Gyakorlatilag sírnak az emberek az utcán olyan rosszul keresnek, 65évet a diplomásokon kívül nem sok két kézi munkás éli meg... és állítólag ezt is emelni fogják!


Szóval egyszerűen kamu-kamu-kamu ez az egész nem szidom Orbánt mert egyszerűen nincs egy ember ebben az országban aki képes lenne az igazságra


2015. aug. 23. 00:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Romániában lakom....Nagy dolog lenne ha ki juthatnék magyarba.Sokkal többet keresnek!!! peace
2015. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Hat en rajtam se fognak meggazdagodni a korruptok! Szeretem hogy magyar vagyok, de ami itt folyik arra nincs szo! Jelenleg is kulfoldon vagyok es eszem agaban nincs hazajonni, 25 ev keves volt nekik, szerintem az elkovetkezo 25 evben se lesz valtozas, ugyhogy en mar majd csak nyugdijas koromban jovok haza.
2015. aug. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

"25 éve nonstop a válság, nem mászunk ki csak a gödröt ássák"


Egy életünk van ,ezt kell jobbá tennünk,ha menni kell akkor menni kell,más megoldás nincs. Hiába csinálsz bármit idehaza úgyis a sok médiavezérelt birka megszavazza újra és újra a kirablóit.


Mindenki elégedetlen de semmit nem tesz. Nem lázad nem tüntet csak lapít hogy a maradék kis konc ami neki éppen jutott megmaradjon és közben gyűlölködik morog hörög mindenkire,mint a kutya ki félti a csontját. Nem lesz jobb itt se 20 se 50 év múlva .

2015. aug. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
a Föld a hazád, nem egy ország, egy város. Ugyanaz van itt, mint máshol. Föld, homok, víz.
2015. aug. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Olyan értelemben cserben hagyod a hazát, hogy ha elmész, máshol lesz családod, nem a magyar népet fogod gyarapítani, máshol adózol stb. Az országban így is fogy a népesség, de ami rosszabb ennél, hogy az öregek aránya egyre nagyobb, és egyre kevesebb a fiatal. Még magától is ez van, és önmagában is ez egy katasztrófa hosszú távon, de a fiatalok kivándorlásával a helyzet még ennél is durvább. Ha ez így megy tovább, nem tudom mi lesz ezzel az országgal... Tehát ha magára a kérdésre kell válaszolnom, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy aki kivándorol, az cserben hagyja a hazát, igen.


Viszont ezt nem azért írtam le, hogy az orrod alá dörgöljem, tehát nem szemrehányásként írtam (csak a kérdésre válaszoltam), mert én teljesen megértem, ha valaki így dönt. Az ember úgy gondolkodik, hogy ott érzi jól magát, ahol meg tud élni. Nincs semmi kivetnivaló ebben. Ha itt nincs jövője az embernek, akkor elmegy oda, ahol van. Ez mindenütt így működik, és igazából régen is így működött. A dualizmusban is zsellérek százezrei menekültek innen Amerikába, mert egyszerűen nyomorogtak. Szózat és Himnusz, piros-fehér-zöld zászló ide vagy oda, ha egyszerűen éhen halsz, természetes, hogy máshol fogod a boldogulást keresni. Sajnos ez van, én megértem ezt.


Én is igazából a politikát hibáztatom, nem az egyszeri embert. A valóságban a politikusok hagyták legjobban cserben a hazát azzal, hogy korruptak, és a zsebüket tömik ahelyett, hogy élhető országot teremtsenek.

2015. aug. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

gyarmat lettünk mindenfajta értelemben.

gyarmatosított népeknek meg nincsen semmiféle szava vagy tekintélye,úgyhogy a helyzet ettől csak rosszabb lesz annak aki legális akar maradni.

ha beszéled a célország nyelvét elég jól,akkor nincsen ami itt tartson.

2015. aug. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Hülye aki kiáll a hazája mellett! Ugyanannyit járulna hozzá az országhoz azzal ha öngyilkos lenne.

Jókor, jó helyen lenni. Ez a kulcsa mindennek. Perpill itt most rosszkor vagyunk rossz helyen. Egy életünk van, nem érdemes elpazarolni hűségből.

2015. aug. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alföld válasza:
54%
Csak semmi lelkiismeretfurdalás, arra nem neked van okod, hanem a hazádnak, amely nem biztosít számodra élhető körülményeket. Felemelt fejjel, büszkén keresd meg a boldogulásod útját a határainkon kívül. Később a szíved úgy is visszavezet, de most az eszedre hallgass előbb....
2015. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én egyébként sosem értettem, hogy miért sírnak az emberek folyton, hogy ilyen meg olyan keveset keresnek, közben meg mindenhol (nem, nem Pesten, sokkal messzebb, bármelyik kisebb-nagyobb városban, faluban) mindenféle vadiúj BMW-ket, Mercedeseket meg hasonló luxus autókat látni, meg ilyen-olyan szép házakat. Meg legtöbbször akik sírnak, azok tanulatlanok, mindenféle szakma vagy egyéb nélkül.

Tudom, most jönni fognak az üzenetek, hogy én ilyen meg amolyan hazaáruló vagyok (mert ez a magyar mentalitás), pedig én csak azt írom le, amit látok. (Nem, mi egyáltalán nem vagyunk milliomosok, átlagosan élünk, 1 keresetből, mégis eltudunk menni nyaralni minden évben, egyszerűen csak tudni kell bánni a pénzzel, és spórolni.)

2015. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ez a tanulatlan dolog nem indokolja azt,hogy aki az akkor annak éhen kell halnia.

a szakmunkára szükség van.szükség van a takarítókra a kiszolgáló személyzetre a gyári vagy a betanított munkásra.

ha mindenki jól fizető szellemi munkát végezne,akkor ki lenne az aki a fizikailag létrehozza a megálmodott terveket?a szakmunkás.

ezért indokolatlan nekik a lehetetlen 60-80 ezer forint fizetés ami annyi,hogy egészségtelen olcsó kaja,rezsi és vége.a fejlődés az élhető élet teljesen kizárt vele.

2015. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!