Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a "gazdag" szót hallod,...

Ha a "gazdag" szót hallod, mire asszociálsz? Ilyen házra, tárgyakra, márkákra stb?

Figyelt kérdés
Hol kezdődik a határ a jómód és a gazdagság között? Akinek van 2 kocsija (mármint a családnak), az még nem gazdag, inkább jómódú, vagy fölötte van az átlagnak. De ugyanakkor az sem biztos, hogy aki gazdag, annak húsz autója van, mert lehet, hogy nem is érdekli a kérdés. Tudom, hogy nincs éles határ. Mégis, ha meg kéne határozni: ti mire asszociáltok arról, hogy "gazdag"? Milyen márkára költ az általad elképzelt fiktív személy, milyen házban lakik, milyen a kertje, mijei vannak (pl.: minden gyerekének saját tévéje vagy saját gardrób/fürdőszoba), hogy öltözik (nő/férfi), stb.)
2015. aug. 29. 02:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy ő élvezi. Ha mondjuk én gyűjtöm a kisvonatokat (mondtam valamit), akkor az si lehet, hogy élvezem takarítani.
2015. szept. 2. 15:02
 12/16 anonim ***** válasza:
Így, van: LEHET, hogy élvezi. De nyilván nem tehetsz ilyen megállapítást minden gazdag emberről, hogy szereti a tárgyakat tutujgatni.:)
2015. szept. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem, persze, csak arra gondoltam, hogy aki nem azért veszi ezeket a tárgyakat, hogy mutogassa, az valószínűleg élvezi is, mert ha nem is mutogatja, de nem is élvezi, akkor aztán tényleg minek.
2015. szept. 3. 15:54
 14/16 anonim ***** válasza:

Igenigen, de ez inkább kultúrafüggő, mint anyagi helyzettől függő.

Pl. a legszegényebbeknek a putriban olyan okostelójuk van, amire én az életben nem adnék ki több tízezret, mert ilyen értéket nem hordok magamnál semmi szín alatt.

Náluk, abban a közösségben ez elvárt, és kiközösítik, akinek nincs, az én környezetem viszont nem foglalkozik evvel, nem szólja meg a másikat.

Vagy pl. ha pénze van valakinek, sokkal inkább van alkalma megfizetni szolgáltatásokat, mint fenntartani sajátot. Pl. taxit fizetni ahelyett, hogy saját maga fenntartana és karban tartana egy autót, és ő maga vezetné.

Vagy szállodában lakni ahelyett, hogy neki kelljen megjavíttatni az otthonában azt, ami elromlik.

2015. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez igaz. Köszönöm, jöhetnek még további válaszok.
2015. szept. 5. 11:44
 16/16 anonim válasza:
Én a húslevesre
2017. júl. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!