Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok mindig másmilyen...

Miért vagyok mindig másmilyen társaságban?

Figyelt kérdés

Úgy érzem sosem vagyok önmagam, mintha csak megjátszanám az egészet. Kivéve amikor egyedül vagyok.

Ami változik az a beszédstílusom, hangom, testbeszédem, és mintha több dologtól is függne mindez, például kikkel, hol, mikor, milyen hangulatban vagyok.


Lehet csak azért van, mert túl keveset voltam társaságban kiskorom óta? Javarészt csak az iskolában voltam emberek között, azon kívül szinte sosem, alig.


Zavar ez a dolog, utólag az jut eszembe általában, hogy nem is olyan voltam amilyen szerettem volna lenni, vagy kellett volna. De arról, hogy milyen legyek, viszont lövésem sincs. Észre sem veszem ezt az egészet, csak úgy jön.

Mintha csak egyedül mernék önmagam lenni.


Okozhatja ezt csupán a tapasztalatok hiánya, vagy más okok is lehetnek a hátterében?

20F



2015. aug. 30. 11:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Sokszor azon kapom magam, hogy más beszédstílusát, testbeszédét utánzom.
2015. aug. 30. 11:19
 2/16 anonim ***** válasza:

Tükörreflex.


Nincs ezzel semmi baj. Egyszerűen próbálsz a másik félhez alkalmazkodni ,megfelelni neki.

Vannak ilyen típusú emberek. Ezzel nincs probléma.

2015. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmi egyeniseged sincs, mindig az eppen aktualis kornyezet hatarozza meg a stilusodat. Koponyegforgatonak hivjak ezt koznyelven.
2015. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Szerintem ez annak tudható be,hogy mindig az adott társaságnak próbálsz megfelelni. nagy benned a megfelelési kényszer.
2015. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Van itt esetleg aki rendbejött már ebből?
2015. aug. 30. 16:34
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen, én. :D


Egyszerűen nem bírtam elviselni,ha valaki nem kedvel,ezért próbáltam mindenkinek a kedvében járni.

De aztán rájöttem,hogy ennek nincs értelme.

Soha se fogok senkinek se megfelelni. Lehet,hogy valaki pont azért fog utálni,mert alkalmazkodok.

Meg minek is? Ők is emberek,nem tökéletesek. Nem veszem zokon,ha valamit kritizálhatót találnak bennem.

Meg néha bánkódtam is,mert nem engedtem meg magamnak,hogy kibontakozzon a valós mivoltom. Ha egy komolyabb csoportba kerültem,letöröltem nyomban az arcomról a mosolyt. De az nem én voltam. Folyton új maszkok másokat utánozva. Én elvesztem. Csak tükröt mutattam mindenkinek.

Légy önmagad mindig,kedves kérdező!

2015. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Most próbálok kilépni ebből. Nehéz lesz az évem a suliban egy teljesen új emberként.. :))
2015. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem. :)
2015. aug. 30. 16:42
 9/16 A kérdező kommentje:

És akkor te tudod milyen szeretnél lenni? Vagy milyen legyél?


Mert addig oké, hogy figyelem magam, és ha észreveszem ezt akkor leállítom, de ez még önmagában nem elég.


Csak úgy nem jöhetne rendbe idővel, anélkül, hogy külön foglalkoznék vele?

2015. aug. 30. 16:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Írd le egymás alá annak a három állatnak a nevét,amelyeket a legjobban kedveled.

A sorrend nagyon fontos! Ne hezitálj,és ne törd a fejed azon,hogy mit írj! Csak spontán,ami legelsőre eszedbe jut.


Ne nézz hülyének, a válaszod után leírom,hogy ezzel mit akartam. :)

2015. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!