Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy akarjak valamit, amit...

Hogy akarjak valamit, amit nem akarok, de tudom, hogy akarnom kéne?

Figyelt kérdés

Fúúú, hát ez egy rettentő bonyolult és számotokra valószínűleg érthetetlen kérdés lesz..


16 éves fiú vagyok. Eléggé antiszociális, az a tipikus 'sz/rok rá mit csinálunk, csak nekem ne kelljen csinálnom semmit' típus vagyok.

Mivel ilyen a hozzáállásom ezért barátnőm még nem volt sohasem, mert mikor lenne lehetőségem nyitni valakifelé, akkor érzésem szerint legbelül megijedek és valahogy szándékosan úgy alakítom a dolgokat, hogy ne jöjjön össze a dolog..

Ezen szeretnék változtatni!


Van most egy lány, évfolyamtársam, de egyszerűen nincs motivációm közeledni felé, mert mindig kitalálok néhány ürügyet (amik tényleg kicsit közrejátszanak, de konkrétan mindegyik 1-2 mondat letisztázásával elsimítható lenne), amivel tömöm magamat és másokat is, hogy miért nem lépek...

Pedig, tudom, hogy az igaz az, hogy félek.. Félek a lánytól, a helyzettől, attól hogy beégek, attól, hogy valaki másra is figyelnem kell. stb..

Tudom, hogyha lenne egy barátnőm, aki nem egy öngyi-depi-emos csaj, akkor az sokat dobna a lelki és pszichés világomon, de amíg magamtól nem tudok legalább egy kicsit változtatni, addig felesleges lenne egy barátnő..


Általában ha megpróbálok valakivel erről beszélni mindig a tipikus: "ne félj, csak bátran menj oda hozzá" és hasonló hasznavehetetlen sallang motivációnak szánt, biztató mondatokat kapom, de aki kicsit is átérzi a helyzetemet, az tudja, hogy 7 szó nem fog változtatni a világnézetemen... Legalábbis ez a 7 szó biztosan nem..


Aztán sokan mondják, hogy "neked kell változtatnod", értem én, de hogy?


2015. szept. 10. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
16 évesen simán lehetsz még ilyen éretlen... nem volt még csajod, hú de nagy gáz... oda ne rohanjak... nekem 24 évesen volt az első, és nem dőlt össze a világ.
2015. szept. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne menj oda bátran, mert ez ma már tényleg nem így működik. Próbálj természetesen közeledni az emberek felé. Pl. együtt jártok xy órára/szakkörre/anyámkínjára és ott nekiállsz beszélgetni vele. Ne görcsösen csajozni próbálj, csak légy érdeklődő.
2015. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne félj, csak bátran menj oda hozzá. Nem kell ledumálni a bugyit róla öt perc alatt, elég, ha elbeszélgetsz vele valami közös témáról, suliról, akármiről, hogy szokjad a szitut, hogy egy lánnyal beszélgetsz, ráadásul olyan lánnyal, aki tetszik.


Egyébként próbálhatsz más lányokkal is beszélgetni, nem felszedési szándékkal, csak hogy szokd a női társaságot.


A teljesen ismeretlen helyzettől parázol ennyire. Akkora lépést, hogy egyből odamész és fölszeded a csajt, úgysem fogsz tudni megtenni, szóval inkább igyekezzél kisebb lépésekben közeledni a lányok felé.

2015. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!