Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma olvastam egy angol nyelvű...

Ma olvastam egy angol nyelvű tanulmányt, ami bizonyította, hogy "a pénz boldogít". Mi a véleményetek a cikkről?

Figyelt kérdés

"Deadon & Kahneman money can buy happiness" - Könnyen megtalálható.


Röviden összefoglalva azoknak, akik nem akarják végig olvasni, de érdekli a téma:

"A pénz boldogít egy bizonyos összegig. Utána ez a boldogsághoz való hozzájárulási növekedése visszaesik. (De nem fordul negatívba!) Éves 75.000 dollár jövedelem az a határ, ahonnan felfele nézve a pénz ugyan fontos az élet értékeléséhez, de nem tesz hozzá sem a boldogsághoz, sem a élvezethez, sem a szomorúsághoz, sem a stresszhez. Mind az öt faktor számít! Jó dolog az érzelmi jóllét is, de az is fontos, hogy az ember tudja, az jól megy a sora."


A kérdés mindenféle provokáció nélkül, hogy mit gondoltok a cikkről.



2015. szept. 13. 10:15
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Szerintem is boldogít, és ez nem 750.000 vagy akárhány dollár, hanem annyi, hogy pont arra legyen pénzem, amit épp szeretnék.
2015. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. szerintem a pénz nem boldogít, hanem felszabadít. Mert önmagában nem leszel boldog attól, hogy vettél egy melegszendvicset, de korgó hassal minden más mindegy.
2015. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!