Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma olvastam egy angol nyelvű...

Ma olvastam egy angol nyelvű tanulmányt, ami bizonyította, hogy "a pénz boldogít". Mi a véleményetek a cikkről?

Figyelt kérdés

"Deadon & Kahneman money can buy happiness" - Könnyen megtalálható.


Röviden összefoglalva azoknak, akik nem akarják végig olvasni, de érdekli a téma:

"A pénz boldogít egy bizonyos összegig. Utána ez a boldogsághoz való hozzájárulási növekedése visszaesik. (De nem fordul negatívba!) Éves 75.000 dollár jövedelem az a határ, ahonnan felfele nézve a pénz ugyan fontos az élet értékeléséhez, de nem tesz hozzá sem a boldogsághoz, sem a élvezethez, sem a szomorúsághoz, sem a stresszhez. Mind az öt faktor számít! Jó dolog az érzelmi jóllét is, de az is fontos, hogy az ember tudja, az jól megy a sora."


A kérdés mindenféle provokáció nélkül, hogy mit gondoltok a cikkről.



2015. szept. 13. 10:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

#9 gondolom az a baja, hogy nincs párja, nem szereti senki.


Számomra ez lenne a legkisebb probléma!

2015. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
#8 vagyok(anyagi téren megvan mindenem) és pontosan az hiányzik, amit a #11-es leírt, nincs párom, nem szeret senki, kb. ennyi.
2015. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell angol tanulmány,ezt kb mindenki tudja hogy a pénz boldogít! Ház kocsi drága cuccok, szabad élet..DE! hozzá kell tenni hogy csak ebben az anyagias kultúrkörben. Mert pl egy dzsungellakó benszülött nulla pénzzel, lehet sokkal boldogabb mint idehaza egy milliomos. Egyszerűen mások az igények és a környezet, mások a vágyak. Ha a vágyakat leredukáljuk ,akkor teljesen nincstelenül is boldogak lehetünk.
2015. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#8: Értem. Köszönöm. Valóban nem lehet párkapcsolatot venni pénzért.

Mennyi időd szoktál arra szánni, hogy ezen változtass? Szoktál szakemberekkel is beszélni erről?

Ha valóban ez a boldogságod "egyetlen" buktatója és szeretnél boldog lenni, akkor ezért sok mindent megteszel ugye?

2015. szept. 13. 11:56
 15/32 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy hamis premisszából indul a kutatás, ezért hamis eredményre is vezet. A jövedelem mértéke nem ok, hanem okozat, amit számos eredő befolyásol, mint pl. a motiváció, az intelligencia/képzettség, a kreativitás, a rugalmasság, a megküzdési stratégiák, személyiségtípusok stb, stb. Ezenkívül az sem mindegy, hogy adott jövedelemmel (ha pl. családi/örökölt vagyonról beszélünk) hogyan bánik az illető, nagyon lebutítva: képes-e azt az érzelmi jólétbe/boldogságba "fektetni", ezt is nagyjából ugyanazok a tényezők befolyásolják, amik másoknál a jövedelem megszerzését. maga a pénzmennyiség csak egy mérőszám, ami viszonylag jól korrelál a valódi okokkal, ez viszont nem elég arra - szerintem -, hogy kijelentsük: ÖNMAGÁBAN a pénz boldogít, pláne tartósan.

Hozzáteszem, nem vagyok közgazdász, inkább a dolgok emberi oldala érdekel.:-)

2015. szept. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a cikk amúgy.

2015. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

15: Önagad ellen beszélsz, ha azt mondod, hogy "ÖNMAGÁBAN a pénz boldogít, pláne tartósan." Senki nem állított ilyet rajtad kívül.

A cikk arról szól, hogy a pénz boldogít. Nem arról, hogy CSAK a pénz boldogít. Te nagyon beleolvasol valamit ami nincs ott. Biztos rossz volt otthon a pesszárium.

2015. szept. 13. 12:19
 18/32 anonim ***** válasza:
A pénz boldogít, de tényleg csak egy bizonyos szintig. Én is nagyon csóró voltam, és mikor elkezdtem dolgozni, nagyon örültem az első fizetésemnek, megvehettem magamnak dolgokat, amiket régen nélkülöztem )jó, mondjuk nem luxus cikkek, azokra sosem vágytam). Most is jól kijövök anyagilag, épp ezért mikor pl most bejelentették, hogy fizetésemelést kapok, az már annyira nem volt rám nagyon semmilyen hatással, az élethelyzetemen kb semmit nem változtat.
2015. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Olyan, ez mint mikor az egyik a pacalt szereti jobban a másik meg a zúzapörköltet. Hogy miért? Csak. Itt meg valaki az egyedüllétet szereti jobban, a másik meg a társaságot. Kár ráerőltetni a másikra olyat, amit nem szeret.
2015. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Jaj ezt nem ide! :D
2015. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!