Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pasik miért nem tudnak mit...

A pasik miért nem tudnak mit kezdeni az érzelmekkel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a társadalom azt sulykolja a pasikba, hogy nem mutathatják ki az érzelmeiket (pl. sírás), mert hogy ez a "gyengeség" jele, de ennyire elérzéketlenednek, hogy egy kapcsolatban sem tudják ezt kezelni? Ez alatt nem a női hisztire gondolok.

Igazából annyi ehhez fűződő kérdésem van, hogy azt most hosszú lenne leírni. :D



2015. szept. 14. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
de amúgy a sírásnak mi értelme van max annyi hogy átmossa a szemedet de erre már lehet kapni tuti cuccokat a gyógyszertárban
2015. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
kitudjuk, csak teljesen máshogy. amúgy a sírás az csökkenti a stresszt nem csak kimossa a szemet.
2015. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Mert a nők ilyennek formálták őket, engem nem.
2015. szept. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
valamelyik pasi érzelmesebb mit 1-2 nő :)
2015. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*mint
2015. szept. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Írd le egyesével a kérdéseid privátban, szívesen válaszolok rá!

Egyébként az érzelmek kezelésével a nők is küszködnek. A kimutatása az ami neked érdekes. Nagyvonalakban azt tudom rá válaszolni, hogy a férfinek bizonyos dolgok semmisnek tűnnek míg a nőnek az már nagy dolog is lehet.

Egyébként nagyban közrejátszik a társadalmi elvárás, ahogy írtad.

2015. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert a férfinek keménynek kell mutatnia magát, mert őt nem tőri meg senki/semmi.

A nőkre meg azt gondolják, hogy jaj szegény, esetleg a lányokra azt, hogy de aranyos. Egy nő nem lesz kevésbé nőiesebb, de egy férfi kevésbé lesz férfiasabb.

2015. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha egy pasi sír (ez lehet sok stressz miatt, vagy több évnyi megpróbáltatás, de még egy kellemes elérzékenyülés is) a barátnője előtt az szerintem a bizalom jele, hogy fel meri ezt vállalni előtte és nem elfojtja, hogy bebizonyítsa, mekkora férfi is valójában. Én nem hiszem, hogy kevesebbnek látnám a páromat, ha előttem elhullajtana pár könnycseppet.
2015. szept. 14. 17:26
 9/11 A kérdező kommentje:
2. Igen, inkább agresszióba vagy közönybe fordul át, ami szerintem nem a legjobb megoldás.
2015. szept. 14. 17:32
 10/11 A kérdező kommentje:

6. Ez így van, a nők is szépen lassan átállnak erre. Magamon is tapasztaltam, hogy nagyon sokszor inkább felveszek egy semmilyen álarcot vagy rideg leszek, mint hogy arról beszéljek, hogy épp valami nyomja a lelkem vagy a sírás kerülget, mert nem érzem helyénvalónak vagy mert úgy érzem úgy se értenék meg.

Igen, a nők nagy része többet agyal néha kis semmiségeken is, míg a férfiak egy vállvonással elintézik.

2015. szept. 14. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!