Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon, rossz ember vagyok,...

Vajon, rossz ember vagyok, hogyha a mai világ "nagy problémái" teljesen hidegen hagynak?

Figyelt kérdés
Közönyös, érdektelen, tartózkodó vagyok, minden jelenlegi "nagy kérdéssel" kapcsolatban, legyen szó bármilyen társadalmi problémáról(pl. menekültekről), politikáról, vagy vallásról stb., hidegen hagynak az ilyen úgymond "fontos" dolgok. Szerencsés vagyok, mert megtehetem, hogy letojom az ilyesmiket, megvan mindenem, élem a kényelmes kis életemet egy ilyen budai burokban, és csak a saját kis dolgaimmal foglalkozom, hogy jókat egyek,igyak,bulizzak, egyetemet végezzek, sportoljak, néha eljárok utazgatni, csajozzak, élvezzem az életet. Aztán felőlem mindenki más, azt csinál amit akar, nekem tökmind1, nem nézek híradót, nem érdekelnek az aktuális nagy témázgatások, csak a saját dolgommal foglalkozom. Utálni nem utálok senkit, senkivel sincs bajom, mindenkit úgy fogadok el ahogy van ,senkivel szemben nincsenek előítéleteim, mindent és mindenkit tiszteletben tartok, és amíg ez kölcsönösen megvan, addig részemről minden a legnagyobb rendben. Élem a független, kiegyensúlyozott létet, és nem fárasztom magam ilyenekkel, h bármilyen politikai ,vagy társadalmi problémán rágódjak. Egy ismerősöm szerint én rossz ember vagyok, de nem értem miért lennék az, hisz soha nem ártottam még senkinek, csak azzal foglalkoztam, hogy nekem mindig jó legyen, felőlem mindenki más is éljen boldogan, ahogy tud, mindenkinek a legjobbakat kívánom.

2015. szept. 16. 09:24
1 2
 1/13 Sunshinedoll ***** válasza:
3%

Igen, az vagy. Nem mellesleg érzéketlen és ingerszegény is. Van az a mondás, ami valahogy úgy szól, hogy ha igazságtalanságban neutrális vagy, akkor az elnyomó oldalán állsz. Desmont Tutu mondta, de Dante kicsit keményebb volt, ő azt mondta, hogy a Pokol legmélyébe azok valók, akik neutrálisak maradnak morális krízishelyzetekben.

Ha már kiváltságos helyzetben vagy, a privilégiumodat, amibe beleszülettél arra kellene használnod, hogy segíts a kevésbé szerencséseken, illetve tanítsd a hozzád hasonlóakat,hogy cselekedjenek ugyanígy.

2015. szept. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát de akkor is hidegen hagynak ezek a dolgok, nem tehetek róla, ilyen flegmatikus vérmérsékletű vagyok, sztem ez nem fog megváltozni.
2015. szept. 16. 09:49
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Ahogy olvastam a kis beszámolód, azon kezdtem el gondolkodni, hogy egy ilyen embernek egyáltalán van-e jelleme?

Amúgy az 1-es válaszolóval értekegyet.

2015. szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam jó embernek, de rossznak sem.
2015. szept. 16. 10:32
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Hát ez az!

Ahogy leírod magad... Olyan semmilyen vagy. Se jó, se rossz. Nincs véleményed Stb.

2015. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy rossz ember. Egy darabig én is napi szinten követtem a híreket, politikát, gazdaságot, stb. Aztán beleuntam, manapság inkább a gyerekkel játszok, sportolok, barátokkal találkozunk. Azóta sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, mióta csak a saját dolgokkal törődök. Van egy kollégám, aki annyira rágörcsölt a hírekre, politikára, hogy bármiből át tud oda váltani, kész roncs szerencsétlen ember.
2015. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Én is úgy vagyok, mint 11:35-ös.


Lehet mondani hogy nincs véleményem, de a másik véleménye mindig olyan mint az ember segglyuka, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra...


Ráadásul az egész politikával, világ problémáival az a bajom, hogy nagyon kevés az az ember, aki kicsit is konyít hozzá, a többség meg csak az aktuálisan szájába adott csontot rágja. És feleslegesnek érzem olyan dolgokon parázni, meg idegesíteni magam, amivel nem tudok mit kezdeni. Inkább megnézek egy tutorial videót, abból tanulok, tanulok nyelvet, elolvasok egy könyvet, érdekes cikket, megnézek egy filmet. És hasznosabbnak látom mint amikor valaki ül egész nap a gép előtt és bújja a politikai híreket, meg mindenhova odafröcsögi a mondanivalóját.


Na meg persze szeretik azt hinni a népek, hogy az óbégatásukkal ők mekkora hangot adnak, meg hogy kiállnak valamiért, holott az egész dolog csak elpazarolt idő, mert nem tehet ellene semmit...sőt, a többség nem is tesz semmit, csak úgy csinál mint a rikácsoló öregasszonyok, akiknek egyszer az a baj ha süt a nap, máskor meg az ha felhős az ég.


Na meg a másik bajom, hogy ilyen dolgokról nehéz objektíven beszélni, és ha meg is próbálja az ember, akkor is nehéz kiegyezni a másikkal. Mert mindenki erős érzelmi alappal megy bele, és a végsőkig köti magát a véleményéhez, legyen az bármekkora baromság. Vagy épp fordítva, mindenáron meg akar győzni arról, hogy neki van igaza és képtelen elfogadni hogy valaki mást gondol. És tök feleslegesen ugranak egymásnak emberek, pusztán idióta nézetek és gondolatok miatt.

2015. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán értem az 1-es hozzászólót, sem aki igazat adott neki. Miért kéne hogy akárkit is érdekeljen valami? Azért mert "muszáj"? Jah, bocsánat.


Ha én kimegyek külföldre élni, és nem követem naprakész a menekült híreket, akkor rosszul kellene éreznem magam? Nem, és nem is érezném, mert engem nem érintő problémával nem fogok foglalkozni. Van mindenkinek elég problémája, nem kell még erőltetni a többit is.

2015. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sunshinedoll ***** válasza:
5%
Nem kell, hogy érdekeljen valami, de egy érdektelen ember rohadt unalmas, és igazából sose tapasztal meg szélsőségeket, mert mindre csak rávágja, hogy "meh". Hányingert kapok az érdektelen emberekről, semmiről nincs véleménye, semmihez nem tud hozzászólni, csak egy bólogatójános akit senki nem fog komolyan venni. Mire is vegyem komolyan? Hogy semmiről nem tud semmit, nincs önálló véleménye, és a szabadidejét a klubokban tölti? lol Egy 17 évestől már több elvárható.
2015. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
Hát, azért a hozzáállásodról, egyből eszembe jutott az a mondás, hogy a gonoszak győzelméhez elég annyi, ha a jók nem tesznek semmit. Szóval az hogy nem vagy elég szolidáris, és teljesen passzív vagy, rossz tulajdonság, de azért nem ettől leszel rossz ember. Viszont vigyázz, nehogy túl nagy pofont kapj az élettől, mert ami másoknak meg sem kottyan, téged padlóra vághat.
2015. szept. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!