Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon, rossz ember vagyok,...

Vajon, rossz ember vagyok, hogyha a mai világ "nagy problémái" teljesen hidegen hagynak?

Figyelt kérdés
Közönyös, érdektelen, tartózkodó vagyok, minden jelenlegi "nagy kérdéssel" kapcsolatban, legyen szó bármilyen társadalmi problémáról(pl. menekültekről), politikáról, vagy vallásról stb., hidegen hagynak az ilyen úgymond "fontos" dolgok. Szerencsés vagyok, mert megtehetem, hogy letojom az ilyesmiket, megvan mindenem, élem a kényelmes kis életemet egy ilyen budai burokban, és csak a saját kis dolgaimmal foglalkozom, hogy jókat egyek,igyak,bulizzak, egyetemet végezzek, sportoljak, néha eljárok utazgatni, csajozzak, élvezzem az életet. Aztán felőlem mindenki más, azt csinál amit akar, nekem tökmind1, nem nézek híradót, nem érdekelnek az aktuális nagy témázgatások, csak a saját dolgommal foglalkozom. Utálni nem utálok senkit, senkivel sincs bajom, mindenkit úgy fogadok el ahogy van ,senkivel szemben nincsenek előítéleteim, mindent és mindenkit tiszteletben tartok, és amíg ez kölcsönösen megvan, addig részemről minden a legnagyobb rendben. Élem a független, kiegyensúlyozott létet, és nem fárasztom magam ilyenekkel, h bármilyen politikai ,vagy társadalmi problémán rágódjak. Egy ismerősöm szerint én rossz ember vagyok, de nem értem miért lennék az, hisz soha nem ártottam még senkinek, csak azzal foglalkoztam, hogy nekem mindig jó legyen, felőlem mindenki más is éljen boldogan, ahogy tud, mindenkinek a legjobbakat kívánom.

2015. szept. 16. 09:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szociopata vagy. Ez nem feltétlenül baj.
2015. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez komoly e , vagy csak provokálsz, vagy tesztelsz?.:)


Mindenesetre ha így van ahogy írod, és tiszteletben tartást, előítélet mentességet, "nem ártást", mindenkinek a "legjobbat kívánást" , akkor is megtudod tartani ha éppen úgy hozná a sors , hogy a "budai burkot" , felváltaná a "szegénység" , akkor Te vagy az "ideális ember", maga a tökéletesség.:)


Ha mindenki csak a maga boldogságával foglalkozna, úgy hogy nem árt senkinek, miközben a legjobbat kívánja a másiknak, bármilyen körülmények között is. Nem lennének "rászorulók sem .:) " Bajban lennének a most együtt érző emberek" , egy ilyen világban.:DDD

2015. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nem értem ezeket a nagy megmondó embereket, én is ugyanilyen vagyok, mint te, mindent és mindenkit leszarok, felőlem mindenki azt csinál, amit akar, de cserébe elvárom, hogy engem is hagyjanak békén, ne fárasszak olyan semmitmondó hülyeségekkel, mint házasság, gyerekvállalás, szerelem, politika vagy éppen a vallás, mert mindegyikre nagy ívben teszek. Elvagyok a magam kis világában, családom papíron van, szerelmes még sose voltam, azonban egy párkapcsolat csupán időpazarlás és felesleges dolgot jelent számomra, ebből kifolyólag gondolom leesik a nagy gondolkodóknak, hogy se gyerek, se férj nem kell nekem, a vallás meg a politika pedig olyan dolgok, amik engem közvetlenül nem érintenek, ateista vagyok, de ívből letojom, ki miben hisz vagy sem, a politikai nézeteket pedig nem tudom komolyan venni, az egész aktuálpolitika olyan, mintha összezártak volna egy halom morcos háromévest és rájuk bízták volna a fontos döntéseket az ország ügyében (nem mintha a világpolitika nem lenne ugyanilyen). Barátaim vannak, tanulok, lekötöm magam, elvagyok a saját kis világomban, a többi meg egyszerűen nem. tud. érdekelni. Annyira furcsállom, hogy az itteni "nagy, együttérző emberek" nem tudnak egy olyan véleményt elfogadni, ami ellentétes az övékkel, konkrétan képtelenek átérezni a helyzetem, helyzetünket a hatalmasra tartott empátiájuk által vezérelve. :D Akkor most ki itt a szociopata? ;)

Amúgy meg, ha ennyitől valaki a szemetekben egy érzéktelen, antiszociális egyén, hát akkor inkább büszkén vállalom, hogy az vagyok, semmint ilyen ostobákkal vegyenek egy kalap alá, mint az itt válaszolók 99%-a. :))

2019. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!